• Strona główna

        • Aktualności

              • Zoom Natury

                W dniu 17 czerwca 2026r. klasy 2, 3a oraz 3b wzięły udział w pełnej przygód wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Program wyjazdu łączył intensywną naukę z aktywną zabawą na świeżym powietrzu.

                W Laboratoria wiedzy uczniowie odkrywali tajemnice przyrody podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych.

              • Akcja Tata też czyta

                Klasa pierwsza włączyła się w ogólnopolską akcję #TataTeżCzyta. Pani pedagog specjalny Aneta Żydek zapoznała pierwszaków z założeniami kampanii. W tym roku to 4 edycja organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania. .Celem jest zachęcanie ojców, wujków, do efektywnego czytania dzieciom, budowania więzi oraz tworzenia pozytywnych męskich wzorców czytelniczych. Hasło przewodnie kampanii w tym roku :,,Bo czytanie rozwija mózg". Uczniowie mieli okazję sprawdzić samych siebie. Pani pedagog zapraszała tatusiów na czytanie do klasy. Razem z ze swoimi dziećmi mogli wybrać książkę, z którą zapoznajli nnych. Były to bardzo ciekawe spotkania. Bo książka to ważna sprawa, a czytanie łączy zwłaszcza gdy robi to tata., daje to wiele radości. Bo tata jest autorytetem, a wspólny czas z książką to okazja do rozwoju wyobraźni, wyciszenia się, poszerzanie słownictwa, poprawa pamięci i zacieśnienia relacj

              • Zapraszamy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera "Genesis"

                22 czerwca uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach o charakterze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przewidziano trzy warsztaty profilaktyczne:

                1. By nie nienawidzić w sieci.

                2. Nie dam się uzależnieniom.

                3. Odkrywam, poznaję i wzmacniam siebie.

                Ideą zajęć jest wyposażenie młodzieży w rzetelne informacje dotyczące uzależnień z rozróżnieniem na uzależnienia behawioralne oraz te od substancji psychoaktywnych. Program pozwoli podnieść świadomość uczestników dotyczącą zagrożeń związanych z pierwszym sięgnięciem oraz eksperymentowaniem z substancjami, a także zachowaniem, które w konsekwencji może uzależnić. Działania profilaktyczne wspomagają uczestników w radzeniu sobie z trudnościami, obniżają prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych przez co też maleje ryzyko pułapki uzależnienia. Uczestnicy poprzez ćwiczenia warsztatowe są aktywizowani, a dzięki interakcji stworzo

              • II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy

                Dziś w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Wojciechów, pana Artura Markowskiego.

                Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas realistycznych stacji urazowych. Musieli udzielić pomocy osobie porażonej prądem, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED, pomóc osobie, która się zadławiła oraz odpowiednio zareagować przy podejrzeniu złamania po upadku z hulajnogi.

              • Wioska Indiańska

                Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊

              • Zoom Natury

                W dniu 17 czerwca 2026r. klasy 2, 3a oraz 3b wzięły udział w pełnej przygód wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Program wyjazdu łączył intensywną naukę z aktywną zabawą na świeżym powietrzu.

                W Laboratoria wiedzy uczniowie odkrywali tajemnice przyrody podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych.

              • Akcja Tata też czyta

                Klasa pierwsza włączyła się w ogólnopolską akcję #TataTeżCzyta. Pani pedagog specjalny Aneta Żydek zapoznała pierwszaków z założeniami kampanii. W tym roku to 4 edycja organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania. .Celem jest zachęcanie ojców, wujków, do efektywnego czytania dzieciom, budowania więzi oraz tworzenia pozytywnych męskich wzorców czytelniczych. Hasło przewodnie kampanii w tym roku :,,Bo czytanie rozwija mózg". Uczniowie mieli okazję sprawdzić samych siebie. Pani pedagog zapraszała tatusiów na czytanie do klasy. Razem z ze swoimi dziećmi mogli wybrać książkę, z którą zapoznajli nnych. Były to bardzo ciekawe spotkania. Bo książka to ważna sprawa, a czytanie łączy zwłaszcza gdy robi to tata., daje to wiele radości. Bo tata jest autorytetem, a wspólny czas z książką to okazja do rozwoju wyobraźni, wyciszenia się, poszerzanie słownictwa, poprawa pamięci i zacieśnienia relacj

              • Zapraszamy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera "Genesis"

                22 czerwca uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach o charakterze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przewidziano trzy warsztaty profilaktyczne:

                1. By nie nienawidzić w sieci.

                2. Nie dam się uzależnieniom.

                3. Odkrywam, poznaję i wzmacniam siebie.

                Ideą zajęć jest wyposażenie młodzieży w rzetelne informacje dotyczące uzależnień z rozróżnieniem na uzależnienia behawioralne oraz te od substancji psychoaktywnych. Program pozwoli podnieść świadomość uczestników dotyczącą zagrożeń związanych z pierwszym sięgnięciem oraz eksperymentowaniem z substancjami, a także zachowaniem, które w konsekwencji może uzależnić. Działania profilaktyczne wspomagają uczestników w radzeniu sobie z trudnościami, obniżają prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych przez co też maleje ryzyko pułapki uzależnienia. Uczestnicy poprzez ćwiczenia warsztatowe są aktywizowani, a dzięki interakcji stworzo

              • II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy

                Dziś w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Wojciechów, pana Artura Markowskiego.

                Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas realistycznych stacji urazowych. Musieli udzielić pomocy osobie porażonej prądem, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED, pomóc osobie, która się zadławiła oraz odpowiednio zareagować przy podejrzeniu złamania po upadku z hulajnogi.

              • Wioska Indiańska

                Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊

        • Nagłówek

          Poniedziałek 22.06.2026
        • Librus Synergia
        • Biuletyn informacji publicznej