Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11251058
 • Dzień Edukacji Narodowej
   „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. (Albert Einstein)
  25.11.2018 19:29 | więcej »
 • Kapelusz Pani Wiosny - konkurs rozstrzygnięty
  Jury przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, okreslonych w regulaminie konkursu, nastepującym osobom:
  16.06.2017 22:46 | więcej »
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 4-latków
  Chociaż  mroźno za oknem, to w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był obchodzony  7 lutego  w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka.
   
  17.02.2017 12:41 | więcej »
 • Rodzice – dzieciom ,,Królewna Śnieżka”
  Rodzice maluchów z grupy 3,4-latków w prezencie noworocznym  przygotowali dla dzieci wspaniałą niespodziankę – inscenizację teatralną pt. ,,Królewna Śnieżka”. Premiera spektaklu odbyła się 16 stycznia, podczas choinki szkolnej.
  09.02.2017 19:46 | więcej »
 • Mikołaj uratowany!
  6 grudnia na całym świecie obchodzone są Mikołajki, czyli święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Jest to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci.
  09.02.2017 18:22 | więcej »
 • Marchewka to nie tylko super zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik pysznego ciasta! Maluchy przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób.
  02.01.2017 10:25 | więcej »
 • W dniu 29 listopada przedszkolaki z naszej grupy brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. 
  16.12.2016 10:54 | więcej »

Aktualności

 • 17.05.2023 nasza młodzież wzięła udział w spotkaniu z pracownikami policji p. Elżbietą Konowałek i dzielnicowym Cezarym Jurakiem. Spotkanie poświęcone było tematyce zagrożeń i konsekwencji związanych z cyberprzemocą oraz odpowiedzialnością karną nieletnich. Spotkanie zorganizowano dla klas 4-8.

 • 24 maja, dzieci z obydwu grup 6-latków, pod opieką swych wychowawczyń, wybrały się na wycieczkę do Młyna „Hipolit” w Nowym Gaju. Podczas swej wizyty w Muzeum minerałów, skamieniałości i meteorytów, przedszkolaki poznały budowę geologiczną naszej planety oraz obejrzały zebrane w nim przeróżne okazy skał i minerałów -niesamowite nie tylko ze względu na wygląd, ale też samo pochodzenie. Dzieci miały również świetną okazję, do powtórzenia wiadomości o kosmosie i Układzie Słonecznym, podczas warsztatów astronomicznych w planetarium. Po zajęciach muzealnych, przyszedł czas na zajęcia praktyczne – wypłukiwanie złota! Z wielkim zaangażowaniem, wszyscy starali się znaleźć wśród ziaren piasku, „swoje złoto”. Trzeba przyznać, że w tej „gorączce złota”, każdemu dopisało szczęście - nawet PaniomJ Po małym odpoczynku, w specjalnie przygotowanej altanie, rozpoczęliśmy kolejny punkt naszej wyprawy – grę terenową w Krainie Lessowych Wąwozów, której celem było odnalezienie drogi do ukrytego skarbu. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością odczytywania mapy, pokonać leśną trasę, prowadzącą aż do jaskini, oraz udzielić właściwych odpowiedzi na pytania, zamieszczone przy skrzyni skarbów. Przedszkolaki sprawnie poradziły sobie ze wszystkim. Po otworzeniu skrzyni, każdy mógł zabrać swój kawałek skarbu na pamiątkę. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pysznymi kiełbaskami. Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! Zresztą- zobaczcie sami! J

 • W ostatnim czasie przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym "Wiosenne drzewo" organizowanym przez SP w Łubkach.

  I miejsce zajęli Liliana Chyła z grupy 6 latków i Mikołaj Ochniak z grupy 4 latków.
  Wyróżnienie otrzymali Jan Kowalski (grupa 4 latków) i Mikołaj Łojewski (grupa 6 latków).

  Gratulujemy!

 • Zakończyły się już wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane w bieżącym roku szkolnym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wśród naszych uczniów mamy laureatkę konkursu z języka niemieckiego, którą została Julia Wolińska uczennica klasy ósmej. Gratulujemy Julii oraz Pani Magdalenie Szabat, naszej nauczycielce języka niemieckiego, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

 • W ostatni piątek czworo uczniów naszej placówki pod opieką pani Agnieszki Dmitruk uczestniczyło w Jubileuszowej Gali Rozdania Nagród w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Ada Krojańska i Lilly Wróblewska z klasy 5 zdobyły II miejsca w kategorii literackiej, Emilka Dmitruk z tej samej klasy - wyróżnienie.

  Dziewczęta rywalizowały z 65 innymi osobami z całej Polski. Jury zauważyło szczególne walory ich prac na temat czytania książek. Oto ich fragmenty:

  Po powrocie do domu sięgnęłam po książkę do historii, żeby poczytać o księdzu Stanisławie Konarskim, którego spotkałam w pałacu. Dowiedziałam się, że był założycielem Collegium Nobilium, wielkim patriotą, wychowawcą młodzieży i wybitnym Polakiem. To on skutecznie przekonywał, że czytanie książek kształci ludzi. „Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników” – pisał. Postanowiłam skorzystać z tej rady i pierwszą rzeczą, którą zrobiłam następnego dnia, było udanie się do szkolnej biblioteki w poszukiwaniu bajki, o której wspominał Ignacy Krasicki. Lilly Wróblewska

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć