Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12432137

Nasza "Kulturalna Łąka"

W ramach realizacji zadań profilaktyczno - wychowawczych szkoły oraz w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego pani Małgorzata Ceglarz -Chołody nauczycielka języka polskiego ogłosiła konkurs klasowy. Każda klasa miała za zadanie wykonać gazetkę na temat "Kulturalna łąka."

Temat był bardzo ogólny więc na godzinie wychowawczej przystąpiliśmy do planowania. Najpierw podczas burzy mózgów przedstawialiśmy pomysły na gazetkę i notowaliśmy je na tablicy. Następnie wyłoniliśmy wspólnie dwa najlepsze naszym zdaniem pomysły:

Pierwszy to pomysł Julki Pietraś, która zaproponowała stworzenie labiryntu pełnego mieszkańców łąki, którzy przeprowadziliby nas do wyjścia pod warunkiem dobrego wyboru wyrazów zapisanych pod względem poprawności ortograficznej.

Po demokraktycznym głosowaniu wygrał pomysł chłopców, którzy zaproponowali stworzenie boiska do piłki nożnej. na boisku owady grają w piłkę i zwracaja się do siebie w bardzooooo kulturalny sposób. Mówię między innymi: proszę bardzo, dziekuję, miło mi, dobrze grasz itd...

Teraz czas na wcielanie w życie tego pięknego przykładu z gazetki.

Realizacja gazetki była podzielona na członków naszej klasy. Szymon wykonał boisko, Martyna, Ada, Paulina, Julia, Kinga, Ola przygotowały mieszkańców łąki. Wspólnie wymysliliśmy hasło "Fair play na boisku, Fair play w życiu."

Ostatecznie nasza gazetka została oceniona przez jury: uczniów klasy Vb oraz panią Małgorzatę Ceglarz - Chołody na pierwsze miejsce.

Brawo CZWARTA A!

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć