Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12432238

Wycieczka do Lublina

27 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina. W planie mieliśmy: udział w spektaklu "Koziołek Kręciołek" w teatrze im. H.CH. Andersena oraz zwiedzanie Muzeum Cebularza.

Pierwszym punktem była wizyta w teatrze Lalki i Aktora w Lublinie. Mieliśmy możliwość oglądać przedstawienie "Koziołek Kręciołek" w nowej siedzibie teatru w Centrum Spotkania Kultur. Spektakl opowiadał przygody Koziołka z lubelskiego herbu, który podróżując po całym kraju opowiada spotkanym osobom o swoim mieście - Lublinie i docenia to skąd pochodzi.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Cebularza. Jest to wyjątkowe miejsce, zupełnie różniące się od standardowych muzeów. Można tam było wszystkiego dotknąć. Państwo, którzy opowiadali historie związane z cebularzem lubelskim przeprowadzili nas również przez cały proces technologiczny tworzenia tego pysznego wypieku. Na końcu była też degustacja oraz zakupy. Niektórzy cebularz próbowali pierwszy raz, inni na nowo odkryli jego walory smakowe. Naprawdę było warto, a jak było zobaczcie w galerii z wycieczki.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć