Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12221367

Zajęcia integracyjne klas IV

Mieliśmy wielkie plany, żeby pójść na integrację do pobliskiej Owadolandii. Aura była jednak dla nas bezlitosna i postanowiliśmy pobawić się wspólnie na sali gimnastycznej.

Zaczęlismy od podziału na dwie drużyny. Każda z nich miała za zadanie ustawić się od najmłodszego do nastrszego. Trzeba było wykazać się współpracą i zaplanować, w jaki sposób to zadanie zostanie wykonane. Okazało się, że nie jest to takie proste...

Następnie bawiliśmy się z kocami. Najpierw każda drużyna musiała przewrócić koc na drugą stronę nie schodząc z niego. Kolejne zadanie to wejście na koc, następnie złożenie go na pół i znowu wejście całej drużyny na niego i tak dalej. Na końcu, jak było naprawdę mało miejsca, pomysły na zmieszczenie się wszystkich członków drużyny na niewielkim kawałku koca były .... co tu dużo mówić ciekawe.

Ostatnie zadanie najbardziej spodobało się czwartoklasistom. Zabawa nazywała się U-Boot i jak sama nazwa wskazuje balwiliśmy się w łodzie podwodne. Jedna osoba była sternikiem i miała za zadanie sterować grupą osób z zawiązanymi oczami.

Po bardzo udanej zabawie znaleźliśmy też czas na podsumowanie. Dzieci opowiadały co im się najbardziej podobało, a co utrudniało realizację zadań. Wszyscy z niecierpliwością czekamy kiedy uda nam się pójśc do Owadolandii i pobawić się wspólnie w integrowanie :)

A tutaj są zdjęcia z tych dwóch niezapomnianych godzin lekcyjnych.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć