W naszej szkole

liczba odwiedzin: 1113799
 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  W dniu 18.06.2019 (wtorek)

  Przywozy rano

    Autobus szkolny ( pomarańczowy) oraz BUSY

  Tak jak w ciągu roku szkolnego

  Odwozy

  Po zakończeniu Mszy Świętej (ok. 11 godz.)

  - Uczniowie kl.  IV – VIII oraz gimnazjum

  - Uczniowie kl. I – III po uroczystości zakończenia roku szkolnego

  W dniu 19.06.2019 (środa)

  Przywozy rano

  Autobus szkolny ( pomarańczowy) oraz BUSY

  Tak jak w ciągu roku szkolnego

  Odwozy

  I Tura

  - Uczniowie kl. IV – VI po uroczystości zakończenia roku szkolnego (ok. godz. 11)

             II Tura

  - Uczniowie kl. VII – VIII oraz gimnazjum po uroczystości zakończenia roku szkolnego

  (ok. godz. 13 )

 • Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych

   

  „Przez trudy do sukcesu”

  Dnia 31 maja 2019 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie im. Jana Pawła II. odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/19, do których ogółem przystąpiło 33890 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1613 uczniów. Tytuł laureata uzyskało 573 uczniów, z czego 31 uczniów gimnazjów z całego województwa lubelskiego uzyskało tytuł laureata w konkursie z języka niemieckiego. Każdy konkurs miał zasięg wojewódzki.

  Gala miała na celu uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych, podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Gospodarzem gali był Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wojewoda Lubelski – Pan Przemysław Czarnek, prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii - ks. dr hab. Janusz Lekan, poseł na Sejm RP – Pan Lech Sprawka.

  Wśród 31 laureatów Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego była także nasza uczennica klasy III a Gimnazjum w Wojciechowie – Kinga Kozak, która na etapie wojewódzkim uzyskała wymagane 90% .

  Organizatorem wszystkich konkursów był Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

    Uprawnienia laureata konkursu o zasięgu wojewódzkim:

  - laureat otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych ( w tym przypadku z języka niemieckiego) najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, tj. ocenę „celującą” (zgodnie Art. 44j Ustawy o systemie oświaty; Dz. U. z 2018 r., poz. 1457, z późn. zm.)

  - laureat zwolniony jest z pisania danej części egzaminu gimnazjalnego (w tym przypadku z części językowej). Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego, tj. 100% wyniku z danego zakresu egzaminu gimnazjalnego (zgodnie z Art. 127 ust. 3 Ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe; Dz. U. z 2017 r., poz. 60 z późn. zm., w związku z art. 44zx Ustawy o systemie oświaty według stanu na 31.08.2017 r.)

  - laureat jest przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, jeżeli spełniają pozostałe wymagane warunki (zgodnie z Art. 127 ust. 3 Ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe; Dz. U. z 2017 r., poz. 60 z późn. zm., w związku z art. 20d Ustawy o systemie oświaty według stanu na 25.01.2017 r.).

                  Uczennicy Kindze Kozak oraz jej Rodzicom składamy najserdeczniejsze gratulacje i cieszymy się, że dzięki swojej bardzo ciężkiej 3letniej pracy poszerzyła grono laureatów naszej szkoły. Innym uczniom również życzymy sukcesów na polu naukowym i zachęcamy do udziału w konkursach. Łacińskie przysłowie mówi: „Per aspera ad astra” (Przez trudy do gwiazd.)

   

     Magdalena Szabat – nauczyciel języka niemieckiego

   

   

   

 • Sukces naszych uczennic w konkursie plastycznym

  Z przyjemnością informujemy, że nasze dwie uczennice Angelika Walczak (kl. IIIB) oraz Gabriela Stawowska (kl.IIIA) otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym organizowanym przez Białowieski Park Narodowy. Uczennice wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Katarzyny Kędzierskiej.

  W konkursie oprócz wyróżnionych, swoje piękne prace przygotowali również:

  Zuzanna Twardowska  kl. Va

  Laura Woś kl. IV

  Karol Walkiewicz kl. IV

  Julia Wolińska kl. IV

  Zuznanna Mirosław kl. IV

  Nikodem Kamela kl. IV

   

   

 • Z poezją i prozą za pan brat, czyli o sukcesach recytatorskich…

  Nasi młodzi recytatorzy w roku szkolnym 2018/19 brali udział w wielu konkursach i osiągali znaczące sukcesy:

  ·         Pojedynek recytatorski w Kurowie

  W dniu 14 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie już po raz siedemnasty odbyły się przesłuchania recytatorów na Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o Tematyce Wiejskiej.

  Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:

   Nikola Czerniec  kl. V b, Dorota Piróg kl. VI a, Zuzanna Twardowska kl. V a ( uczennice pracowały pod kierunkiem Agnieszki Bardzel ),  Aleksandra Lewandowska kl. III b , Agnieszka Żurawska kl. III b  i Karol Żywot kl. III b (uczniowie przygotowani przez Małgorzatę Ceglarz-Chołody).

  Komisje konkursowe nagrodziły ich starania.

  W kategorii klas IV- VI : I miejsce zdobyła Nikola Czerniec, II – Dorota Piróg,

  w kategorii VII i Gimnazjum: III miejsce wywalczyły uczennice: Aleksandra Lewandowska i Agnieszka Żurawska.

   Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Z. Kozaka otrzymał Karol Żywot.

  Laureaci konkursu (Nikola Czerniec, Dorota Piróg i Karol Żywot) zdobyli nominację na Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy im. W. Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Wszyscy recytatorzy otrzymali okolicznościowe podziękowania i symboliczne upominki.

   

  ·         Pojedynek recytatorski w Woli Osowińskiej

  24 marca 2019 r. w Woli Osowińskiej odbył się XX Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Jak co roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych z wielu miejscowości. Komisje wysłuchały ponad 100 recytatorów w pięciu kategoriach wiekowych.

  Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Czerniec kl. V b, Dorota Piróg kl. VI a i Karol Żywot kl. III b. Wśród wyróżnionych recytatorów znalazły się:  Nikola Czerniec i Dorota Piróg ( uczennice pracowały pod kierunkiem Agnieszki Bardzel )

  Nikola Czerniec zdobyła Nagrodę za Gwarę, a Dorota Piróg – Wyróżnienie.

   

  ·         Turniej Wojewódzki 38 Małego Konkursu Recytatorskiego

   

   4 i 5 czerwca 2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie miał miejsce Koncert Laureatów   3-etapowego 38 Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się pod honorowym patronatem

   

  Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.

   Po wysłuchaniu 1300 recytatorów nominację do tego koncertu zdobyło 110 najlepszych recytatorów z terenu województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej.

  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:

  ·         Milena Twardowska z kl.II – uczennicę przygotowała Ewa Szklarska

  ·         Nikola Czerniec z kl.V – uczennica pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel

  Jury serdecznie podziękowało wszystkim Uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji, za autentyczne emocje. Słowa uznania skierowano  również do Rodziców i Pedagogów.

  Koncert Laureatów 38 Małego Konkursu Recytatorskiego był wspaniałym czasem obcowania z pięknym żywym słowem w wykonaniu młodych recytatorów. Wielkie gratulacje!!!

   

   

 • Teatr w szkole…

                                                                                                                               „A teatr jest po to, 
                                                                                                                      żeby wszystko było inne niż dotąd”
                                                                                                                                             (Joanna Kulmowa)

       Praca na zajęciach teatralnych w roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej w Wojciechowie zaowocowała dwoma przedstawieniami i wieloma sukcesami na przeglądach teatralnych.

      Grupa „ Mała trema” w skład, której wchodzą uczennice z kl. V a ( Aleksandra Cybula, Ada Dmitruk, Paulina Dmitruk, Kinga Stachyra, Zuzanna Twardowska  ),V b ( Iza Czerniec, Monika Czerniec, Nikola Czerniec, Emilka Gruszka, Natalia Jędrej, Zuzanna Kwiatkowska, Magdalena Mirosław, Agata Piróg )   i VI a ( Milena Kowalik, Martyna Lewandowska, Ola Mazurek, Dorota Piróg ) przygotowała spektakl             „ Strachy na lachy” wg autorskiego scenariusza Agnieszki Bardzel.

   Kanwą stały się teksty D. Gellner , J. Kulmowej, S. Grochowiaka i J. Papuzińskiej. Na scenie pojawiły się straszydła, węże, pająki - to wszystko, co w dzieciach budzi lęk i strach. Muzyka ( m.in. gra Doroty Piróg na klarnecie ), obraz ( gra cieni ) i współpraca młodych aktorów na scenie zostały docenione na konkursach. Zabawa w straszenie zyskała uznanie  jury na  3-etapowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i zdobyła nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk. Biorąc udział  w     Inscenizacjach  2019 Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty  wywalczyła wyróżnienie  za stworzenie specyficznego nastroju w przedstawieniu „Strachy na lachy”.

     Grupa „ Trema” ( młodzież gimnazjalna: Julia Bartoszcze, Jakub Kołodziejczyk, Adam Chęć, Agnieszka Żurawska, Kacper Milart, Karol Żywot, Agnieszka Kalinowska, Monika Sobczyk, Katarzyna Błaszczak, Agata Twardowska, Weronika Kowalik i uczniowie z kl. VII b : Aleksandra Lewandowska, Natalia Iwaniak, Krzysztof Gruszka, Martyna Sygnowska, Łucja Bartoszcze, Weronika Mirosław, Aleksandra Romanowska) przygotowała przedstawienie pt. „ A więc wojna!” pod kierunkiem Agnieszki Bardzel i Małgorzaty Ceglarz-Chołody. Przywołało ono na scenę rzeczywistość  koszmaru II wojny światowej. Młodzi aktorzy budowali barykady, gasili pożar, kryli się przed nalotami bombardujących samolotów. Wypowiadali teksty K. K. Baczyńskiego,   A. Słonimskiego i A. Świrszczyńskiej. Zadbali o rekwizyt i strój. W 3-etapowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zdobyli  nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk. Jury festiwalu przyznało „Tremie” wyróżnienie za wybór tematu i wiarygodne oddanie dramatycznych przeżyć uczestników Powstania Warszawskiego.

  Przedstawienie „ A więc wojna!” zdobyło również uznanie  na   42 Prezentacjach 2019 Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty . Otrzymało  wyróżnienie  za trafny dobór tekstów poetyckich oraz patriotyczny przekaz i walory wychowawcze.

  Gratulujemy !!!

  Wszystkie zdjęcia użyte w artykule zaczerpnięto ze strony internetowej Miejskiego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

   

   

 • Dołączamy do #SuperKoderów!

  Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!#. SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

  Aby zakwalifikować się do projektu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel i pani Katarzyny Kędzierskiej przygotwali film o zagrożeniach w sieci. Od nowego roku szkolnego będziemy realizować zajęcia w ramach ścieżki "Robo - matematycy."

   

   

   

 • Film Song Contest

  Międzyszkolny Konkurs Piosenki Filmowej w Bełżycach

  W tym roku,30 maja, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Bełżycach odbył się międzyszkolny konkurs piosenki filmowej "Film Song Contest”. Po przejściu przez etapy szkolne uczestnicy z 4 szkół wykonali przygotowane utwory.

  Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, Szkoła Podstawowa w Bełżycach, Szkoła Podstawowa w Krzu oraz szkoła Podstawowa w Chmielniku mogły pochwalić się swymi talentami. Organizatorzy twierdzą, że:" na sali panowała romantyczna atmosfera, a piękne melodie przywoływały wspomnienia znanych ekranizacji filmowych." Dzięki takim imprezom zarówno widzowie jak i uczestnicy dobrze się bawią, a właśnie o to chodzi. Pamiętajmy też, że nasi uczniowie przełamują lęki i dają z siebie wszystko.

  Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie wybierając najlepszych z najlepszych. „The Best of the Best” – mamy nadzieję, że puchary z takim napisem otrzymane przez zwycięzców będą długo przypominać im o szkolnych sukcesach. A oto zwycięzcy:

  W kategorii klas IV – VI:

  I miejsce – Dominika Puchała (SP w Bełżycach)

  II miejsce – Zuzanna Mirosław (SP w Wojciechowie) i ex aequo Bartosz Maj (SP w Bełżycach)

  III miejsce – Gabriela Iwaniak (SP w Wojciechowie)

  W kategorii klas VII, VIII i III Gimnazjum:

  I miejsce – Wiktoria Dębińska (SP w Bełżycach)

  II miejsce – Natalia Żywicka (SP w Chmielniku)

  III miejsce – Katarzyna Błaszczak i Jakub Kołodziejczyk (SP w Wojciechowie)

                         i ex aequo Klaudia Sidor i Franciszek Bujała (SP w Bełżycach)

  Publiczność również przyznała swoją nagrodę, którą otrzymała Wiktoria Dębińska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom!!! 

 • Jak nie czytam, jak czytam.

  Jak nie czytam, jak czytam.


  Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. To już czwarta edycja tej ogólnopolskiej akcji. Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 400 000 osób.

  Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

  Pomysłodawcą akcji jest redakcja  miesięcznika ,, Biblioteka w Szkole’’, patronem honorowym Biblioteka Narodowa                    a organizatorami wszyscy chętni.

  Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tej  akcji czytelniczej ,, Jak nie czytam, jak czytam’’.   

  Podstawowy (i najważniejszy) wymiar akcji to zebranie się w wybranym miejscu i wspólne czytanie – na głos lub po cichu przyniesionych z domu książek. Każdy czytał to co lubi.

  Imprezę dodatkowo wzbogaciła i uatrakcyjniła obecność przedszkolaków (przyszłych czytelników i naszych uczniów), którzy usiedli – z książeczkami trzymanymi w dłoniach pośród czytelników naszej biblioteki.

  Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w naszej szkole.

                                                                                                       Bożena Wielowińska

 • „Lektury naszych rodziców”, czyli relacja z piątego międzyszkolnego konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego - „W Królestwie Słowa i Obrazu”

   

  Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Temat ten jest realizowany na lekcjach języka polskiego, na lekcjach w bibliotekach szkolnych i publicznych. Również z tej okazji organizowane są spotkania autorskie z pisarzami, bohaterami wyjątkowych wydarzeń oraz wiele innych akcji z książką w roli głównej. W naszej szkole uczciliśmy książkę w sposób szczególny… 16 maja 2019 r. nowoczesne pomieszczenia biblioteki w Szkole Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie wypełniały prawdziwe tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz piaty w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Jego celem było stworzenie uczniom szkoły podstawowej możliwości prezentacji własnych umiejętności czytelniczych, zdobywania doświadczenia w występach publicznych oraz promowania swoich talentów plastycznych.  Już o godziny 9.00 zaproszeni goście  -  nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek  - uczestnicy konkursu – zostali powitani przez Panią Jolantę Dudę - Dyrektora naszej placówki, a następnie przez kilka godzin oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści z lat minionych. Hasło tegorocznej edycji brzmiało bowiem – „Lektury naszych rodziców”. Uczniowie prezentowali fragmenty utworów, które kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu królowały na listach lektur szkolnych. Wspominaliśmy kota Filemona, krasnala Hałabałę, Antka i wielu innych książkowych bohaterów.

  Prezentacje 35 uczniów klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani  Agnieszka Winiarska (redaktor „Gazety Bełżyckiej”) oraz Pani Urszula Mirosław (instruktor  GOK w Wojciechowie).Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale po długich obradach udało się wskazać  tych, którzy z czytaniem radzą sobie prfekcyjnie. Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji aż 78, wyłoniło jury - Pani Zofia Kotwicka oraz Pani Katarzyna Kalicka (nauczyciele plastyki). Pomagali im także pracownicy świetlicy szkolnej. Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.

  Laureaci konkursu pięknego czytania:

  Klasy I- III

  Mistrz Słowa:

  Klaudia Tarka – klasa III ( SP w Łubkach)

  Wicemistrz Słowa:

  Wiktor Michałek – klasa II (SP w Wojciechowie)

   Oliwier Sętkowiak – klasa III (SP w Maszkach)

  Wyróżnienia:

  Karolinaa Duda - klasa I ( SP w Palikijach)

  Emilia Dmitruk – klasa I (SP w Wojciechowie)

  Julia Pluta – klasa II (SP w Miłocinie)

  Jakub Mirosław – Pyda – klasa II (SP w Maszkach)

  Klasy IV-VI

  Mistrz Słowa:

  Zuzanna Mirosław - klasa IV ( SP w  Wojciechowie)

  Wicemistrz Słowa:

  Wiktoria Gałecka - klasa V (SP w Łubkach)

  Iga Rusa – klasa V (SP w Miłocinie)

  Wyróżnienia:

  Ada Dmitruk - klasa V ( SP w Wojciechowie)

  Agata Piróg - klasa IV ( SP w Wojciechowie)

  Julia Czerniec – klasa IV (SP w Łubkach)

  Patryk Koral – klasa IV (SP w Miłocinie)

   

  Laureaci konkursu plastycznego:

  Klasy I  - III

  Mistrz Obrazu

  Bartłomiej Filipiak – klasa II (SP w Łubkach)

  Wicemistrz Obrazu

  Ksawery Mirosław – klasa II (SP w Miłocinie)

  Oliwier Wojtaszko – klasa II (SP w Wojciechowie)

  Wyróżnienia

  Karolina Duda - klasa I (SP w Palikijach)

  Alicja Franczak – klasa II  (SP w Miłocinie)

  Oliwier Żelazo - klasa II (SP w Wojciechowie)

  Klasy IV – VI

  Mistrz Obrazu

  Julia Małachowska – klasa VI (SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz Obrazu

  Julia Czępińska - klasa V (SP w Wojciechowie)

  Aleksandra Kozak  - klasa VI (SP w Łubkach)

  Wyróżnienia

  Martyna Stachyra – klasa VI (SP w Wojciechowie)

  Ada Dmitruk – klasa V (SP w Wojciechowie)

  Gabrysia Pomorska – klasa VI (SP w Wojciechowie)

              Najważniejsza część spotkania, czyli wręczanie nagród, przebiegała z udziałem Pana Artura Markowskiego Wójta Gminy Wojciechów, który zaszczycił nas swoją obecnością i był podbudowany liczbą uczestników konkursu oraz liczbą nadesłanych prac plastycznych. Wszyscy miłośnicy czytania otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne nagrody rzeczowe, a autorzy prac plastycznych zabawne zakładki do książek wykonane przez uczniów naszej szkoły i Panią Renatę Małachowską.  Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pani Agnieszka Gąska - Dyrektor GOK oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz gier i zabaw przygotowanych przez uczniów klas szóstych.

  Miła atmosfera oraz ogromne zainteresowanie konkursem sprawiły, że jego organizatorzy – Panie Agnieszka Bardzel, Małgorzata Ceglarz – Chołody, Agnieszka Dmitruk oraz Bożena Wielowińska  - już snują plany na kolejny rok, bo kto czyta książki, ten pobudza swoją wyobraźnię, przenosząc się w świat wykreowany przez autora. Ja zaś życzę wszystkim - tym najstarszym i najmłodszym czytelnikom, tym z długim stażem i tym początkującym - wspaniałej lektury i mocnego „zaczytania się”…

                                                                                    Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • Uczymy się udzielać pierwszej pomocy !

        Uczymy się udzielać pierwszej pomocy !

  Uczymy się udzielać pierwszej pomocy –

  spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa w klasie I                

  Pamiętając o zdrowiu i bezpieczeństwie w wakacje w klasie I odbyło się spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa UM w Lublinie Natalią i Olą ,które przybliżyły dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie nauczyli się jak opatrywać drobne rany, co robić w przypadku złamań , zasłabnięć. Dzieci utrwaliły sobie kolejne kroki wzywania służb ratunkowych. Ćwiczyły wykonywanie sztucznego oddychania. Zajęcia rozbudziły ciekawość wszystkich dzieci ,które aktywnie uczestniczyły i włączały się w każde nowe zadanie. Dzięki temu świadomość i umiejętności ich zostały utrwalone. Spotkanie  zachęciło uczniów do niesienia pomocy cierpiącym i bycia czujnym na sytuacje wokół nas.  Studentkom dziękujemy i życzymy wytrwałości w kolejnych latach nauki i w  przyszłej pracy!

   

                                                                                                                                                         A.Ufnowska

   

 • Wyjazd integracyjny klas I - III do Rąblowa

  Wyjazd integracyjny klas I - III do Rąblowa

         W ciepły , słoneczny poranek w dniu 4 czerwca 2019r. klasy I – III  wyjechały na wspólne  zabawy do Rąblowa. Gospodarze Parku Labiryntów powitali  całą grupę i wyjaśnili zasady korzystania z obiektu. Przed dziećmi i wychowawcami  czekały liczne zadania i łamigłówki – park linowy, park miniatur , labirynt , ścieżka dydaktyczna, spacer wąwozami  lessowymi i  ogród różany . Wspólnie spędzony czas pozwolił dzieciom bardziej się poznać i miło spędzić czas. Na koniec usiedliśmy przy wspólnym  ognisku i  opaleni i uśmiechnięci powróciliśmy do szkoły. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie i pomoc w czasie wyjazdu. Zachęcamy do odwiedzenia tego pięknego miejsca !!!

                                                                                                  Wychowawczynie klas I - III

 • II miejsce przedszkolaków w Wojewódzkim Festiwalu Tańca w Karczmiskach

  II miejsce przedszkolaków w Wojewódzkim Festiwalu Tańca w Karczmiskach

  25 maja 2019 r. przedszkolaki z grupy 4- latków wystąpiły w Wojewódzkim Festiwalu Tańca w Karczmiskach.W konkursie brały udział dzieci w trzech grupach wiekowych, 4,5,6-latki. Nasza grupa zatańczyła do utworu country - "Country Roads". Nasze dzieciaki ubrane w kowbojskie kapelusze prezentowały się rewelacyjnie. Jury oceniało nie tylko taniec, ale również stroje i  ogólny wyraz artystyczny. Atmosfera wydarzenia była cudowna :). Występy wszystkich grup dostarczyły nam wielu niezapomnianych przeżyć i przeniosły w kolorowy świat tańca. Za zajęcię II miejsca nasi tancerze otrzymali złote medale, puchar oraz to co dzieciaki lubią najbardziej - torbę słodkości. Dziękuję wszystkim rodzicom za poświecenie sobotniego czasu i dowiezienie dzieci na miejsce. Było warto :) :) :)

                                                                                                                                                        E.Mirosław

 • Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 4-latków

  Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 4-latków

  10 maja 2019 r. w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwoscią oczekiwały na tę wizytę. Mimo wielu obowiązków mamy wszystkich dzieci licznie przybyły do naszego przedszkola. Towarzyszyły swoim pociechom i chętnie włączały się do wspólnej zabawy.

  W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania aktywności swoich dzieci, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomosci i umiejętności. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ciekawe prace z materiałów recyklingowych, które uwieczniliśmy na zdjęciach.

  Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w  zajeciach za poświecony czas, wspólną naukę i zabawę. 

                                                                                                                                                   E. Mirosław

 • Sprawozdanie finansowe za 2018 rok

  Sprawozdanie finansowe za rok 2018 naszej szkoły zostało zamieszczone na stronie BIP Gminy Wojciechów i znajduje się pod adresem:

 • Loteria fantowa

         Podczas Pikniku Rodzinnego planujemy                           przeprowadzić loterię fantową. Bardzo proszę o przynoszenie różnorodnych – nadających się jeszcze do użytku –zabawek lub innego rodzaju bibelotów.

  Zbiórkę prowadzi świetlica szkolna –                                              pani Renata Małachowska.

   

  Cena losu 2zł.

 • SPELLING BEE

  Z radością informujemy, że 

  dnia 23 maja 2019 r.

  odbędzie się 

  VI

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

  LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

   

  SPELLING BEE - Obrazek 1

   

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych emocjonujących zmaganiach z literowaniem!

   

  W załączniku zamieszczamy zaktualizowane listy ze słówkami oraz regulamin konkursu.

   

  Lista słówek podstawowych dla klas IV-VI i VII-VIII+G

  Spelling_Bee_3_11.pdf

  Lista słówek dodatkowych dla klas IV-VI i obowiązkowych dla klas VII-VIII+G

  Spelling_Bee_12-17.pdf

  Regulamin_2019.pdf

   

  W razie pytań, prosimy o kontakt.

  Organizatorzy:

  Katarzyna Chmielewska

  kamila Wójtowicz

   

 • Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza

  Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza
  10.04.2019

       W dniach od 25 do 31 marca 2019 r. w naszej szkole trwał tydzień Global Money Week- Światowy Tydzień Pieniądza. Jest to już VIII edycja akcji, która przebiegała pod hasłem "Learn. Save. Earn".  – „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. W Polsce akcja została objęta patronatem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) i Ministerstwa Finansów. W akcji Global Money Week nasza szkoła bierze udział już po raz trzeci.

     Celem akcji Global Money Week było zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym. 

  W ramach realizacji tego zadania wśród uczniów klas I- IV  przeprowadzone zostały tematyczne lekcje oraz konkursy dla wszystkich uczniów:

  • Plastyczny-  na najciekawszą skarbonkę,
  • Plakaty promujące oszczędzanie,
  • Projekt własnego banknotu,
  • Stworzenie drzewka bankowego,
  • Gry tematyczne,
  • Prezentacje multimedialne.

  Bardzo dziękuję za zaangażowanie .

  Koordynator : Jolanta Madej

   

   

  <galeria>

 • Wycieczka do Warszawy klasy I i IIb

  Wycieczka do Warszawy klasy I i IIb

  W chłodny kwietniowy poranek  uczniowie klasy I i II b wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyli w podróż do Warszawy. Czas przeznaczony na przejazd szybko minął i o godz.9.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie  stolicy. Spacerując  po Starym Mieście pani przewodnik opowiadała nam   historię naszego kraju związaną z poznawanymi miejscami Warszawy – Kolumna Zygmunta ,Zamek Królewski, Barbakan , Pomnik Małego Powstańca. Wszyscy z zaciekawieniem i uwagą słuchaliśmy o stolicy i jej zabytkach. Tam tez zakupiliśmy pamiątki . Po krótkim spacerze rozpoczęliśmy zajęcia w CNK w Planetarium oglądając seans „Halo Ziemia”, który wywarł na nas ogromne  wrażenia. Następnie przyszedł czas na obiadek. Zjedliśmy go w restauracji znajdującej się w bibliotece uniwersyteckiej . Ponownie rozpoczęliśmy zajęcia w CNK i przez kilka godzin odkrywaliśmy tajniki wiedzy z różnych dziedzin   nauki. Do domu dotarliśmy o zmierzchu. Zmęczeni ,ale uśmiechnięci i zadowoleni udaliśmy się  do domów . Wycieczka przekonała wszystkich uczestników o potrzebie dalszego poznawania naszej stolicy i historii naszego państwa  <<galeria>>

   

                                                                                                                                Wychowowaczynie E.Szklarska i A.Ufnowska

 • Dzień kobiet w klasie 1

  Dzień kobiet w klasie 1

  Chłopcy w naszej klasie pamiętali o swoich koleżankach i Pani w dniu ich świeta.Obdarowali nas pięknymi hiacyntami i drobnymi upominkami. Zaspiewali nam Sto Lat i i złozyli życzenia. Bardzo dziękujemy młodym dżentelmenom !!!  <<galeria>>

  Agniaszka Ufnowska

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
  09.04.2019

   

   

         

          W ramach zajęć świetlicowych w bieżącym roku szkolnym są prowadzone zajęcia    pt. ,,Kącik małego chemika”.    Są to różne sytuacje badawcze, doświadczenia i eksperymenty   z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku. Głównym celem naszych zajęć jest budzenie zaciekawienia i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi uczniów poprzez uczestnictwo w samodzielnym eksperymentowaniu.

            Realizowane są treści z zakresu elektrostatyki, aerodynamiki i optyki. Przedmiotem badań było powietrze i woda. Wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów,   w których aktywnie i chętnie uczestniczyli uczniowie różnych klas. Do najciekawszych należą: obserwowanie kwiatu zmieniającego kolor, wybuchający wulkan, tańczące rodzynki, skaczące jajko, malowanie na mleku, ciecz nienewtonowska, niepękające bańki, zabawy z napięciem powierzchniowym, uciekający pieprz, tornado w słoiku, badanie gęstości różnych cieczy.

           Świetlica szkolna ogłosiła konkurs pt. ,,Wiosenne zdrowe śniadanko”. Projekt konkursowy  miał na celu promowanie zdrowej żywności oraz zdrowego stylu życiaDzieci     z klas I- III oraz przedszkolaki ochoczo zabrały         się do przygotowania zdrowego wiosennego śniadanka.                                                                                                    Prezentacja wykonanej przez uczniów propozycji zdrowego śniadanka odbyła się 20 marca.    Do jego  przygotowania dzieci użyły produktów należących do grupy zdrowej żywności. Wszystkie przygotowane posiłki były bardzo ciekawe        i pomysłowe, pięknie udekorowane oraz estetycznie zaprezentowane. W związku z tym jury  miało ogromne trudności    z wyłonieniem I miejsca. Serdecznie dziękuję klasom i ich wychowawcom za przygotowanie i udział             w projekcie.

            W naszej świetlicy odbył się również turniej warcabowy mający na celu rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia uczniów naszej szkoły. Rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza grupa klasy I – III oraz grupa druga klasy IV- VI. Wzięło           w nim udział wielu uczniów. Cieszył się on niespodziewanie dużym zainteresowaniem. Rozgrywki  w poszczególnych kategoriach wiekowych toczyły się przez wiele godzin, a zacięte walki wywoływały wiele emocji.

  Dzieci bardzo lubią spędzać czas w świetlicy szkolnej i każdy nowy  projekt  przyjmują     z ogromnym entuzjazmem.

         

  Renata Małachowska

   

   

  <<GALERIA>>

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć