Tanecznym krokiem bajkę opowiedzieć potrafią tylko aktorzy z Tańcobajki.
Super zabawa zarówno dla maluchów, starszaków oraz pań :)
Dziękujemy!
Tanecznym krokiem bajkę opowiedzieć potrafią tylko aktorzy z Tańcobajki.
Super zabawa zarówno dla maluchów, starszaków oraz pań :)
Dziękujemy!
W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu, odbyła sie bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.
Jesteśmy dumni z naszych małych zuchów!
Już oficjalnie możemy powiedzieć: witajcie w naszym gronie!
Miła informacja, że uczniowie z klasy III w dniu 17 listopada 2023 roku debiutowali w konkursie Bóbr.
Z niełatwymi zadaniami zmierzyli się Amelka, Martynka, Bartek, Krzysio, Szymek i Mikołaj.
fot. A. Tomicki
Uczniowie klas starszych z zadaniami konkursu zmierzyli się 15 listopada 2023 roku. Do konkursu w kategorii junior przystąpili Wiktor Michałek, Paweł Chudzik, Oliwier Wojtaszko, Julia Majczak i Patryk Wierzchowski.
Trzymamy za nich kciuki w oczekiwaniu na wyniki.
11 listopada to dla nas Polaków szczególny dzień. W naszej szkole oprócz udziału w akcji „Szkoła pamięta” i corocznym apelom poświęconym Świętu Niepodległości zorganizowana została Wieczornica patriotyczna. Spotkanie to łączy pokolenia.
Na scenie wystąpiły dzieci, młodzież i seniorzy z naszej gminy. W montażach słowno-muzycznych w piękny sposób przypomnieli nam historię Polski.
Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom i wszystkich, którzy przybyli by razem z nami spędzić ten czas.
A życie płynie”.
Grażyna Chrostowska
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego Grażyny Chrostowskiej oraz fragmentu prozy obozowej.
Milena Twardowska pod kierunkiem opiekuna Agnieszki Bardzel przygotowała wiersz
G. Chrostowskiej „I ona poszła” i fragm. książki W. Półtawskiej „I boję się snów”. Swoją interpretacją wywalczyła III miejsce na przesłuchaniach i zdobyła nominację na etap ogólnopolski, który będzie miał miejsce 17 listopada w Muzeum Narodowym w Lublinie. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę!
Nasza szkoła bierze udział w akcji "Ile waży św. Mikołaj".
W konkursie można otrzymać nagrodę pieniężną dla placówki w 2 kategoriach:
I kategoria: waga uzbieranych monet
II kategoria: wartość uzbieranych monet
𝐙𝐛𝐢𝐞𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐛𝐢𝐥𝐨𝐧: 𝟏𝐠𝐫, 𝟐𝐠𝐫, 𝟓𝐠𝐫, 𝟏𝟎𝐠𝐫, 𝟐𝟎𝐠𝐫, 𝟓𝟎𝐠𝐫, 𝟏𝐳ł,𝟐𝐳ł, 𝟓𝐳ł.
Monety można wrzucać do skarbonki oznaczonej plakatem (szklany łącznik na hali i dolny korytarz na szkole), lub przynosić bezpośrednio do organizatora
(zapraszam do przedszkola!)
Już wiele razy pokazali Państwo, że można na Was liczyć
Czy w tym roku uda nam się zgarnąć jakąś nagrodę?
Zbieramy monety!
W grupie siła!
,,Wolność kocham i rozumiem…’’
11 Listopada to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Tego dnia pamiętamy o wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju, swobodnie wyrażać swoje myśli i ze spokojem patrzeć w przyszłość.
11 listopada1918r.społeczeństwo polskie manifestowało swoją radość z odzyskania niepodległości. Entuzjazm był w pełni uzasadniony ,bowiem Polacy nie oczekiwali biernie wolności. Walczyło o nią kilka pokoleń, pokoleń które nie pozwoliły światu zapomnieć o istnieniu narodu polskiego.
Z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się dnia 10. 11. 2023r.w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie uroczysta akademia z udziałem: p. Dyrektor Moniki Kowalskiej-Ternes, nauczycieli i uczniów . Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem cztery zwrotek hymnu państwowego w ramach akcji patriotycznej ,,Szkoła do Hymnu’’.
Uczniowie klas 5,6,7b przedstawili wzruszający program artystyczny, pt.,, Wolność kocham i rozumiem...’’ poświęcony Ojczyźnie i jej drodze do niepodległości. Akademię uświetniły piękne recytacje uczniowskie,muzyka i pieśni patriotyczne. Scenariusz, oprawę muzyczną i plastyczną, ,Poczet Sztandarowy przygotowały nauczycielki: p. Anna Bednarczyk, p.Katarzyna Chmielewska, p. Anna. Kwiatkowska p. Zofia Kotwicka, p. Katarzyna Kalicka.
W sobotnie Święto Niepodległości uczniowski Poczet Sztandarowy:Jakub Chęć, Wiktoria Chęć ,Nikola Kalicka, Milena Twardowska,Julia Kamola pod opieką p. A. Kwiatkowskiej i p. A. Bednarczyk uczestniczył we Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Wojciechowie a także w pochodzie patriotycznym pod pomniki: Tadeusza Kościuszki i Żołnierzy WP poległych w latach 1939-1945; przy miejscach pamięci złożono wieńce i zapalono znicze, oddając tym samym hołd walczącym za wolność Ojczyzny.
Dziś patrzymy z refleksją na dzień 11 listopada. Pamiętamy o tych ,którzy przez po-nad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski i o tych, którzy w tej sprawie ,,na stos rzucili swój życia los”.
11 listopada to coroczny dzień zadumy nad historią i współczesnością naszego kraju oraz wzruszająca lekcja patriotyzmu.
Anna Bednarczyk
Kolejny miesiąc działań świetlicowych już za nami. Były grzyby, jeże, owocowe szaszłyki, prace plastyczne, zabawy na sali gimnastycznej i.... wiele więcej. Bawimy się i pracujemy dalej.
Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!🤍❤️
Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu w tym roku wyglądał troszkę inaczej. Dzieciaki mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie i wspólnie obejrzeć ulubioną bajkę na dużym ekranie :)
Narodowe Czytanie
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Na Niemnem" Elizy Orzeszkowej
podziękowanie.pdf
,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...’’
ks. Jan Twardowski
Szkoła Podstawowa w Wojciechowie przystąpiła kolejny raz do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta’’, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.
Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy III z wychowawczynią p. Agnieszką Ufnowską oraz przedstawiciele klas V, VIIa,VIIb pod opieką p. Anny Bednarczyk porządkowali na cmentarzu w Wojciechowie groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Uczniowie klasy VI z wychowawczynią złożyli wiązankę oraz zapalili znicze pod pomnikiem w Wojciechowie.
Delegacje klas w imieniu społeczności uczniowskiej złożyły kwiaty i zapaliły znicze na wspomnianych grobach żołnierskich, właścicieli Wojciechowa, księży służących w Parafii św. Teodora w Wojciechowie oraz zmarłych nauczycieli-dyrektorów uczących w naszej szkole.
Jesiennemu wyjściu na cmentarz towarzyszyła uczniowska zaduma i refleksja wszystkich na temat ważności upamiętniania ważnych rocznic ,świąt i postaci . Uczniowie zrozumieli jak istotna jest pamięć dla przyszłych pokoleń o poległych żołnierzach i osobach zasłużonych dla naszego lokalnego środowiska.
To była ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego.
Zapraszamy wszystkie dzieci z oddziałów 1-3 do wzięcia udziału w konkursie świetlicowym pod hasłem: "Dyniowy tydzień aktywności.
Czekamy na waszą kreatywność i wyobraźnię :);
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Listopad to czas, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, oraz tych, którzy zapisali się w historii.
Nasi uczniowie włączajac się w akcje uporządkowali mogiły nieznanych żołnierzy na parafialnym cmentarzu oraz odwiedzili miejsca pamięci w naszej miejscowości zapalając znicze i składając kwiaty.
Dzięki tym działaniom młodzi ludzie uczą się, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach.
#SzkołaPamięta
Dnia 23 października 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyła Dyrektor szkoły - Pani Monika Kowalska Ternes, Wójt Gminy Wojciechów - Pan Artur Markowski, rodzice uczniów klas pierwszych, nauczyciele, oddział zerowy i społeczność szkolna klasy 2 i 3.
Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, przygotowali program artystyczny. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Recytowali wiersze, zaśpiewali kilka piosenek i zatańczyli.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia. Pierwszaki otrzymały również podarunki od dyrekcji, Wójta, wychowawców i rodziców. Po ceremonii w klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i Panu Wójtowi za wzruszające słowa skierowane do uczniów, rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia i przygotowanie pysznego poczęstunku.
Wychowawczynie: Katarzyna Kalicka, Anna Potakiewicz
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w interesujących warsztatach przeprowadzonych przez dwie zakręcone studentki - Panie Anastasiię Ivashchenko i Yelyzavetę Leshchenko w ramach współpracy z PROJEKTOREM. PROJEKTOR to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Łączy on aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli, ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji i dociera do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi zajęciami rozwojowymi dla dzieci.
Tym razem uczniowie klasy 7 a i 6 poznawali fascynujące aspekty światła, perspektywy rozwoju inżynierii fotonicznej oraz rozwiązywali zagadki matematyczne i logiczne. Poznali także możliwości zestawów KLOCKÓW LEGO WE DOO 2.0 oraz LEGO Mindstorms, które umożliwiały zbudowanie aktywnych robotów. Prowadzące spotkanie zaprezentowały także doświadczenia z wykorzystaniem zwierciadeł. Uczniowie, wykorzystując zasady odbicia światła, pokonywali planszowy labirynt, dzięki czemu zrozumieli złożone zasady optyki w sposób interaktywny.
Nie zabrakło także prezentacji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, logicznych zagadek oraz matematycznych łamigłówek.
Czy było fajnie? Oceńcie sami na podstawie poniższych zdjęć...
,,Los nasz niech będzie przestrogą dla Was"
Dnia 6 października 2023r. uczniowie klas 7a,7b i 8 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie z opiekunami p. Anną Bednarczyk,
p. Anną Kwiatkowską i p. Zofią Kotwicką uczestniczyli w wycieczce do Muzeum na Majdanku w Lublinie.
W latach 1941-1944 był to hitlerowski obóz dla jeńców wojennych (radzieckich), potem obóz koncentracyjny i ośrodek masowej zagłady.
Celem wyjazdu było przybliżenie losów ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych, pogłębienie wiedzy historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej oraz upamiętnienie ofiar nazizmu.
Uczniowie szczegółowo poznali historię powstania obozu, losy więźniów oraz ich tragiczne, codzienne życie obozowe. Ponadto zwiedzili obiekty muzealne: łaźnie, komorę gazową, baraki więźniów, krematorium, pomnik Walki Męczeństwa oraz Mauzoleum-Panteon. Oglądali również wystawę multimedialną poświęconą życiu obozowemu więźniów .
Uczniowie oddali hołd pomordowanym więźniom. Wzruszył ich ogrom cierpień i bezsilność człowieka w obliczu wojny.
Była to niezapomniana i wzruszająca lekcja historii.
Anna Bednarczyk
Powered by aSc EduPage