Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 9998968
Biblioteka Regulamin biblioteki Lektury Do poczytania Wydarzenia Ciekawostki NPRCz Konkursy

 

Bezpłatne elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych:

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/elektroniczne-wersje-podrecznikow-i-materialow-dydaktycznych


Do poczytania i wysłuchania

Polskie legendy dla dzieci znajdują się na stronie www.bajkowyzakatek.eu.


Lektury on-line:

Lektury klas I-III

Lektury klas IV-VI (w serwisie lektury.gov.pl)
 

Lektury klas VII - VII(w serwisie lektury.gov.pl)WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl - znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl - strona zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie. Dostępny jest tutaj.

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? 

Polona.pl - największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

OFERTY FIRM

iCzytam.pl - serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat, 6-9 lat i ponad 9 lat.

Publio - darmowe ebooki. Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto - księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

 

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl - serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify - serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl - nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl - serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom - zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.

 

Źródło: www.bibliotekawszkole.pl

 


 


XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

30 maja 2020 r. rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, po raz pierwszy zorganizowany w przestrzeni wirtualnej.

Program wydarzenia:

30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle

31 maja (nd) – Dzień psa

1 czerwca (pn) – Dzień ptaków

2 czerwca (wt) – Dzień kota

3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem

4 czerwca (czw) –Dzień niedźwiedzia

5 czerwca (pt) – Dzień z owadami

6 czerwca (sb) – Dzień wilka

7 czerwca (nd) – Dzień konia

Pełny program Tygodnia Czytania znajduje się na stronie wydarzenia.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć