Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11061381
 • Wyniki postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  Poniżej zamieszczamy listy dzieci zakwalifikowanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Prosimy o dopełnienie formalności.

  Witamy w naszej szkole.

 • Rekrutacja do świetlicy/deklaracja dowozu 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  w zakładce Strefa Rodzica znajdują się dokumenty dotyczące rekrutacji do świetlicy, wydłużonego oddziału przedszkolnego oraz deklaracji dowozu na rok szkolny 2023/2024.

  Karty zgłoszenia do świetlicy oraz deklarację dowozu dla uczniów składamy do wychowawcy klasy lub kierownika świetlicy.

  Karty zgłoszenia do wydłużonego oddziału przedszkolnego oraz deklarację dowozu (tylko 6-latki) składamy do wychowawcy grupy.

  Karty należy złożyć do 31 marca 2023 roku.

  Karty zgłoszenia do wydłużonego oddziału przedszkolnego (dla dzieci 3-letnich i innych podlegających rekrutacji) będzie można złożyć wraz z potwierdzeniem woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły zgodnie z terminarzem rekrutacji.

  Karty zgłoszenia do świetlicy oraz deklarację dowozu dla uczniów kl.1 będzie można złożyć wraz z potwierdzeniem woli przyjęcia do szkoły do sekretariatu szkoły lub wychowawcy grupy przedszkolnej zgodnie z terminarzem rekrutacji.

 • Tradycje wielkanocne

  Uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej przez Klub Seniora Wojciechów na temat Tradycji Wielkanocnych.

  Dzieci wysłuchały opowieści o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą, zapoznały się ze sprzętami zgromadzonymi w Muzeum, uczyły się wykonywania palm wielkanocnych oraz pomagały w przygotowywaniu koszyczka.

  Dziękujemy Klubowi Seniora za tą lekcję.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

  Rekrutacja powoli dobiega końca, to ostatni dzwonek aby zapisać dziecko do naszej szkoły

  𝐙𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐜𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐤 ś𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐢𝐞 𝐛𝐚𝐰𝐢𝐦𝐲!

  🄵🄸🄻🄼 🅄🅃🅆🄾🅁🅉🄾🄽🅈 🄳🅉🄸🄴🄺🄸 🅂🄿🅁🅉🄴🅃🄾🅆🄸

  Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszłości

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Drodzy Państwo, mamy

  ꧁༺𝐖𝐈𝐎𝐒𝐍Ę༻꧂

  Bardzo się z tego cieszymy i nie możemy doczekać kiedy pojawią się jej pierwsze, zielone oznaki

  Przedszkolaki, jak co roku, wyruszyły na spacer z tradycyjną 𝓜𝓐𝓡𝓩𝓐𝓝𝓝𝓐.

  Pożegnaliśmy kolorowe kukły a tym samym zaprosiliśmy do nas 𝐖𝐈𝐎𝐒𝐍Ę.

  Mimo złej pogody ten dzień spędziliśmy w radosnej atmosferze.

  Jak nie cieszyć się, kiedy nadchodza cieplejsze dni? :)

 • Konkurs strażacki

  15 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im.Stanisława Marusarza w Wojciechowie, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego.

  Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych:

  I grupa wiekowa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych;

  II grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII.

  Zwycięzców eliminacji wyłonił test pisemny sprawdzający wiedzę uczestników, przygotowany i przeprowadzony, przez pracownika Gminy Wojciechów, Pana Mariusza Majchera. Po zweryfikowaniu testów wiedzy, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  I grupa wiekowa – Antoni Iwaniak, uczeń klasy IV, DRUGIE miejsce.

  II grupa wiekowa – SZYMON MATYJASIK, uczeń klasy VII, DRUGIE miejsce.

  Gratulujemy naszym uczniom!

 • Wizyta policjanta

  W dniu 14.03.2023 gościliśmy w naszej szkole dwie panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  Zajęcia były okazją do poznania i utrwalania zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym oraz zapoznania się z obowiązkami i pracą policjanta.

  Razem z gośćmi odwiedziła nas maskotka Misia Poli, który uatrakcyjnił spotkanie z naszymi uczniami i przedszkolakami.

  Dziękujemy za ciekawą lekcję!

 • Wyjazd klasy 8 na Targi Edukacyjne do Lublina

  Uczniowie klasy 8 w piątek 10.03.2023 odwiedzili Targi Edukacyjne w Lublinie. Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze we wschodniej Polsce. W trakcie wydarzenia zaprezentowała się około setka szkół i uczelni. Targi Lublin były miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, także w zakresie oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych i uczącej się młodzieży.

  Targi Edukacyjne to wydarzenie dedykowane przede wszystkim uczniom stojącym przed wyborem szkoły ponadpodstawowej lub uczelni. Podczas ich trwania nasi uczniowie  mogli  porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek, poobserwować ciekawe doświadczenia naukowe, czy wyjaśnić wszelkie wątpliwości co do ścieżki swojego dalszego kształcenia. W programie targów, poza stoiskami poszczególnych szkół, znalazły się także między innymi koncerty, wystawa nietypowych pojazdów oraz pokazy np. z udzielania pierwszej pomocy oraz musztry wojskowej

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet w przedszkolu i klasach I-III.
  Panowie dziękujemy za pamięć! :)

 • Dzień Patrona

  6 marca w obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły- Stanisława Marusarza. Z tej okazji zostały zorganizowane gry i zabawy sportowe z elementami rywalizacji dla najmłodszych, plastyczne zmagania klas I-III oraz quiz drużynowy i tor przeszkód dla starszych klas. Tego dnia przybliżyliśmy dzieciom sylwetkę Stanisława Marusarza sięgając do archiwalnych nagrań, zdjęć oraz przygotowanych przez nauczycieli i uczniów prezentacji. Dzieci mogły sprawdzić swoja wiedzę odpowiadając na pytania, do których dostęp uzyskiwali skanując kody QR rozmieszczone w różnych miejscach naszej szkoły, dzięki temu utrwalały poznane wiadomości. To była dla wszystkich wspaniała lekcja historii.

 • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

 • 1 Marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych..


  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny

   Lech Kaczyński


        Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

    Wiele upłynęło czasu, nim 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 Marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych..

   Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej

   Zajęcie Polski przez Armię Czerwoną  i włączenie połowy jej terytorium do ZSRS sprawiło, że dziesiątki tysięcy żołnierzy nie złożyło broni. Gotowi byli walczyć o odzyskanie niepodległości, wypełnić złożoną przysięgę.

  Powojenna konspiracja niepodległościowa była – aż do powstania Solidarności – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. Ostatni „leśny” żołnierz ZWZ-AK, a później WiN – Józef Franczak „Laluś” zginął w walce w październiku 1963 roku

  Zdecydowanego poparcia idei Dnia Pamięci udzielał Prezydent Lech Kaczyński.

      W Szkole Podstawowej w Wojciechowie  uczniowie wspólnie z nauczycielami zorganizowali w pierwszym tygodniu marca 2023r. wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego. Przeprowadzono lekcje historii o ,,Żołnierzach Wyklętych’’. Zorganizowano pokaz filmów dokumentalnych prezentujących sylwetki wspomnianych żołnierzy. Uczniowie wykonali szkolne gazetki tematyczne:,,1Marca –Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych’’. Ponadto zorganizowano  wystawę prac plastycznych uczniów oraz  międzyklasowy  konkurs pt.,,Żołnierze Niezłomni’’.

     Uczniowie z nauczycielami odwiedzili lokalne miejsca pamięci związane z walką o wolność Polski-Pomnik Żołnierzy WP poległych w latach 1939-1945 i Pomnik upamiętniający setną rocznicę zgonu bohatera narodowego –Tadeusza Kościuszki. Zapalono znicze.

  Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL-u.

                                                                                                                   Nauczycielka historii-Anna Bednarczyk
  .

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, czyli spotkanie z Janem Brzechwą…

   

  Jak uczciliśmy święto języka polskiego w tym roku?

                  21 lutego 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski i Plastyczny dla klas I – VI. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją oraz rozwijanie zainteresowań recytatorskich i plastycznych.   Młodzi artyści obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Janowi Brzechwie, rozwiązywali quiz o Kaczce Dziwaczce , a następnie z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności i dyplomem. Ich prezentacje mogliśmy oglądać na tle prac plastycznych – ilustracji do wierszy poety.

  Jury – obecni podczas prezentacji nauczyciele- wyłoniło zwycięzców. A nie było to zadanie łatwe, recytowało 24 uczniów klas I – III oraz 16 z klas IV – VI. Oceniono także ponad 40 prac plastycznych. Oto lista nagrodzonych, którzy z rąk Pani Dyrektor otrzymali dyplomy i nagrody książkowe:

  Klasy I – III

  Recytacje

  Aleksandra Dybała – I a

  Damian Trojanowski – I b

  Nel Wróblewska – II

  Lena Mirosław – III

  Antoni Rasz – III

  Prace plastyczne

  Kamil Zabiegły – I

  Julka Czępińska – I

  Wiktor Kalicki – I

  Klasy IV - VI

  Recytacje

  Martyna Kępka – V

  Julka Kuzioła – V

  Adrianna Krojańska – V

  Milena Twardowska - VI

  Prace plastyczne

  Eliza Gawlik – IV

  Magdalena Cybula – V

  Kinga Gerchant – VI a

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

      Organizatorzy życzą kolejnych sukcesów i zapraszają za rok. Szczególne podziękowania należą się wychowawcom klas I – III oraz nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczestników do konkursu i zorganizowanie tej poetyckiej uczty. Dziękujemy także Kubie i Mateuszowi z klasy VII za przygotowanie prezentacji oraz Kajtkowi i Kacprowi za opiekę nad nagłośnieniem.

                  W ramach obchodów Międzynarodowego  Dnia  Języka Ojczystego uczniowie klas VII i VIII lada dzień wezmą udział w lekcji języka polskiego, którą poprowadzą uczniowie klasy VI a – Wiktor i Igor. Będzie to alfabetyczne kompendium wiedzy na temat naszego języka. Czy chłopcy sprawdzą się w roli nauczycieli? Zobaczymy!

                                                                                                 

   

 • Innowacja pedagogiczna "Współpraca się opłaca"

  W bieżącym roku szkolnym, 2 oddziały przedszkolne 6-latków realizują innowację pedagogiczną : „Współpraca się opłaca”, podczas wspólnych zajęć tematycznych, przygotowywanych i prowadzonych przez wychowawczynie obydwu grup. Jej głównymi celami są : wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci, poprzez współpracę i wymianę doświadczeń nauczycieli, integracja grup zerówkowych, podtrzymywanie relacji koleżeńskich między dziećmi, które we wcześniejszych latach uczęszczały do tej samej grupy przedszkolnej oraz rozwijanie umiejętności podejmowania wspólnych działań, zadań i aktywności przez dzieci podczas zajęć łączonych. Zajęcia takie odbywają się w każdym miesiącu. Do tej pory, 6-latki aktywnie współdziałały, realizując tematy: „Zabawy z dynią”, „Zabawy andrzejkowe”, „Zajęcia świąteczne”, „Sporty zimowe”, „Dzień dinozaura”. Następne zajęcia będą organizowane w kolejnych miesiącach, aż do przerwy wakacyjnej.

 • „Zawodowy strzał w10!”

  Szanowni Państwo,
  Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
  W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
  Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
  Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
  Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
  1) 500 303 388
  2) 509 731 851
  3) 668 356 436
  4) 881 238 455
  5) 605 635 605
  Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .

 • Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia

  Szanowni Rodzice Uczniów klas ósmych informujemy, że w Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 2 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00.

  link do spotkania:

  https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YTg5NjhiZmItYTM0OS00MjBkLThjOTktOTEzZDI4NmU2OWY0%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2C%22Oid%22%3A%226a1b2b3d-b231-4191-be07-b53d2de349cb%22%2C%22IsBroadcastMeeting%22%3Atrue%2C%22role%22%3A%22a%22%7D&btype=a&role=a

   

 • Pomagamy

  Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły mogą wesprzeć zbiórkę środków na leczenie chorej Basi, przekazując niezniszczony przedmiot na licytacje. Zbieramy książki, zabawki, stroiki lub inne drobiazgi, które mogą się jeszcze komuś spodobać. Przedmioty do oddania można przekazywać do pani pedagog.

  Dziękujemy!

  www.facebook.com/groups/542886047692100https://www.facebook.com/groups/542886047692100

 • Dzień Dinozaura

  26 obchodzony jest Dzień Dinozaura. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. "Dinozabawy" bardzo podobały się dzieciom:)

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 5-latków

  Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, ale przede wszystkim bezgraniczne je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

  Dzieci z naszego przedszkola w podziękowaniu za ich wielkie serce, w piątek 24 lutego gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Przedszkolaki zaprezentowały piękny program artystyczny oraz przygotowały upominki, którymi obdarowały swoich bliskich.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 6 latków

  Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które 6 latki uroczyście świętowały 24 lutego.

  Dla kochanych dziadków wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Oczywiście nie obyło się bez pięknie własnoręcznie zrobionych podarunków, kóre zostały wręczone Babciom i Dziadkom oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

  Dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnego tańca, sesji zdjęciowej oraz zagadkowego quizu: "Kogo to jest babcia/dziadek?". Wszystkie odpowiedzi były trafione, co może oznaczać, że wnuki bardzo dobrze znają  swoich dziadków. 

                                         Na dobre i na złe - Babciu

                                         Ty jesteś obok mnie - Dziadku

                                         Z Wami piękniejszy świat - zawsze

                                         Dziękuję za to Wam - zawsze

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć