Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 10158547
 • Projekt „Śladami polskich miast i miasteczek’’

  W dobie komputerów i  Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj wysyłania listów, pocztówek czy  życzeń za pośrednictwem Poczty Polskiej. Głównym celem projektu było propagowanie wśród uczniów tradycyjnego sposobu przesyłania informacji  jako sposobu na poznanie niektórych  regionów Polski oraz kształtowanie postaw społecznych u uczniów z niepełnosprawnością. Uczniowie klasy VII SP w Wojciechowie ( klasy integracyjnej) pod kierunkiem wychowawczyni  p. Jolanty Madej aktywnie zaangażowali i chętnie podjęli  współprace w ramach akcji wymiany pocztówkowej  pt. „ Śladami polskich miast i miasteczek”. Wyżej wymieniony projekt realizowany od X.2021-maja2022 miał charakter interdyscyplinarny, łączył wiedze i umiejętności które Emilka, Sebastian i Hubert zdobywali na lekcjach j.polskiego, historii, geografii i plastyki.

  Poprzez udział w tym ważnym przedsięwzięciu uczniowie z niepełnosprawnością promowali własny region i szkołę. Poznali inne miejscowości oraz kulturę i tradycję ich mieszkańców. Ponadto doskonalili umiejętności pisania i adresowania litu i pocztówek, a także ćwiczyli sprawność manualną.

  Na zakończenie realizacji projektu została stworzona mapa Polski, na której na pewno znajdzie się nasza miejscowość Wojciechów za sprawą Emilii, Sebastiana, Huberta i Pani Joli.

 • LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYDŁUŻONEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

   

   

  LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYDŁUŻONEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

                     w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

                                                     W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

  Grupa 3- latków

  1.Czajkowski Juliusz

  2 Iwaniak Hanna

  3.Szydłowski Stanisław Antoni

  4.Świrydo Jakub

  5.Tarkowski Fabian

  6.Twardowski Ignacy

  7.Węgorowska Emilia

  8.Hanna Stańska

  9.Jan Walczak

  10.Kowalczyk Zofia Antonina

  11.Mirosław Lena

   

  Grupa 4- latków

  1. Chęć Oliwia 

  2. Franczak Antoni Sławomir

  3. Jośko Hanna Maria

  4. Kozak Michał

  5. Kowalski Jan

  6. Kuczaba Emilia

  7. Lalak Antoni

  8. Milart Iga

  9. Mieśniak Szymon

  10.Niedziela Mikołaj

  11.Ochniak Mikołaj

  12.Szydłowska Sabina Józefa

  13.Walczak Martyna

  14.Wesołowska Zoja

   

  Grupa 5-latków

  1. Bednarczyk Tomasz

  2. Fedor Wojciech Aleksander

  3. Hołowieniec Iga

  4. Mirosław Leon

  5. Niedziela Antoni Jan

  6. Rybacka Blanka Jagoda

  7. Wieczerzak Nadia Maja

  8. Zofia Stańska

   

  Grupa 6-latków

  1. Bartoszcze Dominik

  2. Bartoszcze Kornelia

  3. Chyła Liliana

  4. Czerniec Lena Maria

  5. Czępińska Alicja

  6. Duda Nikola

  7. Filipiak Lilianna

  8. Kozak Jakub

  9. Łojewski Mikołaj

  10. Mirosław Nikodem

  11. Orłowski Marek Stanisław

  12. Petric Lidia

  13. Śmigielska Natalia

  14. Tomczyk Maja

  15. Twardowski Mikołaj

  16. Węgorowska Alicja

  17. Żydek Dawid Piotr

 • Wspominamy nasz 2021/2022 rok szkolny

 • Tydzień adaptacyjny

 • Żegnamy przedszkole!

  "Jeszcze nie tak dawno z ogromnym lękiem przekraczaliśmy progi przedszkola, a już czas się z nim żegnać"

  Czas płynie bardzo szybko, dopiero się poznawaliśmy, a już czas abyście stali się uczniami. Wiem, że bez kłopotu poradzicie sobie w I klasie, a nasza szkoła zyska kolejnych, wspaniałych uczniów.

  Pamiętajcie, że możecie osiągnać wszystko o czym marzycie, a pięknych marzeń macie wiele.

  Trzymam za Was kciuki!

  Udanych wakacji:)

  P. Karolina

 • Wycieczka klas 1-3 do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Farmy Iluzji

  W ciepły poranek  21 czerwca 2022r. klasy 1-3 wyruszyły na wycieczkę autokarową, aby poznawać ciekawe miejsca Polski. Przed południem uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Samoloty i teren jednostki wojskowej wywarły ogromne zaciekawienie. Z wielką uwagą słuchały pana przewodnika i poznawały historię wojska polskiego.  Muzeum to wywołało wśród dzieci wielkie zainteresowanie historią kraju, budową maszyn lotniczych oraz lotnictwem. Kolejnym punktem wycieczki była Farma Iluzji – park edukacji i rozrywki. Iluzja została przez uczniów bliżej poznana i stała się jeszcze bardziej ciekawa. Czas spędzony w Farmie Iluzji upłynął szybko . W godzinach popołudniowych z uśmiechem i śpiewem dzieci dojechały do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice. Wspólnie spędzony czas zbliżył uczniów oraz pozwolił wzbogacić wiedzę . Przed nami kolejne miejsca Polski do odkrycia...

  Wychowawczynie klas 1-3

                                             

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Rodziców i uczniów na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się według poniższego  harmonogramu:

  23 czerwca 2022

  - godzina 15.30 klasy VII oraz VIII uroczysta akademia na hali widowiskowo-sportowej w naszej szkole, następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

  24 czerwca 2022

  - godzina 8.00 msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Teodora w Wojciechowie;

  - godzina 9.00 oddziały przedszkolne z wychowawcami w salach;

  - godzina 10.30 klasy I-VI uroczysta akademia na hali widowiskowo-sportowej w naszej szkole, następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

  W dniu 24 czerwca 2022 przywozy zgodnie z harmonogramem obowiązującym w roku szkolnym.

  Odwóz po zakończeniu uroczystości około godziny 12.00 ( dla wszystkich dojeżdżających).

 • Jak zostać harcerzem?

       Dnia 8 czerwca 2022 r w SP im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie odbyło się spotkanie uczniów klasy IV, V a i 5 b z p. Andrzejem Morozem - harcmistrzem  Harcerskiej Organizacji Wychowawczo - Patriotycznej ,, Cichociemni z 7 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej ,, WATAHA im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. ,, Zapora.Pan Moroz w sposób ujmujący opowiadał o swojej działalności w harcerstwie, przypominając jednocześnie o historii i zasługach tej organizacji. Udzielał wskazówek na temat - jak zostać dobrym harcerzem.Uczniowie z entuzjazmem wsłuchiwali się w słowa harcmistrza. Bardzo zaciekawiły ich informacje dotyczące stroju harcerskiego, zbiórek, biwaków, rajdów i szeroko rozumianej współpracy z innymi organizacjami wychowawczo - patriotycznymi.Spotkanie zrodziło w sercach i umysłach uczniów harcerską letnią przygodę i chęć zapisania się do drużyny harcerskiej.

 • Klasy ósme na szlakach Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego

          Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy zapamiętać jak najwięcej. 
  Z wędrówki  przywozimy  coś cennego: wiedzę na temat miejsc, które zwiedziliśmy.
  Taki też cel postawili sobie wychowawcy klasy VIII a i VIII b organizując wycieczkę
  w Pieniny i Tatry. Była ona kontynuacją projektu pt.,, Zwiedzamy polskie parki narodowe ’’realizowanego przez uczniów od ich klasy IV ( z przerwą w czasie pandemii ).

  Trzydniowa wycieczka była okazją poznania Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie podziwiali piękno górskich krajobrazów. Największą atrakcją był dla uczestników spływ pontonami przełomem Dunajca. Tu  aktywnie spędzaliśmy czas,  podziwialiśmy  malownicze krajobrazy jednej z najpiękniejszych rzek na granicy polsko – słowackiej,  która wije się między wysokimi wapiennymi ścianami. Udział w spływie pozwolił  młodzieży oswoić się z wodą, poprawić koordynację ruchową i współpracę w grupie. W Pieninach zwiedziliśmy Wąwóz Homole – najpiękniejszy kanion naszego kraju. Drugiego dnia przemierzyliśmy szlak, którego celem było Morskiego Oko - największe
  i najpiękniejsze jezioro w Tatrach. Widok, który przed nami się rozpostarł wynagrodził trudy naszej wędrówki: piękne jezioro o przejrzystej wodzie, otoczone lekko ośnieżonymi jeszcze górami.
  Słyszeliśmy huk wodospadu Wodogrzmoty Mickiewicza. 
  W programie naszego wyjazdu była także
  Dolina Kościeliska – Naj.. bardziej popularna, znana, atrakcyjna i  jedna z najliczniej odwiedzanych  tatrzańskich dolin.

  Każdego dnia pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie, co podkreślało piękno otaczającej nas górskiej przyrody, o której opowiadali nam miejscowi przewodnicy.

  Naszymi opiekunami były panie: Agnieszka Bardzel, Elżbieta Kwiatkowska i Renata Małachowska.

  Niestety dla nas ósmoklasistów była to już ostatnia wspólna podróż, którą zrealizowaliśmy  
  w dniach 1 – 3 czerwca 2022 wspólnie z Biurem  TAIRON. Pozostały nam wyjątkowe wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

 • II miejsce 6 latków

  4 czerwca grupa 6 latków wzieła udział w Wojewódzkim Festiwalu Tańca "Taneczne Opowieści" w Karczmiskach.

  Dzieciaki zajęły II miejsce!

  Zatańczyły układ do utworu "Bratnie dusze". Ich taniec cechowała ogromna energia i radość, która docenili jurorzy. Gratulujemy!

 • Wyśpiewane II miejsce

  7 czerwca dziewczynki z grupy 6 latków w składzie Alicja Chojnacka, Nikola Mirosław, Paulina Pluta, Iga Kowalik oraz Aleksandra Dybała wzięły udział w Festiwalu Piosenki Turystycznej w Czółnach.

  Wyśpiewały sobie II miejsce!

  Grupa wykonała utwór "Na wędrówkę".

  Jesteśmy bardzo dumni! :)

   

 • Dzień Dziecka cd.

  U nas Dzień Dziecka trwa cały rok! :) W tym roku odwiedził nas czerwony Kangur ze swoją wesołą drużyną. Dzieciaki świetnie bawiły się skacząc na dmuchanym zamku oraz podczas zajęć sportowych. Czy dzień był udany? Uśmiech dzieci mówi sam za siebie :)

 • Niespodzianka dla 6 latków

  "Proszę Pana, będziemy gasić pożar?"

  Dziękujemy panu Stanisławowi Kameli za ciekawą lekcje dla naszych najstarszych przedszolaków, zapoznanie ze sprzętami i pracą strażaka.

 • Wycieczka 5-latków do Rąblowa

  9 czerwca, nasze 5-latki, pod opieką nauczycieli i rodziców, wybrały się na wycieczkę do Parku Labiryntów i Alei Miniatur w Rąblowie. W świetnym humorze, dzieci dzielnie pokonywały wszystkie labirynty - nikt się nie zgubił;-)

  Zobaczcie sami:-)

 • Dzień Dziecka klasy I-III

  3 czerwca 2022r. Klasy I- III i dzieci z Ukrainy były na zorganizowanym przez rodziców i nauczycieli - Dniu Dziecka. Dzieci spacerkiem przeszły do Czerniecówki w Wojciechowie, a tam czekały na nich atrakcje : dmuchaniec, gry, zabawy, kiełbaska z grilla, pyszne lody. Pogoda dopisała, a dzieci wspaniale się bawiły.

 • XXII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

   

  Sukces Julii Czępińskiej w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim...

   

        XXII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się w kwietniu 2022 w Lublinie, zakończył się ogromnym sukcesem dla uczennicy

   Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie.

  Julia Czępińska z kl. VIII otrzymała I Nagrodę. Uczennica pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel.

              Bogata i różnorodna twórczość Zbigniewa Herberta to kopalnia motywów, uniwersalnych wartości, przykładów postaw moralnych i ideałów. W tej edycji Festiwalu, którego organizatorem jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie tematem prac były Przedmioty jako nośniki pamięci w twórczości Zbigniewa Herberta”.

  Przedmioty u Herberta nie są jedynie wytworami ludzi, ale także świadectwem egzystencji ich użytkowników. Często to właśnie tylko one są potwierdzeniem istnienia człowieka, jak to ma miejsce np. w wierszu „Guziki”, za którego interpretację Julka otrzymała nagrodę.

              W tegorocznej edycji Festiwalu wzięli udział uczniowie z całej Polski: z Warszawy, Lublina, Słupska, Białegostoku, Lubartowa, Białej Podlaskiej, Wojciechowa, Chełma, Zamościa.

              Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert- żona Poety

  oraz 

  Rafał Żebrowski – siostrzeniec Poety

  Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki

  Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski
  Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
  Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty

  Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
  Ewa Dumkiewicz – Sprawka – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin

   

              Ze względu na pandemię tegoroczne ogłoszenie laureatów odbyło się 13 kwietnia online.

   

  Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

   


   

 • I Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny „Niezwykli, godni pamięci”

  I Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny

   „Niezwykli, godni pamięci” rozstrzygnięty...

   

              Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach zorganizowała konkurs o Niezwykłych postaciach, szerzej nieznanych, a godnych pamięci. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Lubelszczyzny historią najnowszą zapisaną w życiu i osiągnięciach osób związanych z naszym regionem. Osoby te znane są w małych środowiskach lokalnych, rodzinnych i zawodowych.

  W bieżącym roku Organizatorzy pragnęli przybliżyć szerszej publiczności następujące wybitne, niezwykłe osoby godne pamięci:

  • p. Halinę Szalkiewicz „Sylwię”
  • p. Genowefę Baran „Grażynę”
  • p. dr Waldemara Bednarskiego
  • p. Bogusława Mierzejewskiego
  • p. Zbigniewa Kosowskiego
  • p. Zenona Benickiego
  • p. Pawła Gembala
  • p. Sławomira Pacia

   

              Na konkurs wpłynęło łącznie 68 prac, 41 prac plastycznych i 27 – literackich.

  Konkurs zakończył się sukcesem dla uczennic, uczęszczających do

   Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie.

   

  W kategorii literackiej klasy 4-6

   

  III miejsce  zajęła Emilia Dmitruk - uczennica kl. IV, która pracowała pod kierunkiem Małgorzaty Ceglarz-Chołody.

   

  W kategorii literackiej klasy 7-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe

  I miejsce zajęła  Ada Dmitruk – uczennica kl. VIII, która pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel.

  Honorowy patronat nad konkursem sprawowali:

  Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj

  Lubelski Kurator OświatyTeresa Misiuk

   

  Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka to najlepsza okazja aby przypomnieć sobie, że każdym z nas jest jeszcze coś z malucha  :)

 • Podróżowanie rozpoczęte, czyli z wizytą w Sandomierzu i Baranowie Sandomierskim

               Po wielu miesiącach oczekiwania i przekładania, w maju udało się wreszcie uczniom klas czwartej i piątej pojechać na planowaną wycieczkę do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. W programie biuro Tairon zaproponowało: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, przejście Trasą Podziemną, wizytę w Zbrojowni Rycerskiej, zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz zamkowych oraz wystaw czasowych w Baranowie Sandomierskim, a w trakcie licznych spacerów po wąwozach i rynku czas na sesje zdjęciowe, wypatrywanie księdza Mateusza i przystanki na podładowanie akumulatorów.

              Pogoda dopisywała, więc uczniowie pod opieką pań – Małgorzaty Ceglarz – Chołody, Lidii Pietrak oraz Jolanty Madej  - podziwiali gotycką katedrę i  Bramę Opatowską z pięknym widokiem na Sandomierz, Rynek z malowniczymi kamieniczkami, Ucho igielne — jedyną zachowaną furtę, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Wspólnie z panią przewodnik zwiedzaliśmy słynne, owiane legendą sandomierskie lochy z XV, XVI w. czyli Podziemną Trasę Turystyczną. Później przespacerowaliśmy się po Rynku, słuchając opowieści o orle z Ratuszowej wieży.   Mieliśmy też okazję, odwiedzając Zbrojownie Rycerską, stać się na chwilę prawdziwym rycerzem: przymierzyć zbroję, wziąć do ręki prawdziwy miecz rycerski i wysłuchać opowieści o Zawiszy Czarnym. Zamek w Baranowie Sandomierskim, który odwiedziliśmy jako ostatni, to zdecydowanie miejsce wyjątkowe, jeśli chodzi o architekturę renesansu, niegdyś nazywany „małym Wawelem”.

              Było dużo słońca, mnóstwo zabawy oraz pamiątkowych zdjęć. Zmęczeni podróżą i emocjami uczniowie i nauczyciele szczęśliwie dotarli wieczorem do Wojciechowa, by już w drodze powrotnej snuć plany kolejnych wyjazdów.

 • Warsztaty z PROJEKTOREM

  W ostatnim tygodniu maja zakończył się cykl spotkań uczniów klasy 5 a z wolontariuszami programu PROJEKTOR. W roku szkolnym 2021/22 piątoklasiści wspólnie z wychowawczynią – panią Małgorzatą Ceglarz – Chołody brali udział w projekcie WARSZTATY z WYZWANIEM, w ramach którego realizowali 4 wyzwania: Szczęśliwy Ja, Świadomość medialna, Ochrona planety oraz Aktywność obywatelska.

  Na warsztatach podejmowano między innymi tematykę bycia szczęśliwym – akceptacji, szacunku, świadomości swoich emocji, przyjaźni, zgłębiano temat ochrony planety oraz rozmawiano, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie ze środków masowego przekazu. Trzy spotkania odbywały się zdalnie, uczniowie pod opieką studentów z całej Polski zastanawiali się, jakie działania podjąć w każdym z omawianych obszarów.

  Na szczęście, ostatnie wyzwanie realizowano stacjonarnie. Pani Lidia Śmigiel – studentka Politechniki Rzeszowskiej pracowała z uczniami nad tym, aby podjęli działania służące poprawie funkcjonowania naszej placówki. Piątoklasiści w roli dyrektorów zaproponowali mnóstwo innowacji. Skupiono się nad jedną – powołaniem do życia w naszej szkole sklepiku lub kawiarenki. Pomysł jest, chętni do pracy są, a działania rozpoczniemy w nowym roku szkolnym.

  Jak widać na zdjęciach, uczniom warsztaty bardzo się podobały. Nauka poprzez zabawę zawsze cieszy się wzięciem. Miejmy nadzieję, że w czasie wakacji zapał do działania piątoklasistów nie wyparuje i powrócą z nową energią we wrześniu…

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć