Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12221514
 • Spelling Bee 2024

  Kolejna edycja konkuru za nami.

  Dnia 19 kwietnia 2024 odbył się w naszej Szkole konkurs literowania w języku angielskim.

  Do konkursu przystąpiło siedemnastu uczestników ze szkół z gminy Wojciechów i Bełżyce.

  W szranki stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Polskich  Olimpijczyków w Miłocinie. Szkoły Podstawowej w Palikijach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, oraz gospodarze – Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie.

  Poziom trudności wyznaczała liczba liter w losowanych słowach.

  W pierwszej rundzie dzieci literowały słowa trzyliterowe. Kolejne cztero…, pięcio.., sześcio… aż do siedemnastoliterowych.

  Mimo początkowego onieśmielenia i pewnej dozy napięcia uczniowie sprawili się naprawdę bardzo dobrze. Z każdym etapem uczestnicy zdobywali coraz więcej pewności siebie, choć ogromne skupienie nie opuszczało uczestników (a nawet komisji) ani na krok.

  Ostatecznie tytuł mistrza literowania wywalczył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach – Gabriel Bąk.

  W ścisłej czołówce znaleźli się także Mikołaj Kiraga ze szkoły w Wojciechowie i Marianna Osipowicz ze szkoły nr 1 w Bełżycach.

  Konkurs literowania jest nie tylko sprawdzianem umiejętności nazywania kolejnych liter, ale może nawet bardziej umiejętności skupienia uwagi i panowania nad stresem. Jak w każdej grze dochodzi do tego element szczęścia! Udowodnił to Mikołaj Kiraga z Wojciechowa, który w "pokonkursowej rundzie dla chętnych" brawurowo przeliterował 17 – literowe słowo, które dało mistrzostwo Gabrielowi. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejną okazję spotkania się, sprawdzenia, a może nawet rewanżu. Wszyscy bowiem zgodnie przyjęli zaproszenie na kolejną edycję konkursu w następnym roku szkolnym.

  Wszyscy ci, którzy wzięli udział w dzisiejszym konkursie zostali nagrodzeni upominkami. Mistrz literowania dodatkowo nagrodą rzeczową.

  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym konkurs mógł się odbyć - dzieciom za odwagę, nauczycielom za przygotowanie dzieci, rodzicom za ich dowiezienie.

 • „W Królestwie Słowa i Obrazu” Relacja z X Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania i Konkursu Plastycznego

   

  11 kwietnia 2024 roku pomieszczenia biblioteki w  Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wypełniały tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz 10. w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Już od godziny 9.00  zaproszeni goście - nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek z klas 1-6  - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o wartościach bliskich każdemu z nas. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „I śmiech niekiedy być nauką może”.

                  Prezentacje 39 uczniów z klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Anna Panecka (doświadczona polonistka) oraz  Pani Urszula Mirosław (instruktor GOK w Wojciechowie, miłośniczka teatru i poezji).  Podczas czytania fragmentów publiczność chichotała, rechotała, wybuchała śmiechem. Wybór zwycięzców nie był łatwy,  bowiem uczniowie fantastycznie wcielili się w role zarówno narratorów, jak i bohaterów występujących w prezentowanych fragmentach książek, ale po długich obradach udało się wskazać  najlepszych.

  Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji aż 42, wyłoniło jury w składzie  - Pani Zofia Kotwicka (nauczyciel plastyki) oraz Pani Katarzyna Kalicka  (nauczyciel plastyki). Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.

  Laureaci konkursu pięknego czytania

  Klasy I- III

  Mistrz Słowa:

  Lilianna Chyła – klasa I ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz Słowa:

  Lena Węgorowska – klasa III (SP w Wojciechowie)

  Hanna Cybula – klasa III (SP w Wojciechowie)

  Wyróżnienia:

  Jan Masiukiewicz - klasa III ( SP w Łubkach)

  Aleksandra Grzegorczyk – klasa II (SP w Łubkach)

  Maja Sętkowiak – klasa II (SP w Maszkach)

  Aleksandra Dybała – klasa II (SP w Wojciechowie)

  Samanta Mirosław – klasa II (SP w Miłocinie)

   

  Klasy IV-VI

  Mistrz słowa:

  Antoni Rasz - klasa IV ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz słowa:

  Lena Kazanowska - klasa V ( SP w Łubkach)

  Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie)

   

  Wyróżnienia:

  Kacper Tomczyk - klasa V ( SP w Palikijach)

  Liwia Żelazo – klasa V (SP w Wojciechowie)

  Karolina Duda  - klasa VI (SP w Palikijach)

  Lena Żurawicz – klasa V (SP w Łubkach)

   

  Laureaci konkursu plastycznego

  Klasy I  - III

  Mistrz Obrazu

  Lena Adamczyk – klasa III  (SP w Łubkach)

  Wicemistrz Obrazu

  Lidia Petric - klasa I (SP w Wojciechowie)

  Amelia Mokijewska – klasa III (SP w Maszkach)

  Wyróżnienia

  Alicja Czępińska - klasa I ( SP w Wojciechowie)

  Milena Cherubin – klasa I ( SP w Miłocinie)

  Lena Migdal - klasa I  ( SP w Łubkach)

  Szymon Woliński – klasa I (SP w Maszkach)

  Aleksandra Machulak - klasa III ( SP w Miłocinie)

  Alicja Chojnacka - klasa II ( SP w Wojciechowie)

  Zosia Bednarczyk - klasa II ( SP w Wojciechowie)

   

  Klasy IV – VI

  Mistrz Obrazu

  Adrianna Krojańska - klasa VI ( SP w Wojciechowie)

  Wicemistrz Obrazu

  Nadia Migdal – klasa VI (SP w Łubkach)

  Lena Mirosław – klasa V (SP w Palikijach)

  Wyróżnienia

  Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie)

  Kajetan Mikulski – klasa IV (SP w Wojciechowie)

                 

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki  - zakładki do książek. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pan Wójt Artur Markowski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie. Nagrody wręczali uroczyście Pani Monika Kowalska – Ternes – Dyrektor SP w Wojciechowie, Panie Anna Panecka oraz Urszula Mirosław. Nie zabrakło także okazji do pogawędek przy ciastku i herbatce.

   Konkurs był dla wszystkich próbą sprawdzenia swoich możliwości, ale mamy nadzieję, że przede wszystkim dobrą zabawą i motywacją do dalszych ćwiczeń i szlifowania swoich umiejętności czytelniczych, bo przecież trening czyni mistrza. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

 • Zapraszamy!

 • Dziękujemy!

  Dziękujemy pani Danucie Wojtaszko, pani Anecie Patrzylas i pani Małgorzacie Sumińskiej za posadzenie roślin na skarpie przy szkole.

  Dzięki Wam drodzy rodzice, nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!

 • Finaliści Konkursu Plastycznego

  W dniu 11 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  W czasie trwania uroczystości wręczono nagrody  finalistom Konkursu Plastycznego z dnia 5 lutego 2024 r.       w którym udział brało 57 prac z terenu powiatu lubelskiego.

  Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:

  *Szkoły podstawowe klasy I-IV- Natan Wit, kl. II – Aleksander Suchodolski, kl. II

  *Szkoły podstawowe klasy V-VIII- Julia Kamola, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie.

  Gratulujemy!

 • DZIĘKUJEMY!!!

  Będziemy to powtarzać do znudzenia- MAMY NAJLEPSZYCH RODZICÓW NA ŚWIECIE!

  Z całego serca chcemy podziękować tym, którzy znaleźli czas, aby pomóc w uporządkowaniu skarpy przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy:

  Państwu Danucie i Mirosławowi Wojtaszkom, Małgorzacie i Michałowi Sumińskim, Państwu Annie i  Rafałowi Żelazo, naszemu uczniowi klasy 7a Oliwierowi Żelazo,  Pani Anecie Tarkowskiej i jej synkowi Fabianowi (dzielny 4 latek! ),  Pani Annie Śmigielskiej, Pani Oldze Kozak, Panu Kazimierzowi Mirosławowi.

  Jest pięknie!

 • Rekrutacja

 • Ciekawa lekcja

  Uczniowie klas od 4 do 8 w dniach 20, 26 marca i 9 kwietnia 2024 mieli możliwość uczestniczenia w nieco innych lekcjach. Spotkali się z radcami prawnymi z Fundacji Znam Prawo. W czasie spotkań poznali m.in. zakres odpowiedzialności nieletnich ze szczególnym uwzględnieniem czynów o charakterze cyberprzemocy.

 • Lekcja

  Dlaczego nie warto sięgać po używki, jakie konsekwencje niosą ze sobą uzależnienia to tematyka spotkania profilaktycznego dla uczniów klasy IV-VIII. 3 kwietnia 2024 co do szkodliwego wpływu na organizm napoi energetycznych i e-papierosów, naszych uczniów próbowały przekonać panie Ewa Zagulska i Renata Trzaskowska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie.

 • Wielkanoc

 • Apel Wielkanocny

  "Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
  I wstał tak lekko z grobu,
  że na twarzach straży
  Nie było widać lęku i zdumienia
  Może nie zobaczyli nawet,
  że się świat odmienia"

  Ernest Bryll

 • Wielkanoc

  Wielkanocne śniadanie w klasie III

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!

 • Ogłoszenie

 • Wielkanoc

  Wiosenne śniadanie i wielkanocne ozdoby w klasach I-III :)

 • XXV Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

   

  Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz zdobyli nagrody na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Tegoroczny finał Konkursu odbył się 23 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego.  W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego,  Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich – w Woli Osowińskiej oraz  Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury-Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

            Do Konkursu przystąpiło 83 recytatorów, których serdecznie powitał Starosta Radzyński – Szczepan Niebrzegowski, obecny na imprezie wraz z Wicestarostą Michałem Zającem. Prezentacje tekstów odbywały się w Zespole Placówek Oświatowych i Zespole Szkół Rolniczych. W skład  komisji konkursowych wchodzili instruktorzy i nauczyciele:

  –  Agnieszka Polak i Dorota Mościbrodzka  – z Biura WOK Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

  –  Maria Długołęcka-Pietrzak – z Uniwersytetu w Siedlcach

  –  Dominika Trykacz, Monika Poziemska – z Domu Kultury w Kocku,

  –  Anna Kowalczyk – z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim

  –  Michał Maliszewski – ze Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim

  –  Antonina Haponiuk – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wych. im.Zofii.Sękowskiej w Radzyniu Podl.

  –  Jolanta Gnas-Zienkiewicz – polonistka

  –  Józef Obroślak – protektor Konkursu od pierwszych edycji

  –  Julia Długołęcka – laureatka I Konkursu (w 2000 roku)

  –  Anna Kosek – wielokrotna laureatka Konkursu w latach 2005-2011

                   Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy-podziękowania oraz słodkie upominki – ciasteczka  z miejscowej piekarni, a następnie zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na obiad regionalny – kapustę   z grochem i kartoflaki z soczewicą.    W tym czasie obradowały komisje konkursowe, by ustalić wyniki i zapisać je w protokołach. Jurorzy wytypowali również  recytatorów do Koncertu Laureatów, który poprowadziła pani Maria Długołęcka- Pietrzak. Licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała zarówno prezentacje tegorocznych uczestników konkursu, jak również występ uczniów miejscowej szkoły, którzy obrazowo przedstawili sylwetkę patrona oraz zaśpiewali jego ulubione, ludowe piosenki.             

   

     Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu jury zauważyło i doceniło następujące prezentacje.

              

                                                                Kategoria  SP  kl. I-III

       II.  nagroda                     Liliana Chyła  – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                                 Nel Wróblewska – Szkoła Podstawowa w  Wojciechowie

                     

                                                             Kategoria SP  kl. IV-VI  grupa

  II. nagroda                   Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  Wyróżnienie:             Helena Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie

   Nagroda za gwarę:  Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                                           Kategoria SP kl. VII -VIII

  Wyróżnienie:             Wiktor Michałek – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

   

  Każdemu z recytujących należą się słowa uznania za chęci, odwagę a wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękowanie za przygotowanie dzieci oraz młodzieży do konkursu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!!! Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie dalszych sukcesów! 

                                     

 • 3-latki w Sali Zabaw "Nasza Chatka"

  22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw Nasza Chatka, do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • 3-latki w Sali Zabaw "Nasza Chatka"

  22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw "Nasza Chatka", do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • 100% fun!

  Grupa 4 latków zabierając ze sobą wiosenny nastrój z poprzedniego dnia, wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Coolki".

  Ogrom atrakcji + pyszna pizza= świetna zabawa!

 • WItaj Wiosno!

  Dzień Wiosny w klasach I-III

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć