Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12364842
 • Kolejka Wąskotorowa

  "Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka"

  Z grupa 3 i 4 latków wybraliśmy się na przejażdżkę Kolejką Wąskotorową, która zawiozła nas na Polanówkę. Tam mogliśmy pobawić się, pograć w piłkę i pobiegać, czyli to co dzieciaki lubią najbardziej Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy z naszej wyprawy.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Dzien Matki

 • Warsztaty z projektorem

  23.05.2024 uczniowie klas 4 wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach realizowanych w naszej szkole "Warsztatów z Projektorem". Są to zajęcia rozwojowe dla dzieci, które wzmacniają pozytywne relacje, otwierają na nowe oraz dodają odwagi do działania i wprowadzania zmian w swoim otoczeniu. Zajęcia prowadzili studenci-wolontariusze.

 • Spotkanie z pszczelarzem

  21 maja świetlica szkolna uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu. Dzieci miały możliwość poznać życie pszczół, wiele ciekawostek z ich życia oraz dowiedzieć się jak produkuje się miód. Swoją wiedzą podzielił się z nami zaproszony gość - pszczelarka Pani Beata. Przyjechała do nas z wieloma atrybutami: był strój pszczelarski, podkurzacz i  prawdziwy ul. Chętne dzieci mogły nawet wcielić się w rolę pszczelarza. Miłym i słodkim akcentem była degustacja miodku.😊

  Spotkanie było ciekawą lekcją , która na długo zostanie w pamięci dzieci.

  Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony czas i przekazanie dzieciom cennych i praktycznych wiadomości.😁

  "Taka mała, ale ważna

  pszczoła miodna jest przyjazna"

 • Nasz Wojciechów

  W naszym Wojciechowie mamy wiele ciekawych miejsc. W związku z tematyka tygodnia dotyczącą kraju i swojej małej ojczyzny grupa 4 latków postanowiła odwiedzić część miejsc w naszej miejscowości. Poznały ich nazwy i historię.

  Najbardziej zaciekawiły je malutkie drzwiczki przy Wieży Ariańskiej. Czy to naprawdę wrota do Królestwa Krasnoludków? :)

 • Wyniki Konkursu Matematycznego - KANGUR

  Znamy już wyniki Międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur.

  Konkurs od wielu lat przeprowadzany jest na całym świecie. Wszyscy uczniowie piszą takie same zadania.

  Ciekawostką jest, że konkurs przeprowadzany jest w takich krajach jak: Boliwia, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Malezja.

  W 2023 roku największą reprezentację uczestników stanowili uczniowie z Brazyli (918 025), Niemiec (827 700). Dla porównania w Polsce konkurs rozwiązywało 289 233 uczniów.

  W tym roku 42 uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie.Wszyscy zaprezentowali bardzo dobry wysoki poziom umiejętności.

  Dodatkowo wyróżnienia w konkursie Kangur otrzymali:

  Pluta Paulina - klasa 2

  Rybacki Bartosz - klasa 3

  Matyjasik Szymon - klasa 8.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zarówno tym wyróżnionym jak i każdemu, kto odważył się przystąpić do konkursu.

   

 • Konkurs

  Zapraszamy do udziału! :)

 • 3 maj

  W piątek, 3 maja 2024r. obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja- 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z tej okazji oraz w przemarszu pod pomniki Tadeusza Kościuszki i Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego Poległych w latach 1939-1945.

   

 • Wycieczka klas I-III

         W dniu 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, spacer po Starym Mieście oraz wizyta w ZOO. W Centrum Nauki Kopernik dzieci wykorzystywały w pełni naukę przez zabawę. Zgromadzone tam eksponaty umożliwiały samodzielnie eksperymentować, odkrywać i testować najnowsze technologie takie jak sztuczna inteligencja, autonomiczny samochód i wiele innych ciekawych atrakcji. W Planetarium odkrywane były tajemnice kosmosu, gdzie z bliska obserwowaliśmy 20 milionów gwiazd, Drogę Mleczną, Słońce oraz planety Układu Słonecznego. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po jednej z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków. Po drodze mijali: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, Gmach Uniwersytetu Warszawskiego. Na fotografiach uwiecznione zostały chwile pod Kolumną Zygmunta oraz pomnikiem Syrenki. Po smacznym obiedzie wycieczka udała się do ZOO, gdzie można było poznać różnorodność świata zwierząt. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości i był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i ekscytującym miejscu. To był aktywny dzień, pełen wrażeń i wiedzy o Warszawie.

 • Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

  We wtorek 30 kwietnia reprezentacja chłopców w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej wywalczyła trzecie miejsce. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, na boisku Orlik w Wysokiem. Pierwszy mecz zremisowaliśmy (z późniejszymi zwycięzcami) z uczniami ze szkoły w Prawiednikach (1:1), drugi mecz pechowo (bramkę straciliśmy w ostatniej minucie) przegraliśmy 1:2 z reprezentacją szkoły w Jakubowicach Konińskich, ostatni mecz o honor, a zarazem o trzecie miejsce wygrywamy 8:2 z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bychawie. Skład naszej reprezentacji: Kajetan Żurek, Jakub Czerniec, Mikołaj Mirosław, Kacper Wieczorek, Igor Miroński, Bartłomiej Stachyra, Rafał Basak, Oliwier Wojtaszko.

 • Święta Majowe

  Trzeci Maj

   

  Maj – rocznica pięknych serc!

  Maj – rocznica wielkich myśli,

  Tym, co dawno przeminęli,

  Hołd składają, ci co przeszli.

  Choć przeminął dawno wiek,

  Dawne hasła się zmieniły,

  Orzeł począł nowy bieg.

  Lecz z przeszłości czerpał siły.

  Z tych w ciemnościach jasnych chwil,

  Kiedy miłość pobratała

  W jedną całość Polski stany,

  Miłość ponad wszystko trwała.

  Tym, co w Polsce dali myśl,

  Aby stworzyć cud majowy,

  Cześć z oddaniem złóżmy dziś,

  przed pamiątką chyląc głowy.

                                                        Michał Aret

 • Wiwat maj!

 • Tydzień dla Ziemi

  W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy przez cały tydzień. Za przygotowanie każdego dnia odowiedzialna była inna klasa. Obchodziliśmy Dzień Wody, Odnawialnych Źrodeł Energii, Drzewa, Powietrza, Ziemi.

  Szczególnym dniem był Dzień Drzewa, ponieważ uczniowie przygotowali dla nas bardzo ciekawe tablice informacyjne dotyczące różnych gatunków drzew oraz ciekawostki na ich temat. Postanowili też wziąć sprawy w swoje ręce i … zasadzili drzewo przed szkołą. Ta wspaniała inicjatywa dla Ziemi ufundowana i przeprowadzona została przez wychowawcę klasy czwartej panią Agnieszkę Bardzel, uczniów oraz rodziców tej klasy, a także Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

  Brawo!

  Dbajmy o każdego dnia. Nawet najmniejszy gest ma znaczenie.

 • 46. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów, Inscenizacje 2024

  Zabawa w ludowość zyskała uznanie  jury na 46. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów, Inscenizacje.

  18 kwietnia grupa teatralna Mała Trema ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie wzięła udział w 46. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Dziecięcych, Inscenizacje 2024 w Lublinie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin- Krzysztofa Żuka.  Zdobyła ona Wyróżnienie za  autentyzm odtworzenia gwary lokalnej oraz wyjątkową dbałość o scenografię w spektaklu "Jeden dzień w chałupie wiejskiej". Młodzi aktorzy pracowali nad przedstawieniem pod okiem pani Agnieszki Bardzel, Leszka Iwaniaka i Jolanty Rasz.

  Mała Trema bawiąc się w teatr, stara się przybliżyć i ocalić od zapomnienia tradycje ludowe, tak głęboko zakorzenione w Ziemi Wojciechowskiej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gminny Festiwal Tańca "Wesołe Pląsy"

           20 kwietnia był szczególnym dniem w naszej szkole. Tego dnia odbył się pierwszy raz  zorganizowany przez oddziały przedszkolne, Gminny Festiwal Tańca ,,Wesołe Pląsy” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wojciechów.  Celem  festiwalu była integracja środowisk przedszkolnych: dzieci oraz nauczycieli

  z Gminy Wojciechów. Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dzieci

  z oddziałów przedszkolnych w Łubkach, Maszkach, Palikijach  oraz nauczycieli wraz z dyrektorami tychże placówek. Naszą szkołę reprezentowały cztery oddziały -3,4,5 i 6- latkiów.Wszystkie  grupy zaprezentowały się wspaniale. Zachwyciły nas układy choreograficzne oraz stroje przygotowane na tę okoliczność. Wszystkie występujące przedszkolaki dostały pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody.

           Dzieci, które uczestniczyły w imprezie mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak,  malowanie twarzy, zrobienie śmiesznego tatuażu, zabawa w kolorowym tunelu oraz zamykanie w ogromnej bańce mydlanej.

           Nasi wspaniali rodzice przygotowali kawiarenkę i zadbali o to, aby nikt od nas nie wyszedł głodny. Można było spróbować pysznych domowych ciast oraz napić się kawy i herbaty w miłym towarzystwie.

           Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć nas w organizacji tego przedsięwzięcia, a byli to:

  Bank Spółdzielczy w Poniatowej o/ Wojciechów

  Piekarnia EMTO Emilia Filipiak

  Sklep Lewiatan w Wojciechowie

  Koło Gospodyń Wiejskich ,,Lawenda” ze Stasina

  Koło Gospodyń Wiejski ,,Jedyneczki” z Kol. Wojciechów I

  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wojciechowie

  TRANSPOL Łukasz Ptasiński

  Martyna Suchodolska SALA ZABAW -NASZA CHATKA

   

          Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy festiwalu dobrze się bawili.

   Jeszcze raz gratulujemy dzieciom wspaniałych wystepów i  życzymy samych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów i zainteresowań !     

   

   

 • Spelling Bee 2024

  Kolejna edycja konkuru za nami.

  Dnia 19 kwietnia 2024 odbył się w naszej Szkole konkurs literowania w języku angielskim.

  Do konkursu przystąpiło siedemnastu uczestników ze szkół z gminy Wojciechów i Bełżyce.

  W szranki stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Polskich  Olimpijczyków w Miłocinie. Szkoły Podstawowej w Palikijach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, oraz gospodarze – Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie.

  Poziom trudności wyznaczała liczba liter w losowanych słowach.

  W pierwszej rundzie dzieci literowały słowa trzyliterowe. Kolejne cztero…, pięcio.., sześcio… aż do siedemnastoliterowych.

  Mimo początkowego onieśmielenia i pewnej dozy napięcia uczniowie sprawili się naprawdę bardzo dobrze. Z każdym etapem uczestnicy zdobywali coraz więcej pewności siebie, choć ogromne skupienie nie opuszczało uczestników (a nawet komisji) ani na krok.

  Ostatecznie tytuł mistrza literowania wywalczył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach – Gabriel Bąk.

  W ścisłej czołówce znaleźli się także Mikołaj Kiraga ze szkoły w Wojciechowie i Marianna Osipowicz ze szkoły nr 1 w Bełżycach.

  Konkurs literowania jest nie tylko sprawdzianem umiejętności nazywania kolejnych liter, ale może nawet bardziej umiejętności skupienia uwagi i panowania nad stresem. Jak w każdej grze dochodzi do tego element szczęścia! Udowodnił to Mikołaj Kiraga z Wojciechowa, który w "pokonkursowej rundzie dla chętnych" brawurowo przeliterował 17 – literowe słowo, które dało mistrzostwo Gabrielowi. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejną okazję spotkania się, sprawdzenia, a może nawet rewanżu. Wszyscy bowiem zgodnie przyjęli zaproszenie na kolejną edycję konkursu w następnym roku szkolnym.

  Wszyscy ci, którzy wzięli udział w dzisiejszym konkursie zostali nagrodzeni upominkami. Mistrz literowania dodatkowo nagrodą rzeczową.

  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym konkurs mógł się odbyć - dzieciom za odwagę, nauczycielom za przygotowanie dzieci, rodzicom za ich dowiezienie.

 • „W Królestwie Słowa i Obrazu” Relacja z X Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania i Konkursu Plastycznego

   

  11 kwietnia 2024 roku pomieszczenia biblioteki w  Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wypełniały tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz 10. w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Już od godziny 9.00  zaproszeni goście - nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek z klas 1-6  - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o wartościach bliskich każdemu z nas. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „I śmiech niekiedy być nauką może”.

                  Prezentacje 39 uczniów z klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Anna Panecka (doświadczona polonistka) oraz  Pani Urszula Mirosław (instruktor GOK w Wojciechowie, miłośniczka teatru i poezji).  Podczas czytania fragmentów publiczność chichotała, rechotała, wybuchała śmiechem. Wybór zwycięzców nie był łatwy,  bowiem uczniowie fantastycznie wcielili się w role zarówno narratorów, jak i bohaterów występujących w prezentowanych fragmentach książek, ale po długich obradach udało się wskazać  najlepszych.

  Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji aż 42, wyłoniło jury w składzie  - Pani Zofia Kotwicka (nauczyciel plastyki) oraz Pani Katarzyna Kalicka  (nauczyciel plastyki). Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.

  Laureaci konkursu pięknego czytania

  Klasy I- III

  Mistrz Słowa:

  Lilianna Chyła – klasa I ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz Słowa:

  Lena Węgorowska – klasa III (SP w Wojciechowie)

  Hanna Cybula – klasa III (SP w Wojciechowie)

  Wyróżnienia:

  Jan Masiukiewicz - klasa III ( SP w Łubkach)

  Aleksandra Grzegorczyk – klasa II (SP w Łubkach)

  Maja Sętkowiak – klasa II (SP w Maszkach)

  Aleksandra Dybała – klasa II (SP w Wojciechowie)

  Samanta Mirosław – klasa II (SP w Miłocinie)

   

  Klasy IV-VI

  Mistrz słowa:

  Antoni Rasz - klasa IV ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz słowa:

  Lena Kazanowska - klasa V ( SP w Łubkach)

  Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie)

   

  Wyróżnienia:

  Kacper Tomczyk - klasa V ( SP w Palikijach)

  Liwia Żelazo – klasa V (SP w Wojciechowie)

  Karolina Duda  - klasa VI (SP w Palikijach)

  Lena Żurawicz – klasa V (SP w Łubkach)

   

  Laureaci konkursu plastycznego

  Klasy I  - III

  Mistrz Obrazu

  Lena Adamczyk – klasa III  (SP w Łubkach)

  Wicemistrz Obrazu

  Lidia Petric - klasa I (SP w Wojciechowie)

  Amelia Mokijewska – klasa III (SP w Maszkach)

  Wyróżnienia

  Alicja Czępińska - klasa I ( SP w Wojciechowie)

  Milena Cherubin – klasa I ( SP w Miłocinie)

  Lena Migdal - klasa I  ( SP w Łubkach)

  Szymon Woliński – klasa I (SP w Maszkach)

  Aleksandra Machulak - klasa III ( SP w Miłocinie)

  Alicja Chojnacka - klasa II ( SP w Wojciechowie)

  Zosia Bednarczyk - klasa II ( SP w Wojciechowie)

   

  Klasy IV – VI

  Mistrz Obrazu

  Adrianna Krojańska - klasa VI ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz Obrazu

  Nadia Migdal – klasa VI (SP w Łubkach)

  Lena Mirosław – klasa V (SP w Palikijach)

  Wyróżnienia

  Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie)

  Kajetan Mikulski – klasa IV (SP w Wojciechowie)

                 

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki  - zakładki do książek. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pan Wójt Artur Markowski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie. Nagrody wręczali uroczyście Pani Monika Kowalska – Ternes – Dyrektor SP w Wojciechowie, Panie Anna Panecka oraz Urszula Mirosław. Nie zabrakło także okazji do pogawędek przy ciastku i herbatce.

   Konkurs był dla wszystkich próbą sprawdzenia swoich możliwości, ale mamy nadzieję, że przede wszystkim dobrą zabawą i motywacją do dalszych ćwiczeń i szlifowania swoich umiejętności czytelniczych, bo przecież trening czyni mistrza. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

 • Zapraszamy!

 • Dziękujemy!

  Dziękujemy pani Danucie Wojtaszko, pani Anecie Patrzylas i pani Małgorzacie Sumińskiej za posadzenie roślin na skarpie przy szkole.

  Dzięki Wam drodzy rodzice, nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!

 • Finaliści Konkursu Plastycznego

  W dniu 11 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  W czasie trwania uroczystości wręczono nagrody  finalistom Konkursu Plastycznego z dnia 5 lutego 2024 r.       w którym udział brało 57 prac z terenu powiatu lubelskiego.

  Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:

  *Szkoły podstawowe klasy I-IV- Natan Wit, kl. II – Aleksander Suchodolski, kl. II

  *Szkoły podstawowe klasy V-VIII- Julia Kamola, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie.

  Gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć