Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 9675108
 • Wygrana w konkursie Narodowego Banku Polskiego

  Scenariusze zajęć przygotowane przez nasza szkołę, zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach” NBP.

  Konkurs adresowany był do szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych.

  Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza, a następnie realizacji zajęć w oparciu o nagrodzony scenariusz. 

  W naszej szkole nagrodzono dwa scenariusze, jeden adresowany był do dzieci z oddziału "Zerowego" i zatytułowany był: "Po co człowiekowi praca?" - realizacja zajęć miała na celu docenianie wartości pracy i poznanie możliwości zaspokajania dzięki pracy licznych potrzeb. Dzieci w czasie zajęć 13.01.2022r. zastanawiały się i próbowały odpowiedzieć na pytania:
  Czy praca jest potrzebna człowiekowi?
  Co to jest wynagrodzenie?                                                                                                                                                          Co się dzieje z zarobionymi pieniędzmi?

  Drugi z nagrodzonych scenariuszy był adresowany do uczniów klasy 4 i poruszał zagadnienie związane z budżetem - "Jak dobrze planować wydatki?". Celem zajęć było kształtowanie umiejętności planowania wydatków. Uczniowie 20.01.2022r. uczyli się jak rozsądnie planować domowy budżet.

  Za każdy nagrodzony scenariusz otrzymaliśmy nagrodę finansową w wysokości 4000 zł. Autorką scenariuszy i prowadzącą zajęcia była pani pedagog Agnieszka Dmitruk. 

 • Dzień Babci i Dziadka

  Zerowiaki składają wszystkim dziadkom serdeczne życzenia, niech się Wam spełnią wszystkie marzenia!

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny

  „Mój SPE-cjalny bohater”Emilia Kruk- uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjno- Społecznym ,,Mój SPE-cjalny bohater”. Uczennica wykonała pracę plastyczną przedstawiając swoją ulubioną piosenkarkę -Monikę Kuszyńską. Inspiracją dla uczennicy były Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ pani Monika pomimo trudności i barier związanych ze swoją niepełnosprawnością osiągnęła wiele sukcesów, samorealizuje się, ma pasję i w związku z tym jest dla młodzieży autorytetem i osobą ważną w ich życiu.

  Emilia wykonała plakat z wizerunkiem pani Moniki Kuszyńskiej oraz zamieściła informacje o tej wyjątkowej postaci. Pracę wykonała pod kierunkiem pani Jolanty Madej.

 • Nasi wolontariusze pamiętali o samotnych na święta

  Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Klub Wolontariatu działający w naszej szkole pamiętał o osobach samotnych. Nasi wolontariusze przygotowali kartki i słodkie upominki dla mieszkańców naszej gminy i dostarczyli je przed świętami. 

 • Hej kolęda kolęda!

  Święta coraz bliżej :)

  Przedszkolaki wybrały się z kolędą po naszym Wojciechowie.

  Odwiedziliśmy Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy oraz Pocztę

  aby życzyć wszystkim

  Wesołych Świąt!

 • Wyniki konkursu "Bożonarodzeniowe cuda"

  Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem, jesteście cudowni! <3

  Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane po powrocie do nauki stacjonarnej :)

  Wesołych Świąt!

 • Życzenia Świąteczne

 • Nagrody w konkursie "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy"

  W dniu 8 grudnia przedstawiciele naszej szkoły odebrali nagrodę za II miejsce w kategorii szkolnej w konkursie "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy". Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 2 tysięcy złotych oraz upominki dla wszystkich, którzy zaanagażowali się w tworzenie ogrodu przynosząc rośliny, skrzynki, palety, budując ule.

  Dzieciaki były przeszcześliwe z otrzymanych nagród

  Jesteśmy dumni z naszego ogródu. Postaramy się aby jeszcze długo cieszył nasze oczy.

 • Jasełka

  Klasa II życzy wszystkim Wesołych Świąt! 

 • Zbiórka

  Zakończyła się zbiórka słodyczy, kawy, herbaty dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie przy ul. Kosmonautów. Łącznie zebrano 87,2 kg słodyczy.

  Dziękujemy!

 • Świąteczny kiermasz

  Wiecie co?

  Tak utalentowanych i kreatywnych rodziców i dzieci życzymy każdej szkole!♥️

  Zapraszamy wszystkich na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ!🎄🎄🎄

  Wszystkie prace są przepiękne i nie jesteśmy w stanie ich wycenić. Mamy nadzieję, że każdy z Was uczciwie oceni wkład pracy i zaangażowanie wykonawców.

   

  Pieniążki wrzucamy do skarbonki obok choinki💸

   

  Będą one przekazane na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie.

  DZIĘKUJEMY! ♥️🎄

   

 • 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

  Stan Wojenny w Polsce(1981-1983)

  40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

  13 grudnia 1981- 13 grudnia 2021r.

  13 grudnia 1981 wprowadzono niezgodnie z konstytucją na terenie całego kraju stan wojenny (wówczas PRL Polska Rzeczpospolita Ludowa) .

  Internowano ponad 10 tysięcy działaczy związanych z ,,Solidarnością”. Zginęło około 40 osób w tym 9 górników z Kopalni ,,Wujek”. O wprowadzeniu stanu wojennego poinformował generał Wojciech Jaruzelski podczas przemówienia w Polskim Radiu i Telewizji.

  Stan wojenny został zawieszony 31 grudnia1981 a zniesiono go 22 lipca 1983roku.

 • Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2021, godz. 19.30

  W związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981) głównym hasłem i znakiem, który symbolizować ma tegoroczne obchody będzie ŚWIATŁO WOLNOŚCI - świeczka zapalona w oknie w godzinach wieczornych.

  https://www.youtube.com/watch?v=mhBm91jqBFg&t=4s

 • Przedszkolne Mikołajki

  "6 grudnia, jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie...

  Dziś grzeczne dziecko prezent dostanie!"

 • Konkurs

  Zapraszamy do udziału!🎄

 • „Dzień Pluszowego Misia”

  29 listopada w grupach przedszkolnych i klasach I-III Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

  Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych przygotowywali się do tego ważnego dnia biorąc udział w konkursie na „Misiowy plakat”. Konkurs cieszył się tak dużą popularnością jak nigdy dotąd, bo wpłynęło blisko 100 prac. „Galerię Misiów” można było podziwiać w sali gimnastycznej, a na dzieci czekały liczne nagrody.

  Ponadto uczennice klasy 6 i 3 przygotowały dla najmłodszych przedstawienie o „Misiu Pysiu”, który szukał przyjaciela, a przy okazji swych licznych przygód, uczył dzieci zasad bezpiecznej zabawy.

  Mamy nadzieję, że tę nieco inną lekcję o bezpieczeństwie dzieci zapamiętają na długo.

  ​​​​​​​​Agnieszka Dmitruk

  ​​​​​​​​Jolanta Madej

 • ,,Kartka dla obrońców granic”

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców włączyli się do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji.

  Uczniowie z wielkim entuzjazmem zareagowali na apel organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Niepodległość i Lubelskiej Kurator Oświaty. Wykonaliśmy łącznie 81 kartek i laurek o charakterze patriotycznym.

  Uczniowie kierując się sercem, wrażliwością i dobrą wolą przesłali w swoich kartkach i laurkach ciepłe słowa otuchy i wdzięczności dla służb mundurowych, broniących naszego bezpieczeństwa.

  Pracę nad kartkami stały się okazją do wprowadzenia uczniów w tematykę patriotyczną związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, ale także pretekstem do pogadanek o obecnej sytuacji na wschodniej granicy Polski.

  Udział w tej wyjątkowej inicjatywie zapewnił uczniom niezapomnianą ucztę edukacyjną i wychowawczą.

 • Dzień Życzliwości

  21 listopada obchodzono Światowy Dzień Życzliwości, Klub Wolontariusza w naszej szkole zachęcał do tego by odbył się on w naszej szkole dziś (29.11.2021) i odbywał się każdego dnia.

  Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…

  Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach np. przekazanie choremu koledze czy koleżance pracy domowej, otwarcie komuś drzwi do sklepu, podzielenie się czymś czy pożyczenie czegoś to mało, a zarazem tak wiele.

  Wystarczy by każdy z nas zrobił coś dobrego: bo jak powiedział Pascal:

  ,,Dobre słowa nie kosztują dużo,
   choć czynią wiele dobrego”.  

  Dlatego Wolontariusze zachęcali do wylosowania życzliwych słów przygotowanych na ten dzień i częstowali naszych uczniów i nauczycieli słodyczami.
   

 • Andrzejki w przedszkolu

  "Kiedy wieczór andrzejkowy

  rzuci na nas swoje czary,

  wróżbie wierzyć jest gotowy,

  każdy nawet niedowiarek.

  W ostatnich dniach listopada,

  powróżyć sobie wypada,

  powróżyć czymkolwiek, warto;

  wyciągniętą z talii kartą,

  butami, stopionym woskiem,

  by przyszłość poznać choć troszkę.

  Wyśmienita jest zabawa,

  Andrzejkowa we wróżenie,

  trzeba jednak ją traktować

  z lekkim oka przymrużeniem."

 • Podziel się tym, co masz!

  Podziel się tym, co masz!

  Już wkrótce święta Bożego Narodzenia – radosny czas w roku, obfitujący w liczne podarki i prezenty. Ale czy dla wszystkich?  Jak co roku pragniemy zwrócić uwagę naszych uczniów na sytuację osób wymagających pomocy. 

  Klasy 1-3 i Klub Wolontariatu organizują świąteczną  zbiórkę słodyczy dla pensjonariuszy  Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie ul. Kosmonautów 78. Zapraszamy do wsparcia naszej akcji nauczycieli i uczniów klas starszych. Słodycze, herbatkę czy kawę prosimy przynosić do wychowawców klas młodszych i pedagoga szkolnego do dnia 10 grudnia 2021r.

  Liczymy na Wasze wsparcie!

   

  Dary gromadzimy w pokoju nauczycielskim oraz w gabinecie  pani pedagog.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć