W naszej szkole

liczba odwiedzin: 2308852
 • Podsumowanie I semestru w naszej szkole

 • Spotkanie z Policjantami

  Spotkanie z Policjantami

  13 lutego 2020 r. odbyły się spotkania uczniów Szkoły Podstawowej w Wojciechowie z pracownikami Policji – z Panią Elżbietą Konowałek pracownikiem Wydziału Prewencji KMP w Lublinie i młodszym aspirantem Wojciechem Sito z Komisariatu Policji w Bełżycach.

  Uczniowie kl. od IV do VIII wysłuchali pogadanek na temat odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Policjanci podali wiele przykładów z codziennej pracy, co bardzo zaciekawiło uczniów. Poruszyli kwestie cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci oraz nieodpowiedzialnych  zachowań w ruchu drogowym i ich konsekwencji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie.

 • Zaproszenie na Dni Otwarte do naszego przedszkola

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Ile waży Święty Mikołaj

     Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Monet pod hasłem "Ile waży Święty Mikołaj?". Jesteśmy jedną z 319 placówek w Polsce, które przystąpiły do akcji. Zbiórkę w naszej szkole zorganizowali: Jolanta Madej, Anna Kwiatkowska. Chętnie uczniowie klasy 5 pomagali w sortowaniu, liczeniu monet. A pracy było co niemiara, zebraliśmy łączną kwotę 230,74zł.

    Warto uczyć dzieci pomagania od najmłodszych lat, rozwijać w nich empatię i budzić szacunek do potrzebujących. Pieniądze zebrane w ramach zbiórki zasilą konto funduszu, z którego wypłacane będą stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwi im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobędzie przydatną wiedzę oraz pozna sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.

 • Spotkanie z przedstawicielką ciekawego zawodu

  Uczniowie klas od 6 do 8 uczestniczyli 10 stycznia 2020 r. w lekcji zawodoznawczej z absolwentką naszego Gimnazjum panią Agnieszką Bednarczyk. Pani Agnieszka wykonuje zawód stewardesy i z nim właśnie zapoznała naszych uczniów. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca stewardesy, jakie wymagania stawiane są kandydatom chcącym wykonywać ten zawód. Poznali ścieżkę kształcenia i obowiązki stewardesy. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 • 28 Finał WOŚP w Wojciechowie

  28 Finał WOŚP w Wojciechowie

  12 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się 28 Finał WOŚP przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Kolejny już raz nasi uczniowie z Klubu Wolontariusza wspierali zbiórkę swoimi działaniami. Wolontariusze pod okiem opiekunów p. A. Dmitruk i J. Madej prowadzili kawiarenkę, w której można było skosztować pysznego ciasta i napić się herbaty lub kawy. Dochód z prowadzonej kawiarenki wyniósł 764 zł i 80 gr., ponadto wolontariusze zbierali środki do puszek robiąc zwierzaki z balonów i malując twarze najmłodszych.  W samym Wojciechowie udało się zebrać w tym roku 9 tysięcy 103 złote 36 groszy (pieniądze zebrane przez wolontariuszy skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie). Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

 • Zabawa Choinkowa

  11 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się wyczekiwana przez wszystkich Zabawa Choinkowa. Najmłodsi uczniowie bawili się od godzin porannych do popołudniowych w towarzystwie nauczycieli, rodziców i zespołu animatorów. O smaczny poczęstunek i obecność Św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów zadbała Rada Rodziców. Maluchy zabawiały również ucznnice z Klubu Wolontariusza, włączając się do prowadzonych pląsów i malując twarze. Starsi uczniowie rozpoczęli swoją zabawę dyskotekową z udziałem didżeja tuż po najmłodszych i bawili się do wieczora. Wszystkim zaangażowanym w organizację zabawy goraco dziękujemy.

 • Godzina kodowania

  Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!

   

  Co roku w grudniu uczniowie szkoły podstawowej mogą dołączyć do milionów studentów z całego świata świętujących Tydzień Edukacji Informatycznej z godziną kodowania. Tak było i w tym roku. Postanowiliśmy spróbować naszych sił w tym międzynarodowym przedsięwzięciu. Co ciekawe, Godzinę Kodowania próbowało w tej edycji 100 milionów uczniów, którzy uczą się w 40 językach. Ponadto swoich sił w informatyce spróbowało więcej dziewczynek niż chłopców.

  Celem Godziny Kodowania nie jest wyszkolenie kogokolwiek na eksperta informatyki w ciągu godziny. Godzina wystarczy jednak, by dowiedzieć się, że informatyka jest przyjemna i kreatywna, dostępna w każdym wieku, dla wszystkich uczniów, niezależnie od środowiska i doświadczenia. W naszej szkole mieli okazję się o tym przekonać między innymi uczniowie klasy IV i VIII b, którzy uczyli się kodowania z Karelem Robotem. Komendy w programie Python kierowano do niego w języku angielskim, co dodatkowo utrudniało zadanie. Na szczęście, niektórym udało się przejść przez wszystkie poziomy i przekonać się, że informatyka jest dla każdego, a opis tej lekcji nie był wyssany z palca: „Learn to code and solve problems by guiding Karel the Robot through jungles, mountains, and deserts. Karel follows your instructions, just like a real robot. Start programming with simple commands such as go, get, and put. Finally define custom commands for Karel. You can create your own games with NCLab's app! Have fun while learning skills that you can use in any programming language.”

  W projekcie Godzina Kodowania oprócz uczniów, dodatkowym „uczącym się" jest osoba prowadząca zajęcia, która po godzinie zdobywa więcej pewności, że może uczyć informatyki, nawet jeśli nie ma specjalistycznego wykształcenia w tym kierunku. To także jest prawda, gdyż razem z uczniami pracowały panie Małgorzata Ceglarz – Chołody i Lidia Pietrak. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i nauki na platformie e -learningowej, ale mamy nadzieję, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

                                                                                                                Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • Wigilia klas

  Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

   

  Ostatnie dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia upłynęły uczniom i nauczycielom naszej szkoły na przygotowaniach do narodzin Pana Jezusa.  Na korytarzach pojawiły się choinki, świąteczne dekoracje, a na przerwach słuchaliśmy kolęd i pastorałek. Najważniejsze jednak spotkania odbywały się w klasach – wigilie klasowe oraz wigilie z udziałem zaproszonych gości i rodziców. Na stołach królowały - ryba, śledź, kapusta z grzybami, kulebiaki, kompot z suszu, pierniczki, sałatka jarzynowa, chleb , owoce i makowiec.

  W uroczystej wigilii uczestniczyli uczniowie klas VIII, ich rodzice, wychowawcy  oraz nauczyciele. Młodzież najstarszych klas szkoły podstawowej zaprezentowała przedstawienie teatralne nawiązujące do staropolskich obyczajów – wizyty kolędników.  Spektakl przygotowała pani Małgorzata Ceglarz – Chołody. Gościliśmy na scenie diabły, anioły, kozę, kominiarza, Heroda i oczywiście Gwiazdora. Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście wysłuchali czytania z Ewangelii św. Łukasza  ,,Narodzenie Jezusa" i  podzielili się opłatkiem. Pani wicedyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim gościom, uczniom i nauczycielom. Mimo braku śniegu za oknem dekoracja na sali znakomicie przypominała zimową scenerię, a słowa tradycyjnych kolęd chwytały za serce. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, kiedy składano sobie życzenia. 

                                                                                 Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • Koncert Filharmonii Lubelskiej w naszej szkole

  9 stycznia 2020r w naszej szkole mielismy przyjemność gościć muzyków Filharmonii Lubelskiej. Zaprezentowali nam repertuar najwybitniejszych muzyków. Mieliśmy możliwość wysłuchania utworów Johann Straussa, W.A. Mozarta,  Johannesa BrahmsaDmitrija Szostakowicza, Ludwiga van Beethovena. Muzycy prezentowali utwory grając na instrumentach smyczkowych: skrzypcach i wiolonczeli.

  Bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

 • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej w Wojciechowie

  „Aby Święta Bożego Narodzenia

  były Bliskością i Spokojem,

  a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”

        Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Magiczny nastrój tych wyjątkowych świąt wkradł się do świetlicy szkolnej już z początkiem grudnia. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja. Utrwaliliśmy wiedzę na temat symboli, tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.  W świetlicy szkolnej coraz bardziej udziela się uczniom świąteczny nastój.  Święta tuż, tuż, więc uczniowie mnóstwo czasu spędzają na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż powiesić na choince samodzielnie wykonanej ozdoby, czy przyozdobić stół własnoręcznie wykonanym stroikiem. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd, dzieci wykonywały świąteczne ozdoby. Powstały bombki, świąteczne obrazki, choinki, stroiki i inne prace plastyczne, którymi została udekorowana świetlica. Nie zabrakło też słodkiego akcentu w postaci aromatycznych pierników z lukrem. Odbyły się warsztaty świąteczne na których uczniowie uczyli się piec oraz dekorować pierniczki.

   

  A oto efekty naszych poczynań…                                                    Renata Małachowska

 • Nagroda od Prezydenta

  10 grudnia 2019r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie i Patrioci” organizowanego przez Fundację Instytut Łukasiewicza.

  Wyróżniona młodzież z całej Polski została zaproszona do Sali Kolumnowej, gdzie dyplomy wraz z nagrodami wręczył sam prezydent RP Andrzej Duda i  Minister Sportu pani Danuta Dmowska-Andrzejuk. Na gali  naszą szkołę reprezentowali uczeń kl. VIIa - Patryk  Bartoszcze, którego praca zdobyła wyróżnienie I stopnia i nauczycielka j. polskiego – Agnieszka Bardzel.

  Kolejnym punktem programu była rozmowa młodzieży z głową państwa. Prezydent z wielką życzliwością odpowiadał na pytania laureatów, dzięki czemu atmosfera na spotkaniu była swobodna i przyjemna. Następnie uczestnicy wraz z opiekunami zaproszeni zostali na obiad w Sali Obrazowej i Ogrodzie Zimowym. Nie zabrakło okolicznościowych zdjęć, które na długo upamiętnią to wydarzenie

 • "Bóg się rodzi w naszych sercach"

  19.12.2019r. klasy trzecie zaprezentowały swój program - Jasełka całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wśród gości byli: Wójt Gminy-Artur Markowski, Wice-wójt Tomasz Zielonka, Przewodniczący Rady Gminy - Michał Sumiński, przedstawiciele Rady Rodziców. Uczestnicy  apelu zostali wprowadzeni w miły, świąteczny nastrój. Mimo braku śniegu za oknem dekoracja na sali znakomicie przypominała zimową scenerię. Kolędy śpiewane przez dzieci chwytały za serce.

  Atmosfera tej uroczystości była ciepła i podniosła.                                                                     

  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  Był to dzień pełen uśmiechów, radości  i  wzruszeń

 • Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim

  Tegoroczny Bożonarodzeniowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim odbył się w Szkole Podstawowej nr1 w Bełżycach. Oprócz gospodarzy, wystąpili uczniowie z okolicznych szkół: Wojciechowa, Miłocina, Krza i Chmielnika.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice Kinga Stachyra, Zuzanna Mirosław i Gabriela Iwaniak. Kinga i Zuza wykonały kolędę „Silent Night”. Jury przyznało naszym uczennicom II miejsce. Gabrysia zaśpiewała „Mary Did You Know” interpretacją tego utworu zyskała wyróżnienie.

  Gratulujemy!

  Czekamy na kolejny konkurs. Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Filmowej, który planujemy przeprowadzić w II semestrze w naszej szkole.

 • Jasełka w klasie IIIA

  W Szkole Podstawowej im St. Marusarza w Wojciechowie  w dniu 12 grudnia 2019r. odbyła się wyjątkowa uroczystość dla babć, dziadków i rodziców. Klasa IIIA z wychowawczynią p. Katarzyną Kalicką zorganizowała Jasełka.  Przed występem trzecioklasistów, wychowawczyni przywitała wszystkich gości oraz dyrekcję szkoły ciepłymi słowami.  Uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.  Dla dziadków były to kolorowo - brokatowe  aniołki, które miały być dekoracją na świątecznej choince a dla rodziców świeczniki w kształcie gwiazd.  Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście wysłuchali czytania z Ewangelii św. Łukasza  ,,Narodzenie Jezusa" i  wraz z wnuczętami podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Wychowawczyni i dyrekcja szkoły złożyły serdeczne życzenia wszystkim gościom.

  Dziękujemy babciom, dziadkom i rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas. Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.      

 • Hej kolęda, kolęda! ,,Razem na Święta’’

  Hej kolęda, kolęda! ,,Razem na Święta’’

   "Przyszliśmy dziś do Was z maleńką Dzieciną,

  z Józefem, Maryją, z radosną nowiną.

  Chrystus się narodził, ludzi oswobodził.

  Hej kolęda, kolęda!"

   

  Dnia 17 grudnia 2019r. uczniowie klas III ze szkoły podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie z gwiazdą Betlejemską kolędowali w:  Urzędzie Gminy,  Ośrodku Zdrowia, Gminnym Ośrodku Kultury, Banku, Kuźni i na Poczcie.

  Z wesołą piosenką uczniowie składali świąteczne życzenia. Wręczyli upominki przygotowane w świetlicy szkolnej w ramach akcji ,,Razem na Święta”- pod kierunkiem opiekunów. Byli bardzo mile i serdecznie przyjmowani, otrzymali dużo słodkości i miłych słów.

   

  ,,Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy.

  A żebyście długo żyli, a po śmierci z Aniołami się cieszyli.’’

   

   

  Wychowawczynie klas trzecich

  Ewa Szklarska i Katarzyna Kalicka

   

 • Wigilia w klasie II

  Wigilia w klasie II

  Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,

  co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.

  Ten nastrój wszystkim się udziela.

  Ogarnia serca, duszę– radością szczęścia i wesela

  i czystych, wielkich wzruszeń.

  Te ukochane przez wszystkich święta to

  BOŻE NARODZENIE….

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów  w klasie II przygotowano uroczysty poczęstunek. Wigilijne potrawy królowały na naszym stole - ryba, sledż, kapusta z grzybami, kulebiaki, kompot z suszu , pierniczki ,sałatka jarzynowa, chleb , owoce, pierniczki , piernik i szarlotka . Wspólnie spędzony czas to chwile radosne i  pełne wzruszeń. Śpiewając kolędy ,dzieląc się opłatkiem, obdarowując dobrym słowem złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

  Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Takie cele realizujemy podczas klasowych spotkań wigilijnych. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania przy stole , ale również życzliwości dla kolegów i koleżanek, z którymi świętują.  To był radosny , świateczny  dzień!

                                                                                      A. Ufnowska

 • Spotkanie Jasełkowe w klasie IIIB

  "Aby święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem"

  Dnia 13 grudnia 2019r odbyło się wielopokoleniowe spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz z wychowawcą klasy p. Ewą Szklarską przygotowali przedstawienie jasełkowe z poczęstunkiem dla rodziny i zaproszonych gości.

  Dzieci śpiewaly kolędy, dzieliły się opłatkiem. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, kiedy wszyscy dzielili się opłatkiem.

  Na długo te chwile pozostaną w naszej pamięci.

  Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilii klasowej.

  Wychowawca klasy IIIB - Ewa Szklarska

 • Pieczenie pierniczków

  Pieczenie pierniczków

  …Z miodu i korzennych przypraw powstaje

   wyjątkowa kompozycja smakowa i zapachowa - pierniczki…

         Dnia 2 grudnia uczniowie z klasy 6,7,8 oraz dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielkami: Renatą Małachowską, Anną Kwiatkowską, Lidią Pietrak, Magdaleną Pałygą  i Roksaną Gosik wspólnie piekli pierniczki. Podczas pieczenia w całej szkole zapachniało świętami. Uczniowie wspólnie przygotowywali ciasto, następnie wałkowali i wykrawali foremkami ciastka, które później dekorowali lukrem. Wspólne pieczenie to doskonała zabawa. Zapach pysznych pierników przyciągał wszystkich do kuchni.  Najlepszym momentem  było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie...  Możliwości było mnóstwo, a naszym uczniom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni . Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

        Upieczone i przyozdobione pierniczki były rozdawane 6 grudnia w mikołajki. Na twarzach wszystkich, po spróbowaniu ciasteczek od razu zagościł uśmiech.  Uczniowie upiekli tyle pierniczków, że jeszcze starczyło na kiermasz z którego część  dochodu samorząd uczniowski przeznaczył na cele charytatywne.

      Efekty wspólnych wypieków,  możemy podziwiać na zdjęciach.

   Renata Małachowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć