Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 10846514
 • Zawody w układaniu kostki Rubika na czas

  ​​​Razem z Polskim Stowarzyszeniem Speedcubingu serdecznie zapaszamy do kibicowania.

  05.02.2023r na hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły odbędą się zawody układania kostki Rubika na czas. Zawody rozpoczynają się o  godzinie 11:00, wręczenie nagród zwycięzcom przewidziano na 17:30. 

  https://cube4fun.pl/competition/cube4fun-double-weekend-wojciechow-2023

 • BookCrossing w naszej Szkole!

  Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole

   

              W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Wędrująca książka, czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole stolik bookcrossingowy z książkami znajduje się przy bibliotece szkolnej. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.  Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

   

  PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE! UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!

   

                                                                                                Organizator: Biblioteka szkolna

   

   

   

  REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

   

  Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.

  Akcja jest bezpłatna.

  Własną książkę, którą - za zgodą rodziców - chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym znajdującym się na korytarzu szkolnym przy bibliotece lub przekazać bibliotekarce.

  Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.

  Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu, korzystając z naszego kącika czytelniczego – foteli i ławeczki dla zaczytanych.

  Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.

  Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.

  Szanuj uwolnioną książkę.

  Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

 • Christmas Song Contest

  Christmas Song Contest

  We wtorek 10 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się wznowiony po długiej przerwie, a mający długoletną tradycję, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej. W tegorocznym konkursie, oprócz uczniów naszej szkoły utwory zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bełżycach oraz z Miłocina. Do rywalizacji przystąpiło 20 ucznów. Uczestnicy śpiewali wybrane utwory w języku angielskim w dwóch grupach wiekowych. Konkurs profesjonalnie  poprowadziły uczennice klasy V: Adrianna Krojańska i Lilly Wróblewski.

  W kategorii dzieci młodszych, klasy I-IV wyróżnienie zdobyły nasze trzecioklasistki: Lena Mirosław i Milena Masiak. Zaśpiewały "Snowflake". W starszych klasach, kategoria klasy V-VIII, Zuzanna Mirosław z klasy VIII otrzymała nagrodę za I miejsce wykonując utwór "Silent Night". Wyróżnienie, natomiast zdobyli nasi uczniowie z klasy VIa. Bardzo spodobał się utwór "Merry Christmas Everyone" zaśpiewany i wytańczony przez Igora Mirońskiego, Kubę Piroga, Oliwiera Żelazo i Aleksandra Filipiaka. Wystąpili również uczniowie z klasy VIb: Sylwester Jędrej i Paweł Chudzik.

  Może to początek kariery?

  Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów!

 • Zabawa Choinkowa

  Ferie rozpoczęliśmy balem karnawałowym. Zabawę dla przedszkola i klas I-IV prowadzili panowie z Projekt Wodzirej. Nad oprawą muzyczną imprezy dla klas V-VIII czuwał DJ Tomo.

  Wszyscy bawili się wyśmienicie- zarówno dzieci jak i ich rodzice.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia- przepięknych dekoracji, kącika dla Mikołaja oraz pysznego poczęstunku!

  Tego dnia atmosfera była tak cudowna, że dzieciaki nie chciały wracać do domów.

  Dziękujemy!

   

 • Noworoczna wizyta w ŚOW ,,Pinokio" w Poniatowej 

  5 stycznia delegacja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami, odwiedziła Środowiskowy Ośrodek Wsparcia ,,Pinokio" w Poniatowej. 
  Na rzecz ośrodka przed świętami Bożego Narodzenia była zorganizowana zbiórka artykułów żywnościowych. Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 56 podopiecznych, zaś mamy naszych przedszkolaków upiekły pyszne ciasteczka. Po przyjeździe przywitał nas Pan Adam, który na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Opowiedział nam o swojej pracy, o funkcjonowaniu placówki oraz osobach które uczestniczą w zajęciach. Oporowadził nas po całym ośrodku. Mogliśmy zobaczyć pracownie z jakich mogą korzystać podopieczni a były to: pracownia rewalidacyjna, gospodarstwa domowego, przedsiebiorczości multimedialna,muzyczna oraz rękodzieła. Byliśmy pod dużym wrażeniem wyposażenia. Były tam ogromne telewizory i ekrany multimedialne. Dzieciom najbardziej spodobała się pracownia plastyczna, gdzie wspólnie z grupą  osób uczestniczacych w warsztatach, mogły wyciąć gwiazdki i choinki przy pomocy specjalnego urządzenia. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić tę placówkę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się tam wrócić.  
  Wszystkim którzy pomogli i wsparli zbiórkę bardzo dziękujemy :-) 

                                                                                                                                                                   

 • Noworoczne spotkania

    Styczeń w naszej szkole obfitował w wydarzenia i spotkania pełne wspomnień i wzruszeń. Uczniowie klasy II      i III wystąpili dla emerytowanych nauczycieli, Klubu Seniora, babć, dziadków i rodziców, prezentując przepiękny jasełkowy montaż słowno-muzyczny. Noworoczne życzenia zebranym gościom złożyła pani Dyrektor Monika Kowalska-Ternes. Po przedstawieniu rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Takie spotkania to cudowna okazja do przywoływania wspomnień, które wracały do wszystkich obecnych poprzez liczne rozmowy , uśmiechy , ale     i chwile wzruszeń. Mamy nadzieję, że to wielopokoleniowe spotkanie zapisze się na stałe w tradycjach naszej szkoły.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów klasy 2 i 3 za słodki poczęstunek i pomoc w organizacji spotkania !

   

  A. Kwiatkowska, K. Kalicka, A. Ufnowska

 • Jesełka w przedszkolu

  "Jezus w Betlejem w stajence się narodziła i wszystkich ludzi ze smutku oswobodził".

  12 stycznia nasi najmłodsi aktorzy zaprezentowali przepiękne przedstawienie świąteczne dla swoich najbliższych. Drodzy rodzice, dziękujemy Wam za pomoc w przygotowaniu dzieci i przepiękne stroje a przede wszystkim za to, że byliście tego dnia z nami.

 • VII Wojewódzki Konkurs im. Zofii Nałkowskiej pod honorowym patronatem Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty

   

     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie  sumiennie  przygotowywali się w listopadzie do udziału w VII Wojewódzkim konkursie im.Zofii Nałkowskiej w Lublinie. Organizatorem konkursu było VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie, które za  cel konkursu wybrało sobie upowszechnianie twórczości literackiej, a także wiedzy na temat życia i działalności Zofii Nałkowskiej, znakomitej literatki, uważanej za pionierkę polskiej literatury psychologicznej. Organizatorzy pragnęli również uwrażliwić na tematykę psychologiczną w sztuce, stąd różne kategorie konkursu, skupione na korespondencji sztuk oraz na człowieku.

      Uczniowie naszej szkoły wybrali kategorię plastyczną- Nikola Kalicka kl.7-opiekun p. Zofia Kotwicka oraz  w kategorię historyczną- Lena Stachyra kl.8, Mateusz Stec kl.8-opiekun p. Anna Bednarczyk.  W kategorii plastycznej ocenie podlegała: pomysłowość plastyczna interpretacji prozy Z. Nałkowskiej, dobór środków wyrazu artystycznego, estetyka wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny  a także praca plastyczna powinny być inspirowana słowami Z. Nałkowskiej (do wyboru): 1) „Ze śniegów i mrozu wynika (…) słoneczna wiosna”. (“Dzienniki 1930-39”), 2) „Musi być ten ktoś jeden (…) kto może osłonić przed ciemnością”. („Granica”) 3) „Tylko kochając widzimy człowieka takim, jakim jest naprawdę”. (“Dzienniki 1930-39") . W kategorii historycznej uczniowie  wykonali prezentacje multimedialne do 30 slajdów  na jeden z podanych tematów: 1) Szepty przeszłości- tragizm więźniów Majdanka. 2) Sławne Polki w okresie XX- lecia międzywojennego’’. Ocenie podlegała: poprawność merytoryczna, samodzielność i oryginalność ujęcia tematu, estetyka pracy.

   

     Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników, prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 09.12.2022 na gali finałowej w VIII LO. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy podczas gali finałowej. Lena Stachyra uczennica kl.8 zdobyła wyróżnienie we wspomnianym konkursie za prezentację multimedialną o tematyce historycznej : ,,Sławne Polki w okresie XX-lecia międzywojennego’’.

     Udział w konkursie był kolejnym dowodem wrażliwości i umiejętności naszych uczniów.

                                                                                            Anna Bednarczyk

 • „Bóg się rodzi” – apel bożonarodzeniowy

          W  świątecznym nastoju 5 stycznia  2023r. społeczność  szkolna obejrzała „Jasełka” przygotowane przez uczniów klasy 2 i 3. Młodzi artyści przybliżyli historię upamiętniająca narodziny Jezusa Chrystusa   poprzez kolędy , pastorałki , taniec i wiersze. Stroje , dekoracja i muzyka  podkreśliły bożonarodzeniowy nastrój. Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy Wojciechów złożyli zebranym życzenia  noworoczne. Wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę , a aktorów nagrodzili gromkimi brawami. 

  Rodzicom uczniów klas 2 i 3 dziękujemy za pomoc w realizacji apelu. Zapraszamy do galerii zdjęć !

  A.Ufnowska, K.Kalicka, A.Kwiatkowska

                                                                                     

 • Wanda Rutkiewicz-Patronka roku 2022

        Wanda Rutkiewicz legenda światowego himalaizmu. Była pierwszą kobietą na świecie, która zdobyła szczyt K2, uznawany za najtrudniejszą górę świata.
  16 października 1978 roku po 6,5-godzinnej wspinaczce, Wanda Rutkiewicz jako pierwsza Europejka i trzecia kobieta na świecie, zdobyła najwyższy szczyt Ziemi - Mount Everest (Czomolungmę 8848 m n.p.m.). Na szczyt weszła mimo zepsutej maski z tlenem , po czym wyjęła z plecaka i zostawiła na szczycie mały kamyk przywieziony z Polski.
   Tego samego dnia - 16 października, w Watykanie - Polak Karol Wojtyła został papieżem .Kiedy rok później Jan Paweł II spotkał się z Wandą Rutkiewicz powiedział: ,,Dobry Bóg chciał, ze tego samego dnia weszliśmy tak wysoko’’.

  W 30 rocznicę śmierci Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oddał hołd jednej z najwybitniejszych  himalaistek świata, ustanawiając rok 2022  - Rokiem Wandy Rutkiewicz. W 2022 roku mija bowiem 30 lat od śmierci ,, Królowej Gór’’(zginęła na Kanczenczondze- Górze Bogów w maju 1992r.).

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie również uczcili pamięć Wandy Rutkiewicz.

  Chętni  z klasy VII i VIII wykonali prezentacje multimedialne pt. ,, Wanda Rutkiewicz - Wielka Polka’’.  Autorami najciekawszych prac zostali: Lena Stachyra, Nikola Kalicka, Mateusz Stec, Zuzanna Mirosław i Mateusz Kołodziejczyk.
  Na grudniowych lekcjach geografii uczniowie z każdej klasy poznali biografię oraz osiągnięcia zdobywczyni 8 z 14 ośmiotysięczników świata.

   Współczesna młodzież potrzebuje takich wzorców  jak pani Wanda Rutkiewicz, która poprzez swą pasję i miłość do gór, ukazała wytrwałość w dążeniu do celu, zdyscyplinowanie w działaniu, zaangażowanie, heroizm i wielkie poświęcenie.

   Niech w pamięci pozostaną nam  wszystkim Jej słowa :  
     ,, Życzę wszystkim,  żeby osiągali w życiu swoje Mount Everest’’.

  Link do prezentacji:

  https://docs.google.com/presentation/d/1QPWfIs5bYyDME-gmO1EMcSL4I8xZR7vCa8qlDg6OniM/edit

   

 • Świąteczne przedszkolaki

  Przedświąteczny tydzień w przedszkolu spędziliśmy na wspólnej zabawie. Chociaż było nas niewiele postanowilismy uwiecznić ten magiczny, świąteczny czas. Dzieciaki wyglądają pieknie, prawda? :)

   

  Resztę zdjęć można obejrzeć i pobrać wchodzac w link:

  https://drive.google.com/drive/folders/1AG5lQYjcKWkJIplC53SzjrBv7RqEPWMk?usp=share_linkhttps://drive.google.com/drive/folders/1AG5lQYjcKWkJIplC53SzjrBv7RqEPWMk?usp=share_link

   

  Szcześliwego Nowego Roku! :)

   

 • Świąteczny nastrój w naszej szkole

  Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz grup sportowców pod kierunkiem liderów Pana Stanisława Mirosława i Pana Rafała Szuwalskiego za ufundowanie dla szkoły choinek, Państwu Agnieszce i Marcinowi Bartoszcze za podarowanie żywej choinki, Państwu Danucie i Mirosławowi Wojtaszko za wykonanie Krasnali pod naszą szkołą.
  Dzięki Państwa pomocy nasza szkoła wygląda pięknie w okresie świątecznym! 

 • Świątecznie w klasach I-III

  Spotkania opłatkowe i zdobienie pierniczków w klasach I-III. Było pysznie!

 • Boże Narodzenie

 • Świąteczne ozdoby

  Ozdoby świąteczne wykonane przez nasze przedszkolaki za pomocą długopisów 3d.

  #laboratoriaprzyszłości @Laboratoriaprzyszłosci

 • Warsztaty w klasie 5 z Projektorem

  Uczniowie klasy 5 uczestniczyli 12.12.2022r. w warsztatach z Projektorem.

  Projekt Warsztaty z Projektorem powstał, aby stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego zrozumienia wyzwań współczesnego świata. Projektor to ogólnopolski program, w ramach którego łączy się aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli oraz ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby docierać do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi warsztatami rozwojowymi dla dzieci. Warsztaty obejmują 3 obszary aktywności obywatelskiej:

  • ochrona planety
  • świadomość medialna
  • szczęście osobiste

  Prowadzone przez studentów zajęcia sprawiają, że dzieci mają więcej wzmacniających doświadczeń. Ten program to szansa na rozwój i okazja do ćwiczenia ważnych kompetencji.

   

 • Bożonarodzeniowe Cuda

  Rodzice naszych przedszkolaków są bardzo kreatywni! Już drugi rok zadziwiają nas swoimi pomysłami na Bożonarodzeniowe Cudeńka.

  Wyniki konkursu ogłosimy po świętach (oj będą kłótnie, ciężko wybrać gdy wszystko jest tak piękne :) ).

   

  Zapraszamy rodziców i nauczycieli z naszej szkoły

  na Świąteczny Kiermasz.

  (szklany łącznik przy hali)

   

  Wycenienie takich cudownych prac jest dla nas bardzo trudne, dlatego została podana cena minimalna.

  Mamy nadzieję, że uczciwie ocenią Państwo ich wartość.

  Pieniądze wrzucamy do SKARBONKI obok choinki.

  Zostaną one przekazane na nagrody dla WSZYSTKICH dzieci biorących udział w konkursie.

  Wesołych Świąt!

 • Laureatka konkursu plastycznego

  Nasza uczennica Nikola Kalicka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Graficznym "Maria Konopnicka i jej literaccy bohaterowie". Gratulujemy!

 • V Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,,Bronisław Pietrak-chłopski piewca Lubelszczyzny"

          Dziewiątego grudnia odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski pod hasłem „Bronisław Pietrak - chłopski piewca Lubelszczyzny”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie, zaś gospodarzem i fundatorem nagród Gminna Biblioteka Publiczna. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Garbów i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Twardowska klasa 6b, Wiktor Michałek klasa 6a oraz Maja Patrzylas klasa 7. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wiersze oraz teksty gwarowe.  Wiktor Michałek zajął  drugie miejsce w kategorii klas 4-6, Milena i Maja otrzymały wyróżnienia! Uczestników przygotowały panie M. Ceglarz – Chołody i A. Bardzel.  Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 • Świątecznie w klasie III

  Zajęcia plastyczne w klasie III: świąteczne stroiki i obrazki. 🎄🎄🎄🌟🌟⭐⭐⭐⭐

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć