Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12364821

Nasze sukcesy

Laureaci konkursów

Rok szkolny 2023/2024

 

Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

We wtorek 30 kwietnia reprezentacja chłopców w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej wywalczyła trzecie miejsce. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, na boisku Orlik w Wysokiem. Pierwszy mecz zremisowaliśmy (z późniejszymi zwycięzcami) z uczniami ze szkoły w Prawiednikach (1:1), drugi mecz pechowo (bramkę straciliśmy w ostatniej minucie) przegraliśmy 1:2 z reprezentacją szkoły w Jakubowicach Konińskich, ostatni mecz o honor, a zarazem o trzecie miejsce wygrywamy 8:2 z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bychawie. Skład naszej reprezentacji: Kajetan Żurek, Jakub Czerniec, Mikołaj Mirosław, Kacper Wieczorek, Igor Miroński, Bartłomiej Stachyra, Rafał Basak, Oliwier Wojtaszko.

46. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów, Inscenizacje 2024

18 kwietnia grupa teatralna Mała Trema ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie wzięła udział w 46. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Dziecięcych, Inscenizacje 2024 w Lublinie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin- Krzysztofa Żuka.  Zdobyła ona Wyróżnienie za  autentyzm odtworzenia gwary lokalnej oraz wyjątkową dbałość o scenografię w spektaklu "Jeden dzień w chałupie wiejskiej". Młodzi aktorzy pracowali nad przedstawieniem pod okiem pani Agnieszki Bardzel, Leszka Iwaniaka i Jolanty Rasz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Spelling Bee 2024

Dnia 19 kwietnia 2024 odbył się w naszej Szkole konkurs literowania w języku angielskim.

Do konkursu przystąpiło siedemnastu uczestników ze szkół z gminy Wojciechów i Bełżyce.

Ostatecznie tytuł mistrza literowania wywalczył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach – Gabriel Bąk.

W ścisłej czołówce znaleźli się także Mikołaj Kiraga ze szkoły w Wojciechowie i Marianna Osipowicz ze szkoły nr 1 w Bełżycach.

 

„W Królestwie Słowa i Obrazu”  Relacja z X Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania  i Konkursu Plastycznego

11 kwietnia 2024 roku pomieszczenia biblioteki w  Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wypełniały tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz 10. w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”.
Laureaci konkursu pięknego czytania
Klasy I- III

Mistrz Słowa: Lilianna Chyła – klasa I ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz Słowa: Lena Węgorowska – klasa III (SP w Wojciechowie) Hanna Cybula – klasa III (SP w Wojciechowie)

Wyróżnienia: Jan Masiukiewicz - klasa III ( SP w Łubkach) Aleksandra Grzegorczyk – klasa II (SP w Łubkach) Maja Sętkowiak – klasa II (SP w Maszkach) Aleksandra Dybała – klasa II (SP w Wojciechowie) Samanta Mirosław – klasa II (SP w Miłocinie)

Klasy IV-VI

Mistrz słowa: Antoni Rasz - klasa IV ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz słowa: Lena Kazanowska - klasa V ( SP w Łubkach) Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie) Liwia Żelazo – klasa V (SP w Wojciechowie) Karolina Duda  - klasa VI (SP w Palikijach) Lena Żurawicz – klasa V (SP w Łubkach)

Laureaci konkursu plastycznego

Klasy I  - III

Mistrz Obrazu Lena Adamczyk – klasa III  (SP w Łubkach)

Wicemistrz Obrazu Lidia Petric - klasa I (SP w Wojciechowie) Amelia Mokijewska – klasa III (SP w Maszkach)

Wyróżnienia

Alicja Czępińska - klasa I ( SP w Wojciechowie) Milena Cherubin – klasa I ( SP w Miłocinie) Lena Migdal - klasa I  ( SP w Łubkach) Szymon Woliński – klasa I (SP w Maszkach) Aleksandra Machulak - klasa III ( SP w Miłocinie) Alicja Chojnacka - klasa II ( SP w Wojciechowie) Zosia Bednarczyk - klasa II ( SP w Wojciechowie)

Klasy IV – VI

Mistrz Obrazu Adrianna Krojańska - klasa VI ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz Obrazu Nadia Migdal – klasa VI (SP w Łubkach) Lena Mirosław – klasa V (SP w Palikijach)

Wyróżnienia Lena Mirosław – klasa IV (SP w Wojciechowie) Kajetan Mikulski – klasa IV (SP w Wojciechowie)

 

Plastyczny Konkurs Pożarniczy

W dniu 11 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:

*Szkoły podstawowe klasy I-IV- Natan Wit, kl. II – Aleksander Suchodolski, kl. II

*Szkoły podstawowe klasy V-VIII- Julia Kamola, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!

 

XXV Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego  w Woli Osowińskiej

Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz zdobyli nagrody na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej.

Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu jury zauważyło i doceniło następujące prezentacje

                                           Kategoria  SP  kl. I-III

     II.  nagroda                     Liliana Chyła  – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                               Nel Wróblewska – Szkoła Podstawowa w  Wojciechowie

                   

                                                           Kategoria SP  kl. IV-VI  grupa

II. nagroda                   Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

Wyróżnienie:             Helena Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie

 Nagroda za gwarę:  Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                                         Kategoria SP kl. VII -VIII

Wyróżnienie:             Wiktor Michałek – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

Każdemu z recytujących należą się słowa uznania za chęci, odwagę a wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękowanie za przygotowanie dzieci oraz młodzieży do konkursu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!!! Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie dalszych sukcesów! 

Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Dziecięce Poezje"

28 lutego, nasze przedszkolaki wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach. W tym roku reprezentowali nas: Martynka Zabiegła z gr. 3- latków, Zosia Kowalczyk z gr. 4- latków, Mikołaj Ochniak z gr. 5- latków oraz Iga Hołowieniec z gr. 6- latków.

Nasi mali recytatorzy zajęli I miejsce w grupie dzieci 4-letnich, III miejsce w grupie dzieci 3-letnich oraz wyróżnienie.

 

Plebiscyt Edukacyjny Kuriera Lubelskiego

I miejsce dla naszej szkoły w powiecie lubelskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukces naszej uczennicy na XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Naszą szkołę reprezentowali:
Wiktor Michałek z kl. VII a – opiekun M. Ceglarz-Chołody
Milena Twardowska z kl. VII b – opiekun A. Bardzel
    Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie: Barbara Kasperek - nauczyciel bibliotekarz – pomysłodawca konkursu, Anna Suszyna - Prezes Stowarzyszenia „Unia Absolwentów”, Halina Kobylarz - wieloletni juror i organizator konkursów recytatorskich o szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, Agnieszka Piwnicka–Jagielska - polonistka oraz wieloletnia opiekunka grup teatral-nych, po wysłuchaniu 19 recytacji, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i emisję głosu, ogólne wrażenie artystyczne przyznało:
I miejsce Milenie  Twardowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

Gratulujemy!!!

Dobrosąsiedzki Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez NOK

Nasze zerówiaki oraz uczennica klasy I Alicja Węgorowska wzieli udział w Dobrosąsiedzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Nałęczowski Ośrodek Kultury. 6-latki zajęły I miejsce w kategorii grup przedszkolnych, natomiast Alicja wywalczyła II miejsce w kategorii solistów. Gratulujemy, jesteśmy dumni!

 

 

Gminny konkurs "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

Konkurs gminny na ,, Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową,,.

Nagrodzeni i wyróżnieni z naszej szkoły:

Lidia Petric, Liliana Chyła, Nikodem Rybacki, Natalia Śmigielska, Paweł Próchniewicz

Martyna Kowalczyk,  Dominik Rybacki, Ada Krojańska, Lilianna Mazurek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Garbowie

Konkurs poświęcony ludowemu twórcy Bronisławowi Pietrakowi.

Nagrodzeni:

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce Antoni Rasz klasa 4

II miejsce Adrianna Krojańska klasa 6

 

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce Milena Tarkowska klasa 7b

II miejsce Wiktor Michałek klasa 7a

Powiatowy Turniej Szachowy

Uczniowie naszej szkoły w osobach: Jakub Chęć, Kacper Wieczorek, Julia Majczak i Paweł Chudzik pierwszy raz uczestniczyli w drużynowym turnieju szachowym. W rozgrywkach szachowych wywalczyli wysokie 5 miejsce w powiecie lubelskim. Debiut zaliczamy do udanych, zdobyte doświadczenie wykorzystamy w dalszych przygotowaniach doskonalenia królewskiej gry. Gratulujemy naszym młodzieżowym szachistom.

Gala finałowa VII edycji recytatorsko-krasomówczego konkursu „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

Podczas gali naszą szkołę reprezentowała uczennica Milena Twardowska  z opiekunem panią Agnieszką Bardzel.

VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów".

Uczennica naszej szkoły – Milena Twardowska– wzięła udział w Eliminacjach Wojewódzkich gdzie zajęła III miejsce  i zdobyła nominację na etap ogólnopolski. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2022/2023

 

Mała Liga Matematyczna

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas 1 -3 wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie Matematycznym „Leon”, Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr” oraz Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”.

Największe osiągnięcia zdobyli:

Aleksandra Dybała kl.Ia – półfinalistka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

Natan Wit kl.Ia - półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

 

Bartosz Rybacki kl.2 - półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

Bartosz Rybacki kl.2 - wyróżnienie Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”

 

XV Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Przyroda w piosence" Bełżyce 2023r.

Konkurs zorganizowany przez Przedszkole nr 1 im. J. Korczaka, Miejski Dom Kultury oraz ZZOK w Bełżycach. NAszą szkołę reprezentowała Alicja Węgorowska z grupy 6 latkóww z piosenką "Maszeruje wiosna"

Konkurs plastyczny "Wiosenne drzewo"

Konkurs organizowany przez SP w Łubkach.

Laureaci:

I miejsce Lilianna Chyła grupa 6 latków, Mikołaj Ochniak grupa 4 latków,

Wyróżnienie: Jan Kowalski grupa 4 latków, Mikołaj Łojewski grupa 6 latków.

 

Konkursy przedmiotowe

Nasza uczennica Julia Wolińska, wzięła udział w konkursie z języka niemieckiego, w którym została laureatką.

 

X Ogólnopolski Konkurs "Ksiądz Stanisław Konarski- nasz współczesny"

II miejsce Adrianna Krojańska, Lily Wróblewska

Wyróżnienie Emilka Dmitruk, Wiktor Michałek

 

Finał Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Nasza "Mała Trema" wywalczyła nagrodę i wyróżnienie instruktorskie  dla pani Agnieszki Bardzel.

Konkurs "Dziecięce poezje"

Konkurs zorganizowany przez SP im. Orła Białego w Czółnach

I miejsce Paweł Pruchniewicz grupa 6 latków, Iga Hołowieniec grupa 5 latków

Wyróżnienie Mikołaj Ochniak grupa 4latków, Zofia Kowalczyk grupa 3 latków

 

Wojewódzki Festiwal Tańca "Taneczne Opowieści" w Karczmiskach

I miejsce grupy 6 latków pod opieką wychowawców Mareny Walczak i Anny Bartoszcze.

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wychowanie ku wartościom poprzez literaturę dziecięcą"

Konkurs zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-pedagogiczną w Bełżycach.

Laureatami zostali: Aleksandra Dybała kl. Ia, Lena Węgorowska kl. II.

Uczestnicy konkursu: Damian Trojanowski kl. Ib, Lena Mirosław kl. III, Antoni Rasz kl. III

 

 

Konkurs Translatorski "Skrzydlate słowa"

31 marca 2023r. w ZS im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbył się Konkurs Translatorski "Skrzydlate słowa". Naszą szkołę reprezentowali Szymon Matyjasik i Nikodem Kamela, który zdobył wyróżnienie.

 

Półfinał Wojewódzki Dziecięcych Drużynowych Biegów Przełajowych

Nasi uczniowie zajęli wysokie II miejsce, a tym samym uzyskali awans na Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci wDrużynowych Biegach Przełajowych.

Skład zespołu: Cezary Wiśniewski, PAweł Chudzik, Igor Miroński, Bartłomiej Stachyra, Karol Masiak, Jakub Piróg

 

Mała Trema

XXII Powiatowy Przegląd Teatrów w Bełżycach

 

Nasza grupa teatralna Mała Trema podczas przeglądu teatrów zaprezentowała przedstawienie "Ja drzewiej bywało...", dzięki któremu dostała nominację na Wojewódzki Festiwal Najciekawszych Widowisk Teatralnych.

 

 

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych

Chłopcy w kategorii klas VI i młodsi zajęli I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu.

W indywidualnych zawodach nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

II miejsce Cezary Wiśniewski,

III miejsce Igor Miroński,

VI miejsce Bartłomiej Stachyra,

IX miejsce Karol Masiak,

XI miejsce Jakub Piróg,

XII miejsce Paweł Chudzik.

 

Międzyszkolny konkurs "W królestwie słowa i obrazu"

Laureaci konkursu pięknego czytania

Klasy I- III

Mistrz Słowa:

Antoni Rasz – klasa III ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz Słowa:

Łukasz Czerniec – klasa III (SP w Łubkach)

Aleksandra Pakuła – klasa II (SP w Palikijach)

Wyróżnienia:

Jan Masiukiewicz - klasa II ( SP w Łubkach)

Helena Kwiatkowska – klasa III (SP w Palikijach)

Łucja Marzęda – klasa III (SP w Miłocinie)

Hania Cybula – klasa II (SP w Wojciechowie)

 

Klasy IV-VI

Mistrz słowa:

Milena Twardowska - klasa VIb ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz słowa:

Wiktor Michałek - klasa VIa ( SP w Wojciechowie)

Oliwier Żelazo – klasa VIa (SP w Wojciechowie)

 

Wyróżnienia:

Julia Pluta - klasa VI ( SP w Miłocinie)

Mikołaj Kiraga – klasa V (SP w Wojciechowie)

Jakub Mirosław – Pyda  - klasa VI (SP w Maszkach)

Oliwia Mirosław – klasa VI (SP w  Maszkach)

Patrycja Tarka – klasa IV (SP w Łubkach)

 

Laureaci konkursu plastycznego

Klasy I  - III

Mistrz Obrazu

Karolina Robak – klasa I (SP w Palikijach)

Wicemistrz Obrazu

Milena Masiak - klasa III (SP w Wojciechowie)

Klaudia Widomska – klasa III (SP w Miłocinie)

Wyróżnienia

Iga Kowalik - klasa Ib ( SP w Wojciechowie)

Julia Mazurek – klasa III  ( SP w Miłocinie)

Wiktoria Ciechańska - klasa II  ( SP w Łubkach)

Stefania Jóźwik – klasa III (SP w Palikijach)

Klasy IV – VI

Mistrz Obrazu

Julia Kamola - klasa VIb ( SP w Wojciechowie)

Wicemistrz Obrazu

Amelia Tarka – klasa VI (SP w Maszkach)

Klaudia Pomorska – klasa V (SP w Palikijach)

Wyróżnienia

Weronika Kijak – klasa V (SP w Maszkach)

Lena Mirosław – klasa IV (SP w Palikijach)

Ada Krojańska – klasa V (SP w Wojciechowie)

Milena Tarkowska – klasa VI b (SP w Wojciechowie)

 

Konkurs historyczny "Sylwetki Przywódców Powstania Styczniowego

 

Konkurs został zorganizowany przez ZS im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach oraz Towarzystwo Regionalne Bełżyc.

II miejsce Nikola Kalicka klasa VIII

III miejsce Szymon Matyjasik

Wyróżnienie: Martyna Kępka klasa V

 

VII Wojewódzki Konkurs im. Zofii Nałkowskiej pod honorowym patronatem Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty

W konkursie wzieli udział: Nikola Kalicka kl VII, Mateusz Stec kl. VIII, Lena Stachyra kl. VIII.

Lena Stachyra została wyróżniona za prezentację multimedialną o tematyce historycznej "Sławne Polki w okresie XX-lecia międzywojennego".

 

Konkurs plastyczno-graficzny "Maria Konopnicka i jej literaccy bohaterowie"

Laureatka została Nikola Kalicka z klasy VII. Uczennica zajęła II miejsce.

 

 

V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bronisław Pietrak- chłopski piewca Lubelszczyzny" 9 XII 2022r

 

Konkurs zorganizowany w SP im. Marii Konopnickiej w Garbowie. Nasza szkołę reprezentowali Milena Twardowska kl. VIb, Wiktor Michałek kl. VIa, Maja Patrzylas kl. VII

I miejsce zajął Wiktor Michałek

Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze drzewo mojej okolicy"

Konkurs zorganizowany z okazji Dnia Drzewa i Dnia Krajobrazu.

Laureatem konkursu została Emila Dmitruk z klasy V

Wyróżnienie: Marlena Gugała klasa IV, Iga Mirosław,  klasa IV, Katarzyna Iwaniak klasa 6a

Laureaci w kategori "Drzewo rodzinne": Dominik Rybacki klasa IV, Mateusz Stec klasa VIII

Wyróżnienie: Katarzyna Gorgol klasa VIII

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkie Granie 10 IX 2022r.

W wydarzeniu na PGE NArodowym wzięłą udział nasza uczennica Zuzanna Mirosław z klasy VIII. Podstawą zgłoszenia była muzyczna video-prezentacja przygotowana przez muzyków amatorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Bieg Ariański na Nartorolkach

 

24 IX 2022r. nasz uczennice wzięły udział w I Biegu Ariańskim na Nartorolkach na dystansie 4km.

Laureaci:

I miejsce Nikola Kalicka klasa VII

II miejsce Maja Patrzylas klasa VII

III miejsce Julia Majczak VIa

 

 

Rok szkolny 2021/2022

 

II miejsce w Festiwalu Piosenki Turystycznej Czółna 2022r.

 

7 czerwca dziewczynki z grupy 6 latków wzięły udział w Festiwalu Piosenki Turystycznej. Zaśpiewały piosenkę "Na wędrówkę".  Zajęły II miejsce! Życzymy dalszych sukcesów!

 


 

II miejsce grupy 6 latków w Wojewódzkim Festiwalu Tańca "Taneczne Opowieści" w Karczmiskach

 

04 czerwca 2022r. grupa 6 latków wzieła udział w Festiwalu Tańca w Karczmiskach. To była świetna zabawa!

 

I Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny  „Niezwykli, godni pamięci” rozstrzygnięty..

            Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach zorganizowała konkurs o Niezwykłych postaciach, szerzej nieznanych, a godnych pamięci. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Lubelszczyzny historią najnowszą zapisaną w życiu i osiągnięciach osób związanych z naszym regionem. Osoby te znane są w małych środowiskach lokalnych, rodzinnych i zawodowych.

            Na konkurs wpłynęło łącznie 68 prac, 41 prac plastycznych i 27 – literackich.

 

Konkurs zakończył się sukcesem dla uczennic, uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie.

 

 

W kategorii literackiej klasy 4-6

 

III miejsce  zajęła Emilia Dmitruk - uczennica kl. IV, która pracowała pod kierunkiem Małgorzaty Ceglarz-Chołody.

 

W kategorii literackiej klasy 7-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe

I miejsce zajęła  Ada Dmitruk – uczennica kl. VIII, która pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel.

 

Sukces Julii Czępińskiej w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim...

 

 XXII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się w kwietniu 2022 w Lublinie, zakończył się ogromnym sukcesem dla uczennicy

 Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie.

Julia Czępińska z kl. VIII otrzymała I Nagrodę. Uczennica pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel.

        Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod hasłem „Ludzie listy piszą…”
 
     Już po raz XI XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zorganizowało edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Ludzie listy piszą”. ...

26 kwietnia 2022r. o godz. 10.00 odbył się finał XI Festiwalu Słowa i Obrazu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Centrum Kultury w Lublinie, na który została zaproszona uczennica naszej szkoły Martyna Sikora wraz z opiekunem Agnieszką Bardzel.

    Martyna zdobyła Wyróżnienie, przygotowała pracę plastyczną do „Listów z Afryki” Henryka Sienkiewicza.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

II miejsce w Dobrosąsiedzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez NOK

26 stycznia dziewczynki z grupy 6 latków wzięły udział w Dobrosąsiedzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Nałęczowski Ośrodek Kultury. Wykonały dwa utwory, kolędę Przybieżeli do Betlejem oraz "Pastorałkę od serca do ucha" z repertuaru Rokiczanki.

Wygrana w konkursie Narodowego Banku Polskiego

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza, a następnie realizacji zajęć w oparciu o nagrodzony scenariusz. W naszej szkole nagrodzono dwa scenariusze, jeden adresowany był do dzieci z oddziału "Zerowego" i zatytułowany był: "Po co człowiekowi praca?" - realizacja zajęć miała na celu docenianie wartości pracy i poznanie możliwości zaspokajania dzięki pracy licznych potrzeb.

Drugi z nagrodzonych scenariuszy był adresowany do uczniów klasy 4 i poruszał zagadnienie związane z budżetem - "Jak dobrze planować wydatki?"

Za każdy nagrodzony scenariusz otrzymaliśmy nagrodę finansową w wysokości 4000 zł. Autorką scenariuszy i prowadzącą zajęcia była pani pedagog Agnieszka Dmitruk.

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Bronisław Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”

 

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Bronisława Pietraka. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Krojańska z kl. 4, Milena Twardowska z kl. 5a, Aleksandra Cybula z kl. 8a, Zuzanna Twardowska z kl. 8a. 

Trudność recytowania tej poezji została doceniona przez jurorów. Oto wyniki naszych uczennic:

W kategorii kl. 4-6:

I miejsce – Milena Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)

III miejsce – Adrianna Krojańska (opiekun: p. Małgorzata Ceglarz - Chołody)

W kategorii kl. 7-8:

II miejsce – Zuzanna Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)

Jesteśmy bardzo dumni z naszych recytatorek, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Rok Szkolny 2020/2021

 

Konkurs kuratoryjny z języka niemieckiego  - LAUREAT 

Kacper Plewik - kl. VIIIa 

 

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego /etap rejonowy/

Martyna Stachyra - kl. VIIIb

 

Konkurs kuratoryjny z chemii  /etap rejonowy/

Martyna Stachyra - kl. VIIIb

Konkurs pod Patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie ,,100-lecie  Cudu nad Wisłą i 40-lecie Lubelskiego Lipca’’- organizatorzy Parafia rzymsko-Katolicka p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Stowarzyszenie ,,Łabędź’’

Tomasz Kępka - kl. VIIIb -  III miejsce

Gminny Mikołajkowy Konkurs Matematyczny

Kacper Plewik - kl. VIIIA - I miejsce

Laura Woś - kl. VI - II miejsce

Kacper Pałyga - kl. VI - V miejsce

 

Rok Szkolny 2019/2020

 

Ogólnopolski Konkurs OSE #Wyzwanie ogłoszony przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej

Nagroda główna - mobilna pracownia multimedialna

plakat SMART SZKOŁA

 

Zuzanna Kwiatkowska - kl. VIb,

Julia Czępińska-  kl. VI a

 

 

III Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy „ W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej , lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”

Dorota Piróg kl. VIIa - etap wojewódzki i ogólnopolski– III miejsce

 

 

 III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Bronisław Pietrak - chłopski piewca Lubelszczyzny”

Nikola Czerniec  - kl. VI b - II miejsce

Dorota Piróg kl. - VIIa -wyróżnienie

Natalia Iwaniak - VIII b - II miejsce

 

 

Ogólnopolski Konkurs „Mistrzowie i Patrioci” organizowany przez Fundację Instytut Łukasiewicza pod patronatem Prezydenta RP

Wyróżnienie I Stopnia

Patryk Bartoszcze - kl. VII a

Ogólnopolski konkurs Memory Master z języka angielskiego

Laureatki II stopnia

Martyna Stachyra  - kl. VIIb

Julia Małachowska  - kl. VII b

Nikola Kalicka  - klIV

 

Ogólnopolski konkurs czytania ze zrozumieniem zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Kacper Plewik, kl.VII a - 66%

 

Uni MAt

Kacper Plewik- kl.VIIa- 19 miejsce

Milena Kowalik  -kl.VIIa - 25 miejsce

Martyna Stachyra- kl.VIIb- 26 miejsce

 

Konkurs Matematyczny ,,Kangur – Ogólnopolski/ Międzynarodowy

Cezary Wiśniewski - kl. IIIa - 70pkt

Oliwier Wojtaszko - kl. IIIb- 72,5pkt

Zuzanna Mirosław - kl.V- 85 pkt

Ada Dmitruk  - kl.VIa - 85 pkt

Kacper Plewik  - kl. VIIa - 90 pkk

 

Międzynarodowy Konkurs Klas „Matematyka bez granic”

Kl.VI a VI miejsce w regionie i 23 miejsce w kraju

Kl.V  -  14 miejsce w regionie , 39 miejsce w kraju 

Kl.VIb - 3 miejsce w regionie ; 14  miejsce w kraju 

Kl.VI a - 6 miejsce w regionie ;  23 miejsce w kraju 

 

54 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Jakub Gaba - kl. VIIa - wywiad do Radia Lublin i TVP3 Lublin.

 

Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – konkurs ogłoszony prze Wójta Gminy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Michał Majewski - kl. III - I miejsce

Iga Mirosław - kl. I  - II miejsce

Oliwier Wojtaszko - kl. IIIa - wyróżnienie

 

,,11 LISTOPADA- 101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W BIELI I CZERWIENI -konkurs organizowany przez SP w Miłocinie i Stowarzyszenie ,,U Źródeł Ciemięgi

 

Adam Dobrowolski - kl. III- nagroda

Oliwier Żelazo  - kl. III - -wyróżnienie

 

Konkurs piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim - Bełżyce

Kinga Stachyra - kl. VIa - II miejsce

Gabriela Iwaniak - kl. VIIb - wyróżnienie


Klasa IIIA Gimnazjum - I miejsce w gminnym konkursie plastycznym "Moja przestrzeń czyli w jakiej przestrzeni chę mieszkać, pracować, odpoczywać."Klasa IVa - I miejsce w gminnym konkursie plastycznym "Moja przestrzeń czyli w jakiej przestrzeni chę mieszkać, pracować, odpoczywać."

Klasa IIIC Gimnazjum - wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Moja przestrzeń czyli w jakiej przestrzeni chę mieszkać, pracować, odpoczywać."

Klasa IIA Gimnazjum - wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Moja przestrzeń czyli w jakiej przestrzeni chę mieszkać, pracować, odpoczywać."

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć