W naszej szkole

liczba odwiedzin: 4581887
 • Przedszkolny challange

  Muzyczne podsumowanie działań przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.

  Dziękuję rodzicom za pomoc w realizacji :)

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną, zakończenie roku szkolnego 2019/2020 nie mogło odbyć się w tradycyjny sposób tak jak to było dotychczas. W trosce o bezpieczeństwo nie spotkaliśmy się wszyscy, aby wspólnie pożegnać mijający rok szkolny.

  Dzisiaj odbyło się wręczenie świadectw oraz nagród uczniom klas 8. Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 9 lat tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę. Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.

  Udanych wakacji życzymy wszystkim uczniom, a naszym absolwentom dostania się do wybranych szkół. Powodzenia!

                                               Dyrekcja i Nauczyciele

   

 • Podsumownie roku szkolnego 2019/2020

  Dziękujemy za ten rok!

 • Ogłoszenie

  Sekretariat 81 517 72 40

 • Gratulujemy Rodzicom

 • Naszym nauczycielom

 • Podsumowanie działań świetlicy 2019/2020

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - klasy VIII

  26 czerwca 2020 r. (piątek) zaplanowano w naszej szkole zakończenie roku szkolnego dla ósmoklasistów. Odbędzie się ono w dwóch turach: dla klasy 8a o godzinie 11.00, dla klasy 8b o godzinie 12.00. Miejscem odbioru świadectw będzie mała sala gimnastyczna. Uczniowie (bez rodziców)  będą wchodzić do małej sali gimnastycznej z zachowaniem reżimu sanitarnego (z zakrytymi maseczką ustami i nosem). Na sali w odległościach 1,5m będą rozstawione krzesełka. Z uczniami spotka się wychowawca. Przekazanie świadectw odbędzie się według ustalonego porządku.  Prosimy, aby młodzież po odbiorze świadectw nie gromadziła się pod szkołą.

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - grupy przedszkolne, klasy I-III, IV-VII

   

  26 czerwca 2020 r. przypada zakończenie roku szkolnego. Koniec roku związany jest z otrzymaniem przez ucznia świadectwa/ dyplomu.  W tym roku szkolnym ze względu na docierające do nas informacje dotyczące nowych ognisk zakażenia COVID-19 informujemy, że rezygnujemy z zaplanowanych wcześniej dyżurów wychowawców podczas których można było odebrać świadectwo. Zapraszamy na spotkania uczniów i przedszkolaków z wychowawcami w formie online. Świadectwa/dyplomy zostaną umieszczone w teczkach i w pierwszym możliwym terminie po wakacjach będą przekazane uczniom. W sytuacji koniecznej, odbioru świadectwa można dokonać osobiście w sekretariacie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym- tel. 81 517-72-40.

 • Bezpieczne wakacje

  Wakacje coraz bliżej... Zamieszczam krótkie przypomnienie, w formie obrazkowej zasad bezpiecznego zachowania. Życzę przyjemnie i radośnie spędzonego wolnego czasu.

  Renata Małachowska

 • Dzień Taty

 • Egzamin ósmoklasisty

  Drodzy Ósmoklasiści,

     Przed Wami ważne dni, czas egzaminów, który kończy pewien etap w Waszym życiu,

  jednocześnie otwiera nowy.

  Życzymy Wam wiary we własne siły, mądrze wykorzystajcie zdobytą wiedzę i umiejętności.

  Pamiętajcie, że najbardziej skryte marzenia spełniają się. 

  Powodzenia!!!

  Dyrekcja Szkoły

 • Jak się uczyć i nie stresować przed egzaminem?

  Drodzy ósmoklasiści wielkimi krokami zbliża się egzamin. Będziemy czekać na Was w tych ważnych dniach w szkole i oczywiście trzymać kciuki. Poniżej prezentujemy kilka pomocnych porad.

 • ZWROT PODRĘCZNIKÓW rok szkolny 2019/20

    W dniach 19.06 (piątek)  i 22.06 (poniedziałek) zbierane są podręczniki szkolne. Przyjmowane są TYLKO pełne komplety(uczeń ma obowiązek usunięcia zapisanych ołówkiem notatek, podkreśleń, sklejenia kartek). Podręczniki zniszczone lub zagubione Rodzic, zgodnie z regulaminem, zobowiązany jest odkupić.

  Podręczniki oraz zaległe książki należy oddać w wyznaczonych terminach.

  Harmonogram_odbioru.pdf​​​​​​​    

  • Uczniowie pojedynczo, zwracają wypożyczone książki do wystawionego przed drzwiami biblioteki pojemnika
  • Należy zachować bezpieczną odległość między bibliotekarką a osobą odwiedzającą bibliotekę(1,5-2m)
  • Zarówno nauczyciel bibliotekarz jak i  osoby korzystające z biblioteki, powinny mieć osłonięte usta i nos (maseczką lub przyłbicą) oraz zdezynfekowane dłonie bądź założone rękawiczki ochronne.


 • Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych

  Szanowni Państwo,

  Drodzy Ósmoklasiści,

  informujemy, że od 15 czerwca 2020r. zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

  https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/

  Polecamy do obejrzenia filmik dotyczący obsługi systemu naboru elektronicznego przez kandydata:

  https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

  Informujemy również, że nasza szkoła założyła konta ósmoklasistom i przekaże do systemu naboru oceny, wyniki z egzaminu i osiągnięcia uczniów. Nasi uczniowie nie będą musieli sami dostarczać do szkół ponadpodstawowych kopi świadectw i wyników egzaminów. 

                                                                                                                                                             Dyrekcja Szkoły

 • Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka – historia

  Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

   

  W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej były często łamane. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Dziecka w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka, czyli 20 listopada. Zgodnie z sugestią ONZ, Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, który jego władze uznają za najwłaściwszy.

  Dzień Dziecka w Polsce

  W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu                           1 czerwca. Od 1952 stało się świętem stałym.

  Warto nadmienić, że w Polsce od 1994 roku 1 czerwca obraduje także Sejm Dzieci i Młodzieży. Tu obowiązuje powaga.                         A poza nim już wielka zabawa, mądra rywalizacja i radość bez granic.

  W innych państwach, dziatwa też ma powody do uśmiechania. Na przykład we Francji 6 stycznia obchodzony jest Dzień Rodziny, podczas którego dzieci i rodzice jedzą wspólnie uroczystą kolację w tym ciasto z „wróżbami”. Z kolei w Turcji najmłodsi mieszkańcy mają swój dzień 23 kwietnia. Przebrane w narodowe stroje, śpiewają, tańczą i puszczają latawce. Ciekawie jest w Japonii. Tam osobno świętują chłopcy, a osobno dziewczynki. 5 maja ojcowie razem z synami szyją flagi w kształcie karpia – symbolu odwagi i siły, aby powiesić je na drzwiach.

  A wcześniej, bo 3 marca, córki z pomocą swoich mam przygotowują wystawy lalek w tradycyjnych strojach oraz piją specjalny napój ryżowy.

  Renata Małachowska

 • Najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci!

 • Dlaczego nie warto palić?

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć