W naszej szkole

liczba odwiedzin: 8185806
 • DZIEŃ ZIEMI

  Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

  Również nasze przedszkolaki uczciły ten wyjątkowy dzień. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się jak ważna jest dla nas nasza planeta i dlaczego musimy o nią dbać. Przedszkolaki usłyszały czym jest ekologia i ochrona środowiska oraz  jak prawidłowo segregować śmieci. Dzieci poznały rolę pszczół w naszym życiu i dowiedziały się jak możemy pomóc im przetrwać. Wspólnie wykonaliśmy poidełka dla pszczół, które zostaną wkrótce umieszczone w "pszczelim ogrodzie" przy szkole.

 • Zasady pracy szkoły od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów

  Powoli wracamy do stacjonarnej pracy szkoły Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia  uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. Przedszkole pracuje bez zmian. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.

 • Listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022

 • ENGLISH CHALLENGE DAY 1

  SŁÓWKO NA DZIŚ – CHALLENGE- WYZWANIE

  Wszyscy dobrze znają ten zwrot choć nie zawsze wiedzą co znaczy 

  Tu możecie posłuchać wymowy:  https://pl.wiktionary.org/wiki/challenge

  wyzwanie (coś trudnego)  [COUNTABLE AND UNCOUNTABLE]

  He was well prepared for the challenge. (On był dobrze przygotowany na to wyzwanie.)

  podważanie, kwestionowanie, wyzwanie  [COUNTABLE]

  They represent a serious challenge to the government. (Oni są poważnym wyzwaniem dla rządu.)

  Ciekawostka: Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest ponad prawem, jest głową Kościoła Narodowego Anglii, przywódcą Sił Zbrojnych oraz atrakcją turystyczną :-)

 • Dzień Książki

  "Szanuj książeczki czyś mały czyś duży

  One zabiorą cię w świat podróży

  Pokażą ci kraje obce, tajemne

  Skarby dobędziesz na światło dzienne

  dbaj więc o książki, szanuj, doceniaj

  nie gnieć karteczek i nie wydzieraj

  podziel się wiedzą, radością i magią

  szanuj więc książki i im pomagaj."

                           Elżbieta Safarzyńska

  Z okazji Dnia Książki dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, w której zapoznały się z jej pracą, sposobem segregowania książek i ich rodzajami.Dziękujemy Pani Bożence za ciekawą lekcje dla przyszłych, małych czytelników!

 • ENGLISH LANGUAGE DAY!

  23 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W związku z tym na naszej stronie ogłaszamy specjalny ENGLISH CHALLENGE!!!

  Od dziś do 30 kwietnia będziemy wstawiać jedno słówko i jedną ciekawostkę. Na koniec będzie quiz.

  Are you ready? 😊

  Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ - w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie.

  Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

  Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie - według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób.

  Ponadto, jest to język urzędowy wielkiej liczby państw, jak również język operacyjny wielu oficjalnych instytucji.

  Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

 • Zbieramy!

  Rzeczy wrzucamy do pudełka ustawionego przy szklanym wejściu na halę 😊 dziękujemy♥️

 • Nasza Ziemia

  Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia.

   Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

 • Konkursy biblioteczne

  Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach pod hasłem „Z książką za pan brat”, organizowanych z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

  W dniach 21 – 27 kwietnia br. każdy chętny uczeń może rywalizować w następujących grupach wiekowych:

  klasy I-III

  klasy IV-VI

  klasy VII-VIII.

  Na stronie biblioteki szkolnej w zakładce konkursy szukajcie zadań do wykonania.

  Opracowane zadania należy wysłać w projekcie utworzonym przez wychowawcę w aplikacji Google Classroom do dnia 27 kwietnia br.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

 • 78 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

  19 kwietnia 1943 r. – 78 lat temu – wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Był to pierwszy w okupowanej Europie miejski zryw przeciw Niemcom, akt o charakterze symbolicznym, zważywszy na nikłe szanse powodzenia. Podczas II wojny światowej Niemcy starali się wymordować całą społeczność żydowską w okupowanej przez siebie Europie.

   

  Dlaczego żonkile są symbolem pamięci o powstaniu? Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB( Żydowskiej Organizacji Bojowej). 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.

 • Eko-Zabawki 4-latków

  Przygotowując się do Święta Ziemi, które będziemy obchodzić już za kilka dni, nasze 4-latki podjęły proekologiczne wyzwanie :-)
  Z pomocą rodziców, podczas zdalnego nauczania, zaprojektowały i wykonały modele zabawek z recyklingu. W ten sposób udowodniły, że można bawić się świetnie praktycznie wszystkim - sekret tkwi wyłącznie w wyobraźni! 

  Wszystkie prace są niesamowite! Sprawdźcie sami:-)

  M.W.

 • Rozwój dziecka

 • Wznowienie działalności przedszkola

  Zgodnie z infrormacją ogłoszoną na konferencji przez  Ministra Zdrowia od 19 kwietnia wznowiona zostaje praca przedszkola.

  Klasy I- III oraz IV-VIII pozostają nadal w trybie nauki zdalnej.  Dopuszcza się możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

 • 1055. rocznica Chrztu Polski

  Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

 • 13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=QBVv7zMlksY

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.

  Źródło: IPN

 • Szkoły Ponadpodstawowe Powiatu Lubelskiego

  Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

 • Przedłużenie obowiązujących zasad ograniczonego funkcjonowania szkoły

  Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii  przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

  Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkoły.

 • The Project Competition 2021

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji The Project Competition, międzynarodowego konkursu organizowanego cyklicznie przez wydawnictwo Oxford University Press.  Do projektu przystąpili uczniowie dwóch klas siódmych – VII a oraz VII b- członkowie szkolnego English Club, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem.

  W tym roku organizatorzy postanowili  nawiązać do obecnej sytuacji na świecie, czyli zdalnych spotkań, webinarów oraz nauki odbywającej się online. Zadaniem uczestników konkursu było  opisanie spotkań internetowych, wideorozmów z wybraną osobą z dziedziny kultury, nauki lub historii. Pracując w 2 osobowych  grupach uczniowie zastanawiali się, jakie pytania mogliby zadać swoim gościom oraz jak brzmiałyby odpowiedzi na nie. Oprócz tego należało nieco przybliżyć sylwetki czterech wybranych osobistości, wyraźnie zaznaczając czynniki stanowiące motywację takiego wyboru. Zaprezentowane propozycje pokazały cały wachlarz upodobań i zainteresowań uczniów od postaci z filmów Disneya po Królową Elżbietę II.

  Dzięki temu uczniowie mieli okazję popracować nad swoimi umiejętnościami językowymi w praktyce, a to w nauce jest zdecydowanym walorem.

  Podczas przeglądania prac, jury będzie zwracać uwagę na kreatywność, oryginalność oraz walory wizualne, co w tym przypadku również stanowiło dla uczniów wyzwanie. Organizatorzy zaznaczyli bowiem, że ze względu na rygorystyczne prawa autorskie, nie uznają prac zaopatrzonych w internetowe grafiki, więc uczniowie musieli wykazać się dodatkowym smakiem i podziałać na polu graficznym. Czy jednak stanowiło to szczególną barierę? Dla naszych dzielnych uczniów nie ma przeszkód nie do pokonania.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju. Trzymamy kciuki!

  Poniżej przedstawiamy prace naszych uczniów:

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć