W naszej szkole

liczba odwiedzin: 7334512
 • Świetlica szkolna na sportowo

  Świetlica szkolna włączyła się w obchody Dnia Patrona naszej szkoły. W czasie zajęć świetlicowych została przybliżona sylwetka patrona szkoły – Stanisława Marusarza. W sali gimnastycznej odbyły się zawody drużynowe, rozgrywki sportowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzieci świetnie spędziły czas na wspólnych zabawach. Podczas rozgrywek towarzyszył im duch przyjacielskiej rywalizacji.

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  Każdy uczeń, który w tym roku szkolnym przystępuje do egzaminu ósmoklasisty będzie miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na egzaminach próbnych. Napisanie egzaminu jest szansą na zdiagnozowanie wiadomości i umiejętności, które uczeń opanował już w stopniu zadowalającym oraz tych wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia.

   

  Egzamin próbny dla ósmoklasistów rozpocznie się 17 marca i zakończy 19 marca. Będzie przebiegał zgodnie z następującym harmonogramem.

   

   

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

   

 • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uchwalony został 3 lutego 2011 roku.1 marca nie został wybrany przypadkowo, tego dnia w 1951 roku, w  więzieniu UB przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie zostali zamordowani członkowie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukasz Ciepliński, Mieczysław Kawalec, Józef Batory, Adam Lazarowicz, Franciszek Błażej, Karol Chmiel i Józef Rzepka. W imieniu Lubelskiego oddziału IPN zachęcamy do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1-27 marca 2021 w naszym regionie

  https://lublin.ipn.gov.pl/pl5/aktualnosci/138988,Lubelskie-obchody-Narodowego-Dnia-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-1-27-marca-2021.html

   

 • Rekrutacja 2021/2022

  Obejrzyjcie naszą szkołę jeszcze raz:

  https://www.youtube.com/watch?v=XafW9S9Akbg

 • Tryb pracy szkoły od 1 marca 2021r.

  Od poniedziałku, 1 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych w naszym województwie ucza się nadal stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Nauka w klasy IV-VIII odbywa się tak jak dotychczas, czyli w formie zdalnej.

 • "Mój ulubiony autor, moja ulubiona książka"

  Laureatki VII Konkursu "W Królestwie Słowa i Obrazu" organiozowanego przez nauczycieli naszej szkoły.

  W grupie wiekowej IV-VI tytuł Mistrza Słowa otrzymała Julia Czerniec z klasy VI SP w Łubkach.

  W grupie wiekowej I-III laureatką została Karolina Duda z  SP w Palikijach.

  Gratulujemy!

 • Dzień Dinozaura w Przedszkolu

  26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Dla Przedszkolaków była to świetna okazja nie tylko do zabawy, ale również do pogłębienia wiedzy na temat niezwykłych, prehistorycznych zwierząt oraz epoki, w której żyły.

  M.W.

 • Konkurs plastyczny

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021/2022

  Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki  dostosowany jest do zmieniego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

  Terminy_rekrutacji_pdf

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji "Kryteria wyboru szkoły ponadpodstawowej z perspektywy rodzica/opiekuna" 

  Wspieram__nie_wybieram_2021.pptx

 • Stanisław Marusarz

  W ubiegłym tygodniu tematyka zajęć 5 latków zachęciła dzieciaki do zapoznania się z sylwetką patrona naszej Szkoły- Stanisława Marusarza. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących skoków narciarskich i ich historii. Zapoznały się z życiorysem Stanisława Marusarza i jego sukcesami. Teraz z dumą mówią, że są uczniami Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

 • Konkurs na Strój Recyklingowy

  W ramach zajęć ekologicznych w grupie 6-latków odbył się konkurs na Strój Recyklingowy. Dzieci z pomocą rodziców miały zaprojektować, przygotować i zaprezentować strój stworzony z materiałów recyklingowych. Powstały oryginalne, pomysłowe i niepowtarzalne kreacje. Bardzo dziękuję rodzicom za włączenie się w wykonanie zadania. Mam nadzieję, że wspólne tworzenie sprawiło wszystkim dużo radości.

 • Bal karnawałowy w grupie 3-latków

  16  lutego odbył się w grupie 3-latków "Karnawałowy Bal Przebierańców". W naszej sali zaroiło się od policjantów, superbohaterów, księżniczek i innych postaci bajkowych. Przedszkolaki wspaniale bawiły się przy muzyce, chętnie uczestniczyły w zabawach i konkursach.  Wiele radości sprawiły dzieciom tańce z balonikiem, a także pokaz baniek mydlanych. Dzieci mogły też sprawdzić jak wygląda olbrzymia bańka mydlana od środka.  Dziękujemy rodzicom za  przygotowanie dzieciom wspaniałych strojów.

 • Konkurs "Z chemią za Pan Brat!"

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku przygotowanego na konkurs zorganizowany przez Uniwersytet Jagielloński "Z chemią za Pan Brat"

 • VII Międzyszkolny Konkurs "W Królestwie Słowa i Obrazu"

  „Mój ulubiony autor, moja ulubiona książka”

              Pod takim hasłem odbywała się w tym roku kolejna edycja gminnego konkursu ,,W Królestwie Słowa i Obrazu’’ organizowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie. Mimo zewnętrznych przeciwności uniemożliwiających bezpośrednie spotkanie się z miłośnikami czytania jego organizatorzy wykorzystali w tym roku cyfrowe technologie, aby umożliwić uczniom podstawówek zaprezentowanie swoich talentów.

              Na konkurs czytania wpłynęło 28 nagrań od uczniów klas I – VI ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Prezentowano wspaniałe fragmenty książek, także tych najnowszych, które obecnie królują w czytelniczych rankingach. Cieszymy się, że czytanie ma się dobrze i nie bazujemy tylko na klasykach. Z prawdziwą przyjemnością jury w składzie – dr Monika Kowalska – Ternes,   instruktor mgr Urszula Mirosław oraz mgr Bożena Wielowińska – wyłoniło grupę osób nagrodzonych w tegorocznej edycji.

  W grupie wiekowej I-III:

  • Tytuł Mistrza Słowa otrzymała Karolina Duda z klasy III SP w Palikijach
  • Wicemistrzami Słowa zostali Aleksandra Walczak  z klasy III SP w Miłocinie oraz Łukasz Czerniec z klasy I SP w Łubkach
  • Wyróżnienia otrzymali Helena Kwiatkowska z klasy I SP w Palikijach , Antek Rasz  z klasy I  SP w Wojciechowie oraz Ada Krojańska z klasy III SP w Wojciechowie

  W grupie wiekowej IV-VI:

  • Tytuł Mistrza Słowa otrzymała Julia Czerniec z klasy VI SP w Łubkach
  • Wicemistrzami  Słowa zostali Zuzanna Mirosław z klasy V SP w Wojciechowie oraz  Wiktor Michałek z klasy IV SP w Wojciechowie
  • Wyróżnienia otrzymall  Kamil Kłys z klasy V SP w Palikijach, Klaudia Tarka i Julia Grzegorczyk z klasy VI SP w Łubkach, Milena Twardowska oraz Jakub Piróg z klasy IV SP w Wojciechowie

         W konkursie plastycznym ilustracji do ulubionych książek pod hasłem ,,Moja ulubiona książka, mój ulubiony autor’’ wzięło udział 46 uczniów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-II oraz uczniowie klas IV-VI. Ocenie podlegały prace samodzielnie wykonane. Wzięto pod uwagę oryginalną interpretację tematu, umiejętność posługiwania się  narzędziem, estetykę wykonania. Jury  w składzie: mgr Katarzyna Kalicka, mgr Zofia Kotwicka  oraz mgr Bożena Wielowińska wytypowało zwycięzców:

  W grupie wiekowej I-III:

  • Tytuł Mistrza Obrazu otrzymała Weronika Kijak z klasy III PSP w Maszkach
  • Wicemistrzem Obrazu został Łukasz Czerniec z klasy I SP w Łubkach
  • Wyróżnienie otrzymała Stefania Jóźwik z klasy I SP w Palikijach.

   W grupie wiekowej IV-VI:

  • Tytuł Mistrzu Obrazu otrzymała Amelia Świś z klasy IV SP w Wojciechowie
  • Wicemistrzem Obrazu została Wiktoria Wijakowska z klasy IV SP w Miłocinie
  • Wyróżnienia otrzymali Katarzyna Iwaniak z klasy IV SP w Wojciechowie oraz  Jakub Żywicki z klasy IV PSP w Maszkach

  Wszystkie prace uczniów są prezentowane na wystawie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie. 

              Bardzo gorące podziękowania należą się nie tylko uczestnikom konkursu, czyli uczniom, ale także rodzicom i nauczycielom, którzy mimo trudnej sytuacji pandemicznej dostarczyli prace plastyczne oraz wykazali się umiejętnościami w zakresie technologii cyfrowych, nadsyłając na konkurs wspaniałe nagrania młodych miłośników książek. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu pozwoli nam się spotkać wśród bibliotecznych półek , by na żywo posłuchać przejmujących prezentacji i obejrzeć kolorowe prace plastyczne.

                             Małgorzata Ceglarz – Chołody, Agnieszka Dmitruk, Agnieszka Bardzel, Bożena Wielowińska

 • Ostatki 4-latków

  W ubiegły wtorek, jak tradycja nakazuje, nasze 4-latki wesoło bawiły się w Przedszkolu na zabawie ostatkowej. Najpierw wspólnie udekorowały salę balonami, a później samodzielnie przygotowały maski karnawałowe, w których tańczyły do największych dziecięcych przebojów. Nie obyło się też bez śpiewania piosenek, a prawdziwą  niespodzianką dnia było robienie ogromnych baniek mydlanych.

  M.W.

 • ,,Nowości w świetlicy szkolnej”

         Do świetlicy szkolnej zostały zakupione nowe zestawy gier planszowych. Uczniowie bardzo chętnie spędzają wolny czas, wykorzystując je do wspólnej zabawy. Ulubionymi grami są: Uno, Detektyw, Scrabble, Programator, Sprytne oko, Quartis, Wisielec. Ostatnio był również obchodzony Dzień Kota. Z tej okazji dzieci wykonały prace plastyczne, które zdobią naszą salę.

  Renata Małachowska

 • Przedszkolna sala zabaw

  Nasze przedszkolaki, niezależnie od wieku, uwielbiają spędzać wolny czas na przygotowanej dla nich sali zabaw. Korzystamy z niej zwłaszcza wtedy, gdy aura za oknem nie pozwala na spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Mamy w niej do dyspozycji różne zabawki, ogromne klocki, z których można zbudować całe miasteczko, a nawet basen z kulkami:-)

  M.W.

 • Przedszkolakowa Poczta Walentynkowa

  Walentynki, to nie tylko święto zakochanych, to czas okazywania sobie nawzajem życzliwości i czułości. 
  W tym roku w wejściu do naszej szkoły stanęła Poczta Walentynkowa. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców niespodziankę- własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe. Obok skrzynki z Walentynkami od dzieci znajdowała się druga, do której rodzice mogli wrzucać miłe słówka dla swoich dzieci. Dziękujemy Rodzicom za wspólną zabawę. ;-)  E.M

 • Zimowe eksperymenty 6-latków

   

  Eksperymenty i doświadczenia w przedszkolu są jednym ze sposobów rozwijania aktywności twórczej dzieci. Uczą samodzielnego myślenia, poszerzają zasób wiadomości dotyczących świata przyrody. Są wstępem do budzenia zainteresowań badawczych.My tym razem postanowiliśmy poeksperymentować ze śniegiem którego tej zimy nam nie brakuje. Gdyby jednak Pani Zima postanowiła nas opuścić - poradzimy sobie. Nauczyliśmy się jak można zrobić sztuczny śnieg- w  dodatku taki, który się nie topi i można bawić się nim w domuEksperymentowanie to świetna zabawa do której wszystkich zachęcamy. E.M

 • Do końca lutego działalność szkół i placówek na dotychczasowych zasadach

  Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, od 15 lutego nadal będą miały zajęcia stacjonarne w placówkach i w szkołach, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczniowie klas IV–VIII do końca lutego br. uczą się zdalnie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć