Tegoroczni Absolwenci od początku swojej szkolnej przygody wykazywali liczne talenty plastyczne, wokalne, recytatorskie, teatralne. Najpierw szlifowały je nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Jolanta Kryk oraz pani Katarzyna Kalicka. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Jolanty Kryk uczniowie klasy 1b osiągnęli swój pierwszy wielki TEATRALNY SUKCES przedstawieniem „Smerfy w tarapatach,” a już za rok zdobyli pierwszą nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym za „Wielkanocny kogel - mogel.”
Od najmłodszych lat charakteryzowali się ciekawością świata, kreatywnością, bystrymi, otwartymi umysłami, …. i niepohamowaną rządzą wiedzy.
Czwarta klasa, to już prawdziwa rewolucja. Nie dość, że zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, to dodatkowo zupełnie nowe składy i wychowawczynie: pani Katarzyna Kędzierska oraz początkowo pani Renata Andrzejewska, a następnie aż do dzisiaj pani Agnieszka Bardzel. Troszkę niepewni, powoli badali grunt na kolejnych przedmiotach, u kolejnych nauczycieli.
Rozwijali swoje pasje na kołach zainteresowań, zajęciach dodatkowych, a czasem w zaciszu domowym szlifując talenty dzień za dniem.
Godnie reprezentowały naszą szkołę na konkursach recytatorskich, uczyły się nawet utworów pisanych gwarą – zwyciężały w wielu konkursów.
Nikola Czerniec,
- zdobyła tytuł Laureata 37 i 38 Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego,
- wywalczyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Kurowie „B. Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”
natomiast Zuzanna Twardowska uzyskała III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Kurowie „B. Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”
Dziękujemy!
Jest wśród naszych absolwentów mistrzyni pióra, która brała udział w wielu potyczkach literacki:
Jest to Ada Dmitruk – która
- wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski - „Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami..”
- zdobyła I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym „Niezwykli, godni pamięci…”
- wywalczyła I miejsce w konkursie literackim „W każdym z nas lśni światło Don Kichota”
- a także zajęła III miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie historycznym - ,,Rodzinna historia.
Dziękujemy!
Niebywałe osiągnięcia plastyczne miała nasza uczennica Julia Czępińska:
która:
- wywalczyła I miejsce w XXII Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Herberowskiego,
-zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Wyobraźnia bez granic,”
- zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „W każdym z nas lśni światło Don Kichota
- przygotowała niezliczoną ilość prac plastycznych, dekoracji klasowych i szkolnych.
Dziękujemy!
Rok 2019 to już pasmo sukcesów.
Najpierw grupa uczniów uczestniczących w zajęciach koła teatralnego pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel zbobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży, przygotowując spektakl „Strachy na lachy!” Były to: Aleksandra Cybula, Ada Dmitruk, Paulina Dmitruk, Kinga Stachyra, Zuzanna Twardowska, Zuzanna Kwiatkowska, Monika Czerniec, Izabela Czerniec, Natalia Jędrej, Agata Piróg, Magdalena Mirosław, Emilia Gruszka
Następnie, zainspirowani scenkami z przedstawienia pod kierunkiem wychowawczyń stworzyli film promocyjny do programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Film został doceniony i dzięki temu uczniowie realizowali zajęcia w ramach ścieżki „RoboMatematycy.” A szkoła uzyskała sprzęt w postaci robotów mBoot potrzebny do prowadzenia zajęć.
Minęły wakacje….
Już we wrześniu kolejne wyzwanie – kolejny film… Tym razem o tematyce ekologicznej i kolejny sukces: Nagroda Główna w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „ 25 na piątkę z plusem.” I kolejna spektakularna wygrana: wyposażenie pracowni biologicznej warte 35 000 złotych.
To już naprawdę dużo sukcesów jak na jeden skromy rocznik uczniów z Wojciechowa. Jednak czy nasi tegoroczni Absolwenci spoczęli na laurach…. Oczywiście, że nie. Tacy ludzie zawsze sięgają wysoko i ambitnie podejmują kolejne wyzwania.
A propos wyzwania – kolejny konkurs miał właśnie taki tytuł: OSE#Wyzwanie A wyzwaniem było stworzenie pracy plastycznej pokazującej jak będzie wyglądała przyszłość w szkole. Nasza praca została nagrodzona i wygraliśmy mobilną pracownię komputerową z 20 laptopami. Wracając do realizacji: pomysłów było mnóstwo. Jak to wszystko umieścić na jednym skromnym rysunku? … więc stworzyliśmy puzzle – bo przecież przyszłość edukacji to sprzęt, urządzenia, miejsca, ale przede wszystkim ludzie.