Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12364753
 • DZIĘKUJEMY!!!

  Będziemy to powtarzać do znudzenia- MAMY NAJLEPSZYCH RODZICÓW NA ŚWIECIE!

  Z całego serca chcemy podziękować tym, którzy znaleźli czas, aby pomóc w uporządkowaniu skarpy przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy:

  Państwu Danucie i Mirosławowi Wojtaszkom, Małgorzacie i Michałowi Sumińskim, Państwu Annie i  Rafałowi Żelazo, naszemu uczniowi klasy 7a Oliwierowi Żelazo,  Pani Anecie Tarkowskiej i jej synkowi Fabianowi (dzielny 4 latek! ),  Pani Annie Śmigielskiej, Pani Oldze Kozak, Panu Kazimierzowi Mirosławowi.

  Jest pięknie!

 • Rekrutacja

 • Ciekawa lekcja

  Uczniowie klas od 4 do 8 w dniach 20, 26 marca i 9 kwietnia 2024 mieli możliwość uczestniczenia w nieco innych lekcjach. Spotkali się z radcami prawnymi z Fundacji Znam Prawo. W czasie spotkań poznali m.in. zakres odpowiedzialności nieletnich ze szczególnym uwzględnieniem czynów o charakterze cyberprzemocy.

 • Lekcja

  Dlaczego nie warto sięgać po używki, jakie konsekwencje niosą ze sobą uzależnienia to tematyka spotkania profilaktycznego dla uczniów klasy IV-VIII. 3 kwietnia 2024 co do szkodliwego wpływu na organizm napoi energetycznych i e-papierosów, naszych uczniów próbowały przekonać panie Ewa Zagulska i Renata Trzaskowska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie.

 • Wielkanoc

 • Apel Wielkanocny

  "Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
  I wstał tak lekko z grobu,
  że na twarzach straży
  Nie było widać lęku i zdumienia
  Może nie zobaczyli nawet,
  że się świat odmienia"

  Ernest Bryll

 • Wielkanoc

  Wielkanocne śniadanie w klasie III

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!

 • Ogłoszenie

 • Wielkanoc

  Wiosenne śniadanie i wielkanocne ozdoby w klasach I-III :)

 • XXV Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

   

  Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz zdobyli nagrody na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Tegoroczny finał Konkursu odbył się 23 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego.  W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego,  Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich – w Woli Osowińskiej oraz  Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury-Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

            Do Konkursu przystąpiło 83 recytatorów, których serdecznie powitał Starosta Radzyński – Szczepan Niebrzegowski, obecny na imprezie wraz z Wicestarostą Michałem Zającem. Prezentacje tekstów odbywały się w Zespole Placówek Oświatowych i Zespole Szkół Rolniczych. W skład  komisji konkursowych wchodzili instruktorzy i nauczyciele:

  –  Agnieszka Polak i Dorota Mościbrodzka  – z Biura WOK Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

  –  Maria Długołęcka-Pietrzak – z Uniwersytetu w Siedlcach

  –  Dominika Trykacz, Monika Poziemska – z Domu Kultury w Kocku,

  –  Anna Kowalczyk – z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim

  –  Michał Maliszewski – ze Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim

  –  Antonina Haponiuk – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wych. im.Zofii.Sękowskiej w Radzyniu Podl.

  –  Jolanta Gnas-Zienkiewicz – polonistka

  –  Józef Obroślak – protektor Konkursu od pierwszych edycji

  –  Julia Długołęcka – laureatka I Konkursu (w 2000 roku)

  –  Anna Kosek – wielokrotna laureatka Konkursu w latach 2005-2011

                   Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy-podziękowania oraz słodkie upominki – ciasteczka  z miejscowej piekarni, a następnie zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na obiad regionalny – kapustę   z grochem i kartoflaki z soczewicą.    W tym czasie obradowały komisje konkursowe, by ustalić wyniki i zapisać je w protokołach. Jurorzy wytypowali również  recytatorów do Koncertu Laureatów, który poprowadziła pani Maria Długołęcka- Pietrzak. Licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała zarówno prezentacje tegorocznych uczestników konkursu, jak również występ uczniów miejscowej szkoły, którzy obrazowo przedstawili sylwetkę patrona oraz zaśpiewali jego ulubione, ludowe piosenki.             

   

     Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu jury zauważyło i doceniło następujące prezentacje.

              

                                                                Kategoria  SP  kl. I-III

       II.  nagroda                     Liliana Chyła  – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                                 Nel Wróblewska – Szkoła Podstawowa w  Wojciechowie

                     

                                                             Kategoria SP  kl. IV-VI  grupa

  II. nagroda                   Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  Wyróżnienie:             Helena Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie

   Nagroda za gwarę:  Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

                                                           Kategoria SP kl. VII -VIII

  Wyróżnienie:             Wiktor Michałek – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

   

  Każdemu z recytujących należą się słowa uznania za chęci, odwagę a wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękowanie za przygotowanie dzieci oraz młodzieży do konkursu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!!! Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie dalszych sukcesów! 

                                     

 • 3-latki w Sali Zabaw "Nasza Chatka"

  22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw Nasza Chatka, do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • 3-latki w Sali Zabaw "Nasza Chatka"

  22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw "Nasza Chatka", do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • 100% fun!

  Grupa 4 latków zabierając ze sobą wiosenny nastrój z poprzedniego dnia, wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Coolki".

  Ogrom atrakcji + pyszna pizza= świetna zabawa!

 • WItaj Wiosno!

  Dzień Wiosny w klasach I-III

 • Witaj wiosno!

  Pierwszy Dzień Wiosny przywitał nas przepięknym słońcem. Przedszkolaki wybrały się na tradycyjny spacer z Marzanną, aby pożegnać zimę.

  WITAJ WIOSNO!

 • Kot w butach

  Tańcobajki to zawsze świetna zabawa. Tym razem zaprosiliśmy do naszej szkoły "Kota w butach", który nie tylko nas rozbawił ale również rozruszał :)

 • Konkurs

  14 marca w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr".

  Jest to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotyczasowe wyniki w nauce.

 • Igrzyska klas 1-3

       Szkolne Igrzyska klas 1-3 to element edukacji zdrowotnej. W naszej szkole odbyły się one 12 marca 2024r. jako druga część obchodów Dnia Patrona Szkoły. Igrzyska poprowadził pan Sławomir Nowakowski. Na wstępie uczniowie utrwalili sobie najważniejsze wiadomości o patronie Stanisławie Marusarzu – wielokrotnym olimpijczyku. Wychowanie poprzez sport  to ważne uzupełnianie edukacji młodego człowieka. Wspólna rozgrzewka, stacje zadaniowe i sparingi  towarzyszyły uczniom klas 1-3 podczas sportowych zmagań. Na twarzach uczniów gościł uśmiech, radość , zadowolenie i większa wiara w swoje możliwości. Na najlepszych czekały medale.

  Dzięki temu sportowemu spotkaniu uczniowie nauczyli się, że igrzyska  to nie tylko bicie rekordów. Przekonali się, że uprawianie sportu przynosi dużo korzyści – zdrowie, radość, większe poczucie własnej wartości, lepsze relacje z innymi. Sport ma swoje zasady, które sprawdzają się  w codziennym życiu, w szkole, w domu i na podwórku.  Młodzi sportowcy postanowili   stawiać sobie nowe wyzwania i podążać za marzeniami.

  Chcemy aby społeczność szkolna  żyła sportem  nie tylko od święta. A uczniowie z niecierpliwością czekają na nowe wyzwania sportowe.

 • Nowy Rok 2024 na świetlicy

  Za nami już styczeń i luty w Nowym Roku- 2024!

  Nie próżnujemy! Świetliczaki wykazują się swoją kreatywnością, energią ( czasami aż nadto😁) i chęcią zabawy w różnej postaci. Hucznie przywitaliśmy Nowy Rok, dzieci wykonały piękne upominki dla najkochańszych dziadków,  karnawałowe maski, prezenciki od Walentego czy kalendarz z autorskimi pracami , który podarowały w prezencie Pani Dyrektor. Nie zabrakło zabaw z klockami, zabaw ruchowych, konstrukcyjnych budowli, eksperymentowania,  zajęć w ramach "Labolatorium przyszłości" i wiele innych świetlicowych działań. Zapraszamy do obejrzenia świetlicowej fotorelacji😍

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć