Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 9675050
 • Do Hymnu!

 • Dzień Tolerancji w naszej szkole…

  Rozpoczynamy wielką kampanię promowania postaw szacunku i akceptacji dla odmienności.

  Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji.

  ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

  W „Deklaracji…” czytamy także, że tolerancja to:

  • respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
  • uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
  • umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
  • docenianie rozmaitości kultur;
  • otwarcie na cudze myśli i filozofię;
  • ciekawość i nieodrzucanie nieznanego;
  • uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.

  W naszej szkole Dzień Tolerancji rozpocznie dwutygodniową kampanię pod hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem tej akcji ma być kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tych dniach będą towarzyszyły uczniom, pogłębią ich wiedzę na temat tolerancji, staną się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzą nasze serca i zachęcą do walki z brakiem wyrozumiałości dla innych. A już wkrótce relacja z podjętych wyzwań…

                                                                            Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Bronisław Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”

  Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Bronisława Pietraka. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Patronat nad konkursem objęła Lubelska Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk. Mimo pandemii w zmaganiach konkursowych  uczestniczyli uczniowie z klas 4-8 z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Krojańska z kl. 4, Milena Twardowska z kl. 5a, Aleksandra Cybula z kl. 8a, Zuzanna Twardowska z kl. 8a.  Recytatorki stanęły na wysokości zadania i pięknie powiedziały niełatwe teksty ludowego poety z Garbowa, o czym możemy się przekonać, czytając jeden z jego wierszy:

  Jestem sobie chłopem z chłopa,

  We wsi jażem urodzony,

  Więc dlatego kocham wioskę

  I ojczyste swe zagony.

  Ukochałem pracę na wsi,

  Z przyjemnością w polu orzę.

  Świt mnie rano w pole goni,

  Sprowadzają z pola zorze.

  Moja chatka więcej warta,

  Niźli kamienica z miasta,

  Bom ukochał to, co wiejskie,

  Bo ja jestem chłop i basta!

   

  Trudność recytowania tej poezji została doceniona przez jurorów. Oto wyniki naszych uczennic:

  W kategorii kl. 4-6:

  I miejsce – Milena Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)

  III miejsce – Adrianna Krojańska (opiekun: p. Małgorzata Ceglarz - Chołody)

  W kategorii kl. 7-8:

  II miejsce – Zuzanna Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)

  Jesteśmy bardzo dumni z naszych recytatorek, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Warto także wspomnieć, że Julia Czępińska z klasy 8a wykonała na ten konkurs pracę plastyczną. Możecie ją obejrzeć wśród zdjęć.

   

                                                                                                                        Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • Pokaz mody patriotycznej 3-latki

 • MISIOWY KONKURS

  MISIOWY KONKURS

  KONKURS NA MISIOWY PLAKAT

   

  Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I, II i III Szkoły Podstawowej zapraszamy do zaprojektowania plakatu, którego bohaterem jest miś.

  Plakat należy wykonać do 26 listopada 2021r. i złożyć u wychowawczyni. Format pracy A5 i A4, technika wykonania dowolna.

   Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem i nazwą oddziału lub klasy.

 • Co to jest niepodległość?

  "I tak nasza historia biegła, że Polska dzisiaj jest niepodległa"

 • Mali patrioci

  "Dziecko to taki patriota mały

  Na co dzień, a nie od święta

  Polską znam flagę i polskie godło

  Hymn ojczysty pamiętam.

  Bo moje miasto, bo moja wioska

  To Polska, to Polska, to Polska!

  A biało czerwone są barwy ulubione

  To Polska, to Polska, to Polska!"

 • Klasa III

  Utwory "Rozkwitały pąki białych róż" i "O mój rozmarynie" w wykonaniu klasy III.

 • Dzień Niepodległości

 • Bezpłatne numery pomocowe

  Numery_pomocowe.pdf​​​​​​​

 • "Witajcie w naszej bajce"

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nie przypadkowo obchodzony jest 5 listopada.

   

  To w tym dniu urodził się sam Walt Disney. A on jest przecież jednym z kilku największych na świecie twórców bajek.

  Bajki są z nami od dzieciństwa, bawią nas i uczą. Dzieciaki je uwielbiają, dlatego jak co roku, świętowaliśmy ten dzień, bawiąc się ze znanymi nam postaciami.

 • Kaczka Dziwaczka

  Piosenka w wykonaniu klasy III z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

 • Ślubowanie klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

 • Uroczystość Wszystkich Świętych w innych krajach

 • Coś o naszej gminie...

 • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

 • Ślubowanie klasy I 2021r.

  Dnia 26 października 2021 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

       Na ten dzień czekały dzieci, nauczyciele i rodzice pierwszoklasistów. Świadkami tego ważnego wydarzenia w życiu dzieci rozpoczynających edukację szkolną była Panie Dyrektor ,wychowawczyni  oraz  rodzice.

                                                             

       Ślubowanie to ważna i wzruszająca chwila, wielkie przeżycie dla pierwszoklasisty. W życiu każdego człowieka bywają chwile, które zaznaczają się w pamięci w sposób szczególny, pozostawiając w niej trwały ślad, a po latach wywołują uśmiech na twarzy, przywołują sentymentalne wspomnienia. W życiu dziecka wpisuje się na trwałe moment pójścia do szkoły. Pierwszy dzwonek, nowa pani, ławka szkolna i  koleżanka siedząca obok stają się nowym otoczeniem, nową sytuacją, w której będzie trzeba się odnaleźć, nauczyć się być, bo właśnie w szkole mały człowiek jest najważniejszą wartością. Ta mała istota, dołączając się do społeczności uczniowskiej, będzie nie tylko zgłębiać wiedzę, ale będzie starała się być dobrym kolegą, przyjacielem, uczniem.

       Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości oraz uczniów przez przedstawiciela  Samorządu Szkolnego.

       W dalszej części spotkania nastąpiła prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy I  pod opieką wychowawczyni. Pierwszaki dumnie przekroczyły próg szkolny krokiem poloneza. Wiersze przeplatały się z wesołymi piosenkami. Uczniowie wypowiedzieli je i wyśpiewali z iście aktorskim kunsztem. Rumieńce na twarzach świadczyły o ogromnej tremie towarzyszącej małym aktorom. Powagi sytuacji dodawały odświętne stroje i ogromne zaangażowanie dzieci. Występ został nagrodzony  oklaskami publiczności.

       Po zakończeniu części artystycznej nastąpił akt ślubowania. Wprowadzono sztandar szkoły. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów. Pani dyrektor  odświętnym ołówkiem dokonała tej ceremonii. Każdy uczeń otrzymał dyplom  z pamiątkowym wpisem oraz drobny upominek od rodziców,

       Uroczystość zakończyły życzenia, krótkie podsumowanie dokonane przez panią Dyrektor oraz podziękowanie rodziców uczniów klasy pierwszej.

       Moment składania ślubowania na sztandar szkoły oraz akt pasowania na ucznia na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich rodziców, dla których była to ważna chwila, której towarzyszyło ogromne wzruszenie, zaduma i radość. Gratulacje, kwiaty, uśmiechy, uściski dłoni towarzyszyły i podkreślały ważność tego dnia.                                                                         

   

 • Włączamy się w akcję "Szkoła Pamięta 2021"

  „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

  Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

 • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ KSIĄŻEK!

  Od 26.10.2021 we współpracy z księgarnią Tuliszków rozpoczynamy kiermasz książek. 

  W ofercie mamy wiele różnych ciekawych pozycji w super cenach: 

  -repetytoria i tablice przedmiotowe

  -książki dla młodzieży

  -literatura dziecięca

  -kolorowanki i łamigłówki

  -słowniki i encyklopedie 

  Na kiermasz zapraszamy w godzinach pracy biblioteki

   

 • Warsztaty "Odkryj swoją supermoc"

  20.10.2021 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla grupy chętnych uczniów z klasy 2 i ich rodziców. Zajęcia poświęcone były odkrywaniu talentów dzieci i nosiły nazwę "Odkryj swoją supermoc". Celem zajęć było kształtowanie umiejętności społecznych u dzieci. Uczestnicy uczyli się ich bawiąc i wspólnie z rodzicami  realizując zadania. Na potrzeby kształtowania umiejętności społecznych Instytut Badań Edukacyjnych realizujący warsztaty przekazał naszej szkole 9 zestawów słomek konstrukcyjnych, które wykorzystamy w czasie zajęć i zabaw.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć