Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12431997
 • Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce … dla uczniów naszej szkoły

  Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2023/2024. Ostatnie miesiące obfitowały w liczne sukcesy uczniów naszej placówki. Warto wymienić te ostatnie.

  W maju Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie była organizatorem VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Człowiek dla człowieka bratem”. Konkurs co roku inspiruje do wizualizacji cennych wartości i postaw ludzkich takich jak: tolerancja, życzliwość, przyjaźń, współpraca, pokój na świecie. Dzięki tym wartościom przyszłe pokolenia mogą zmieniać na lepsze swoje małe i duże Ojczyzny. Czwórka naszych uczniów stanęła do rywalizacji w kategorii - recytacja. Jury konkursu po przewodnictwem pani Teresy Szabelskiej – nauczycielki SP nr 15 w Lublinie doceniło naszych recytatorów:

  KL. 4-6:

  I miejsce: Adrianna Krojańska, nauczyciel Małgorzata Ceglarz - Chołody

  Wyróżnienie: Helena Kwiatkowska, nauczyciel Agnieszka Bardzel

  KL. 7-8:

  I miejsce: Milena Twardowska, nauczyciel Agnieszka Bardzel

  Wyróżnienie: Wiktor Michałek, nauczyciel Małgorzata Ceglarz – Chołody


   

  III Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny „Gdzie jest to miejsce, z którego list tak długo idzie?” 190 lat „Pana Tadeusza”


   

  Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego oraz Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS dr. hab. Alicji Snoch-Pawłowskiej, prof. UMCS. Tym razem nasi uczniowie rywalizowali w kategorii plastycznej. Spośród 70 nadesłanych prac nawiązujących do „Pana Tadeusza” jury w składzie - dr hab. szt. Małgorzata Gorzelewska-Namiota, wykładowca akademicki, Katedra Intermediów, Wydział Artystyczny UMCS, Monika Mróz - artysta plastyk oraz Sławomir Stasz - artysta malarz, Biblioteka Uniwersytecka KUL – doceniło prace 2 naszych uczennic.

  Wyróżnienia:

  Nikola Kalicka i Maja Rejmak z klasy 8 – opiekun Małgorzata Ceglarz – Chołody

   

   

  XI Ogólnopolski Konkurs o Księdzu Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”

  Organizatorzy Konkursu to Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Spośród 135 prac literackich z 11 województw Polski jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie doceniło pracę naszej uczennicy, która otrzymała wyróżnienie.

  Adrianna Krojańska klasa 6, opiekun – pani Małgorzata Ceglarz – Chołody


   


   

  43. Mały Konkurs Recytatorski w Lublinie

  Organizatorami Turnieju Powiatowego były Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów” oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Spośród kilkudziesięciu recytatorów z klas 3-4 jury doceniło naszego ucznia.

  Antoni Rasz klasa 4 – wyróżnienie, opiekun pani Agnieszka Bardzel


   

  Wojewódzki Przegląd Teatrów 2024

  Inscenizacje 2024

  W kategorii dziecięcej zespół teatralny „Mała Trema” zaprezentował spektakl „Jeden dzień w chałupie wiejskiej” i otrzymał wyróżnienie. Przedstawienie nagrodzono także gromkimi brawami w Radawcu Dużym podczas podsumowania projektu „Jak to drzewiej bywało”. Grupa pracowała pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel.


   

  Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny „Dziwny jest ten świat”

  Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz dla uczniów klas I-IV szkół średnich. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni to:

  Milena Twardowska klasa 7 – III miejsce w kategorii literackiej, opiekun pani Agnieszka Bardzel

  Nikola Kalicka klasa 8 – wyróżnienie w kategorii plastycznej, opiekun pani Zofia Kotwicka.


  Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów!


   

 • Dla Rodzicow

  Klasa 1a i 1b dla rodziców <3

 • Konkurs

  Nasi uczniowie wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy-bo o zdrowie dbamy".

  Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym.

  Uczeń klasy II Natan WIt otrzymał wyróżnienie.

  Gratulujemy!

 • Komunikat

  Szanowni Państwo, ze względu na liczne uszkodzenia będące wynikiem burzy z dnia 04.06.2024 informuję, że trawiaste boisko szkole zostało wyłączone z użytkowania aż do odwołania. 

  Monika Kowalska-Ternes

  Dyrektor szkoły

 • Dzień Dziecka

  Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Zabawa z Warsztatownia jest zawsze! :)

 • Podziękowanie

 • Dzień Dziecka

 • Kolejka Wąskotorowa

  "Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka"

  Z grupa 3 i 4 latków wybraliśmy się na przejażdżkę Kolejką Wąskotorową, która zawiozła nas na Polanówkę. Tam mogliśmy pobawić się, pograć w piłkę i pobiegać, czyli to co dzieciaki lubią najbardziej Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy z naszej wyprawy.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Dzien Matki

 • Warsztaty z projektorem

  23.05.2024 uczniowie klas 4 wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach realizowanych w naszej szkole "Warsztatów z Projektorem". Są to zajęcia rozwojowe dla dzieci, które wzmacniają pozytywne relacje, otwierają na nowe oraz dodają odwagi do działania i wprowadzania zmian w swoim otoczeniu. Zajęcia prowadzili studenci-wolontariusze.

 • Spotkanie z pszczelarzem

  21 maja świetlica szkolna uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu. Dzieci miały możliwość poznać życie pszczół, wiele ciekawostek z ich życia oraz dowiedzieć się jak produkuje się miód. Swoją wiedzą podzielił się z nami zaproszony gość - pszczelarka Pani Beata. Przyjechała do nas z wieloma atrybutami: był strój pszczelarski, podkurzacz i  prawdziwy ul. Chętne dzieci mogły nawet wcielić się w rolę pszczelarza. Miłym i słodkim akcentem była degustacja miodku.😊

  Spotkanie było ciekawą lekcją , która na długo zostanie w pamięci dzieci.

  Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony czas i przekazanie dzieciom cennych i praktycznych wiadomości.😁

  "Taka mała, ale ważna

  pszczoła miodna jest przyjazna"

 • Nasz Wojciechów

  W naszym Wojciechowie mamy wiele ciekawych miejsc. W związku z tematyka tygodnia dotyczącą kraju i swojej małej ojczyzny grupa 4 latków postanowiła odwiedzić część miejsc w naszej miejscowości. Poznały ich nazwy i historię.

  Najbardziej zaciekawiły je malutkie drzwiczki przy Wieży Ariańskiej. Czy to naprawdę wrota do Królestwa Krasnoludków? :)

 • Wyniki Konkursu Matematycznego - KANGUR

  Znamy już wyniki Międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur.

  Konkurs od wielu lat przeprowadzany jest na całym świecie. Wszyscy uczniowie piszą takie same zadania.

  Ciekawostką jest, że konkurs przeprowadzany jest w takich krajach jak: Boliwia, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Malezja.

  W 2023 roku największą reprezentację uczestników stanowili uczniowie z Brazyli (918 025), Niemiec (827 700). Dla porównania w Polsce konkurs rozwiązywało 289 233 uczniów.

  W tym roku 42 uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie.Wszyscy zaprezentowali bardzo dobry wysoki poziom umiejętności.

  Dodatkowo wyróżnienia w konkursie Kangur otrzymali:

  Pluta Paulina - klasa 2

  Rybacki Bartosz - klasa 3

  Matyjasik Szymon - klasa 8.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zarówno tym wyróżnionym jak i każdemu, kto odważył się przystąpić do konkursu.

   

 • Konkurs

  Zapraszamy do udziału! :)

 • 3 maj

  W piątek, 3 maja 2024r. obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja- 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z tej okazji oraz w przemarszu pod pomniki Tadeusza Kościuszki i Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego Poległych w latach 1939-1945.

   

 • Wycieczka klas I-III

         W dniu 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, spacer po Starym Mieście oraz wizyta w ZOO. W Centrum Nauki Kopernik dzieci wykorzystywały w pełni naukę przez zabawę. Zgromadzone tam eksponaty umożliwiały samodzielnie eksperymentować, odkrywać i testować najnowsze technologie takie jak sztuczna inteligencja, autonomiczny samochód i wiele innych ciekawych atrakcji. W Planetarium odkrywane były tajemnice kosmosu, gdzie z bliska obserwowaliśmy 20 milionów gwiazd, Drogę Mleczną, Słońce oraz planety Układu Słonecznego. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po jednej z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków. Po drodze mijali: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, Gmach Uniwersytetu Warszawskiego. Na fotografiach uwiecznione zostały chwile pod Kolumną Zygmunta oraz pomnikiem Syrenki. Po smacznym obiedzie wycieczka udała się do ZOO, gdzie można było poznać różnorodność świata zwierząt. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości i był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i ekscytującym miejscu. To był aktywny dzień, pełen wrażeń i wiedzy o Warszawie.

 • Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

  We wtorek 30 kwietnia reprezentacja chłopców w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej wywalczyła trzecie miejsce. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, na boisku Orlik w Wysokiem. Pierwszy mecz zremisowaliśmy (z późniejszymi zwycięzcami) z uczniami ze szkoły w Prawiednikach (1:1), drugi mecz pechowo (bramkę straciliśmy w ostatniej minucie) przegraliśmy 1:2 z reprezentacją szkoły w Jakubowicach Konińskich, ostatni mecz o honor, a zarazem o trzecie miejsce wygrywamy 8:2 z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bychawie. Skład naszej reprezentacji: Kajetan Żurek, Jakub Czerniec, Mikołaj Mirosław, Kacper Wieczorek, Igor Miroński, Bartłomiej Stachyra, Rafał Basak, Oliwier Wojtaszko.

 • Święta Majowe

  Trzeci Maj

   

  Maj – rocznica pięknych serc!

  Maj – rocznica wielkich myśli,

  Tym, co dawno przeminęli,

  Hołd składają, ci co przeszli.

  Choć przeminął dawno wiek,

  Dawne hasła się zmieniły,

  Orzeł począł nowy bieg.

  Lecz z przeszłości czerpał siły.

  Z tych w ciemnościach jasnych chwil,

  Kiedy miłość pobratała

  W jedną całość Polski stany,

  Miłość ponad wszystko trwała.

  Tym, co w Polsce dali myśl,

  Aby stworzyć cud majowy,

  Cześć z oddaniem złóżmy dziś,

  przed pamiątką chyląc głowy.

                                                        Michał Aret

 • Wiwat maj!

 • Tydzień dla Ziemi

  W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy przez cały tydzień. Za przygotowanie każdego dnia odowiedzialna była inna klasa. Obchodziliśmy Dzień Wody, Odnawialnych Źrodeł Energii, Drzewa, Powietrza, Ziemi.

  Szczególnym dniem był Dzień Drzewa, ponieważ uczniowie przygotowali dla nas bardzo ciekawe tablice informacyjne dotyczące różnych gatunków drzew oraz ciekawostki na ich temat. Postanowili też wziąć sprawy w swoje ręce i … zasadzili drzewo przed szkołą. Ta wspaniała inicjatywa dla Ziemi ufundowana i przeprowadzona została przez wychowawcę klasy czwartej panią Agnieszkę Bardzel, uczniów oraz rodziców tej klasy, a także Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

  Brawo!

  Dbajmy o każdego dnia. Nawet najmniejszy gest ma znaczenie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć