„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska
19 czerwca 2026 r. z inicjatywy pani Małgorzaty Ceglarz – Chołody klasy czwarte włączyły się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie" realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Jej realizacja odbyła się zgodnie z przesłaniem, na świeżym powietrzu. Na kocach, na trawie, według indywidualnych preferencji, czytaliśmy przyniesione lektury. Zieleń wokół naszej szkoły, zabytkowe mury Wieży Ariańskiej tuż obok, ciepłe powiewy wiatru, śpiew ptaków, wszystko to skłaniało do zadumy i skupienia na czytanych tekstach. Uczniowie wymienili się spostrzeżeniami, recenzowali książki, które lubią, zachęcając w ten sposób koleżanki i kolegów do czytania. Były także gry planszowe i rozmowy z rówieśnikami. Taka forma relaksu wszystkim się spodobała. Akcję powtórzymy w następnym roku.

