W naszej szkole

liczba odwiedzin: 7951515
 • Eko-Zabawki 4-latków

  Przygotowując się do Święta Ziemi, które będziemy obchodzić już za kilka dni, nasze 4-latki podjęły proekologiczne wyzwanie :-)
  Z pomocą rodziców, podczas zdalnego nauczania, zaprojektowały i wykonały modele zabawek z recyklingu. W ten sposób udowodniły, że można bawić się świetnie praktycznie wszystkim - sekret tkwi wyłącznie w wyobraźni! 

  Wszystkie prace są niesamowite! Sprawdźcie sami:-)

  M.W.

 • Rozwój dziecka

 • Wznowienie działalności przedszkola

  Zgodnie z infrormacją ogłoszoną na konferencji przez  Ministra Zdrowia od 19 kwietnia wznowiona zostaje praca przedszkola.

  Klasy I- III oraz IV-VIII pozostają nadal w trybie nauki zdalnej.  Dopuszcza się możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

 • 1055. rocznica Chrztu Polski

  Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

 • 13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=QBVv7zMlksY

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.

  Źródło: IPN

 • Szkoły Ponadpodstawowe Powiatu Lubelskiego

  Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

 • Przedłużenie obowiązujących zasad ograniczonego funkcjonowania szkoły

  Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii  przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

  Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkoły.

 • The Project Competition 2021

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji The Project Competition, międzynarodowego konkursu organizowanego cyklicznie przez wydawnictwo Oxford University Press.  Do projektu przystąpili uczniowie dwóch klas siódmych – VII a oraz VII b- członkowie szkolnego English Club, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem.

  W tym roku organizatorzy postanowili  nawiązać do obecnej sytuacji na świecie, czyli zdalnych spotkań, webinarów oraz nauki odbywającej się online. Zadaniem uczestników konkursu było  opisanie spotkań internetowych, wideorozmów z wybraną osobą z dziedziny kultury, nauki lub historii. Pracując w 2 osobowych  grupach uczniowie zastanawiali się, jakie pytania mogliby zadać swoim gościom oraz jak brzmiałyby odpowiedzi na nie. Oprócz tego należało nieco przybliżyć sylwetki czterech wybranych osobistości, wyraźnie zaznaczając czynniki stanowiące motywację takiego wyboru. Zaprezentowane propozycje pokazały cały wachlarz upodobań i zainteresowań uczniów od postaci z filmów Disneya po Królową Elżbietę II.

  Dzięki temu uczniowie mieli okazję popracować nad swoimi umiejętnościami językowymi w praktyce, a to w nauce jest zdecydowanym walorem.

  Podczas przeglądania prac, jury będzie zwracać uwagę na kreatywność, oryginalność oraz walory wizualne, co w tym przypadku również stanowiło dla uczniów wyzwanie. Organizatorzy zaznaczyli bowiem, że ze względu na rygorystyczne prawa autorskie, nie uznają prac zaopatrzonych w internetowe grafiki, więc uczniowie musieli wykazać się dodatkowym smakiem i podziałać na polu graficznym. Czy jednak stanowiło to szczególną barierę? Dla naszych dzielnych uczniów nie ma przeszkód nie do pokonania.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju. Trzymamy kciuki!

  Poniżej przedstawiamy prace naszych uczniów:

 • Świąteczne działania Klubu Wolontariusza

  Po raz kolejny mogliśmy liczyć na naszych wolontariuszy. Mimo zdalnej nauki wolontariusze z klasy 8a i 8b wykonywali kartki z życzeniami świątecznymi, samodzielne przygotowywali słodkie upominki, pisanki wielkanocne i obdarowywali nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliższej okolicy. 

  Dziękujemy Wam Drodzy Wolontariusze za działania i jak zawsze liczymy na jeszcze.

                                         Opiekunowie Klubu Wolontariusza

 • Wielkanoc 2020/2021

 • Z okazji Świąt Wielkanocnych...

 • Wiosna w świetlicy szkolnej

  Wielkanoc tuż, tuż…

         Święta Wielkiej Nocy to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć. Jest to również okres robienia zakupów, porządków, a także dekorowania naszych mieszkań. Wraz z uczniami zaczęliśmy przygotowania do tych świąt na początku marca. Niestety pandemia, a z tym związane zamknięcie szkół przerwało nasze przygotowania. Mieliśmy również zajęcia dotyczące zbliżającej się wiosny. Rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny. Udało nam się wykonać wiosenne dekoracje oraz świąteczne gazetki. To co udało się nam zrobić, prezentuję poniżej.

  Efekty wszelkich  działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.   

  Renata Małachowska wychowawca w świetlicy szkolnej

 • Chcemy być Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo

  Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do projektu SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. Realizacja projektu opierać się będzie na  wspólnocie uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.W ramach realizacji projektu będziemy wspierać uczniów, rodziców i nauczycieli w odpowiedzialnym korzystaniu z mediów cyfrowych.

  Więcej informacji na temat projektu pod linkiem:

  Dbam o mój zasięg

   

 • ENGLISH CLUB W NASZEJ SZKOLE!

  O tym, że język angielski może stać się ciekawszy, gdy nie trzymamy się sztywno ram podręcznika, dobrze wiedzą uczniowie klas 7a i 7b z naszej szkoły. Od ubiegłego roku szkolnego robimy wszystko by to udowodnić!

  Pierwszym zadaniem, w którym braliśmy udział był międzynarodowy projekt organizowany przez platformę e-twinning PEN PALS. Naszymi partnerami byli uczniowie z Włoch i Portugalii. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany i projekt nie został ukończony, ale pierwsze kontakty zdążyliśmy nawiązać!

  W nowym roku szkolnym, wracając po wyjątkowo długich wakacjach, zabraliśmy się do pracy z wielkim zapałem. Aby uczcić Europejski Dzień Języków Obcych założyliśmy kolejny projekt na platformie E-twinning! Tym razem projekt okazał się sukcesem! Nasi nowi przyjaciele  pochodzą aż z 7 europejskich krajów : Słowacja, Niemcy, Chorwacja, Francja, Albania, Hiszpania i Turcja. Każda szkoła przesyłała kartki z pozdrowieniami, listy i materiały dotyczące swojego regionu. Dzięki uprzejmości pracowników z GOK nasze Wojciechowskie kartki, ulotki i foldery zagościły na gazetkach szkolnych w całej Europie!

  Kolejnym pomysłem było napisanie listu do samej Królowej Wielkiej Brytanii. Dziewczyny z English Club- Zuzia Kwiatkowska, Patrycja Kamińska, Ania Trojanowska i Julka Czępińska napisały listy a Julka przygotowała kopertę, obok której nie da się przejść obojętnie. Mamy nadzieję, że list trafi do Pałacu Buckingham i że dostaniemy odpowiedź  😊

  Naszym ostatnim doświadczeniem jest udział w zajęciach BBC LIVE CLASSES! Jako jednej ze szkół w Polsce, udało  nam się zakwalifikować na zajęcia prowadzone na żywo przez lektorów i nauczycieli BBC. Na ten rok szkolny zaplanowane mamy cztery spotkania z native speakerami i grupami uczniów z całego świata. Pierwsze zajęcia odbyły się już w październiku i poprowadziła je dla nas Pani Elizabeth Beer z Wielkiej Brytanii. Mieliśmy okazję porozmawiać po angielsku z dziewięcioma klasami z różnych krajów. Mogliśmy sprawdzić czy to czego uczymy się podczas lekcji języka angielskiego uda nam się zastosować w życiu. Poznaliśmy nowych przyjaciół i ich szkoły. Emocje były ogromne! Jako pracę dla chętnych po tym spotkaniu Patrycja Kamińska i Zuzanna Kwiatkowska przygotowały prezentację o sporcie, którą opublikowaliśmy na profilu BBC Live Classes w mediach społecznościowych.

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Europie kolejne zajęcia odbędą się w wersji online, prowadzone przez Dyrektor szkoły językowej w Rzymie Panią Vanessę Hartson-Walker,  w lutym, (jeśli wrócimy do szkoły) spotkamy się z Panią Chloë Dennis- nauczycielką języka angielskiego we Francji i w maju z Panem Harrym Waters nauczycielem z Argentyny. Już nie możemy się doczekać!

  W planach mamy jeszcze wiele różnych działań i liczymy że do naszego grona dołączą nowi uczniowie.

  Magdalena Pyda- nauczyciel języka angielskiego i opiekun English Club w Szkole Podstawowej w Wojciechowie

 • Zajęcia z Centrum Nauki Kopernik

  Nasza by szkoła  to jedna z 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymaga to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce.

  24 marca uczniowie klas IV-VIII samodzielnie sprawdzili jakie prawa nauki stoją za zjawiskiem lewitującej piłkeczki i kieszonkowej próżni  sami spróbowali  je  również wywołać.  Uczniowie poznali zjawiska związane z powietrzem oraz ciśnieniem. Dowiedzieli się, jak działają półkule magdeburskie, i przyjrzeli się działaniu tunelu aerodynamicznego. To nie były typowe lekcje. Naszą aktywność naukową doceniła również TVP Lublin.
   

  Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

 • Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

  Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie  oddziałów przedszkolnych. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć. Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

   

 • Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

 • Konkurs na kartkę wielkanocną

  Święta Wielkanocne tuż, tuż…

  Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała konkurs, który był przeznaczony dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

  • przedszkole oraz kl.0 ,
  • klasy I-III ,
  • klasy IV-VIII

  Ze wszystkich kategorii wiekowych zostały zgłoszone 72 prace.

  CELE KONKURSU :

  - rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, 

  - doskonalenie sprawności manualnych u dzieci
  - propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych,
  - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów
  - rozwijanie wrażliwości estetycznej,

  Wszystkie kartki wykonano niezwykle pomysłowo i starannie, wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne.

   Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie pracy konkursowej.

  Renata Małachowska

 • Przyszła wiosna!

  W poniedziałkowe przedpoludnie, piękne wiosenne słońce towarzyszyło przedszkolakom w tradycyjnym wiosennym spacerze z Marzanna. Dzieci z piosenka na ustach maszerowały by pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że odgonilismy ja na dobre ! :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć