Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11512443

Ciasto marchewkowe pyszne i zdrowe - wypieki 4-latków

Marchewka to nie tylko super zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik pysznego ciasta! Maluchy przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób.

W poniedziałek 22 listopada, przy okazji tematyki o zdrowym żywieniu, piekliśmy ciasto marchewkowe. Najpierw dokładnie przeanalizowalismy przepis, poznaliśmy potrzebne składniki oraz proporcje. Po dokładnym umyciu rączek, przygotowaniu stanowiska pracy oraz  potrzebnego nam sprzętu z zapałem zabralismy się do pichcenia. Kiedy ciasto było już gotowe, wylaliśmy je na blaszki, które następnie „powędrowały” do piekarnika. Piekące się ciasto kusiło nas swoim zapachem,więc wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na degustację. Ciasto marchewkowe bardzo nam posmakowało i zajadaliśmy je, aż nam się uszy trzęsły. Dzieci odkryły, że marchewka wcale nie jest taka zła, a ukryta w cieście smakuje wybornie. Zapraszamy do naszej galerii

Aktualności

 • W dniu 26 września 2023 roku w godz. 15.00-19.00 odbędzie się dyżur specjalisty ze Stowarzyszenia Rysa. Do udziału w indywidualnym poradnictwie zapraszamy rodziców uczniów klas VI-VIII, którzy doświadczają trudności związanych z zachowaniem dziecka, sytuacją kryzysową związaną z problemem uzależnienia, samotnym rodzicielstwem, separacją, rozwodem czy inną trudną sytuacją w rodzinie.

  Podczas indywidualnego, bezpłatnego spotkania osoby zainteresowane rozmową otrzymają wsparcie i informację mającą za cel pomoc w rozwiązaniu nurtującego problemu oraz materiały edukacyjno-informacyjne.

 • W tym tygodniu przedszkolaki uczyły się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie karetka pogotowia. Duże wrażenie zrobił na dzieciach ,,fantom", na którym uczyły się podstaw reanimacji.

 • W tym roku starszaki z grupy 5i6 latków świętowały Dzień Przedszkolaka w sali zabaw Kids' Club w Lublinie. Mogły tam skorzystać z wielu atrakcji, min. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni i wspinaczki dla odważnych na wysokie elementy konstrukcji. Wyjazd bardzo się dzieciom podobał. Zadowoleni, nieco zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 • Rok szkolny już w toku. Swoje działania prowadzi też świetlica szkolna. Poznajemy się , integrujemy, i przez zabawę pracujemy. Za nami już: " Dzień kropki" i prace plastyczne pod hasłem "Jesień tuż tuż...". Działamy dalej i kropka :)

 • Dzień Przedszkolaka to wspaniała okazja do wspólnej zabawy Przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków spędziły ten dzień na razem, poznając się i bawiąc. Na dzieciaki czekał również słodki poczęstunek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć