Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11061292
 • Poznajemy instrumenty

  W najmłodszej grupie ubiegły tydzień bym bardzo muzyczny.

  Dzieci, dzięki współpracy z Orkiestra Dęta Osp Wojciechów mogły zapoznac się z instrumentami dętymi tj. klarnet, saksofon, trąbka, alt i puzon.

  W kolejnych dniach poznały gitarę ukulele, dzwonki i kalimbę oraz instrumenty perkusyjne.

  Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków jest przyszły muzyk lub orkiestrant?

 • Spotkanie z podróżnikiem – NAMIBIA

     20 lutego 2023 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem – Panem Maciejem
  Krasiem, który zabrał nas w wirtualną podróż do Namibii.

  Podczas spotkania uczniowie klas I – VIII mogli lepiej poznać niezwykłe miejsce na Ziemi – kraj położony w południowo – zachodniej  Afryce nad Oceanem Atlantyckim; 2,5  razy większy od Polski, gdzie mieszka zaledwie 2,5 mln osób.  Podróżnik przedstawił  nam najstarszą pustynię świata –
  Namib, największy odkryty na Ziemi meteoryt Hoba, najszybszego sprintera wśród zwierząt lądowych – geparda, któremu grozi wyginięcie i największą na świecie kolonię uchatek. Oglądając różne zwierzęta dotarła do nas prawda, że człowiek często jest ich wrogiem.   Poznaliśmy także codzienne życie, kulturę, obyczaje Buszmenów – najstarszego ludu na Ziemi; ,,zawitaliśmy’’ do wioski 
  plemienia Himba. Podczas prelekcji nie zabrakło ciekawych zdjęć, filmów, rekwizytów i pamiątek przywiezionych z Namibii. Takie spotkanie, pełne wrażeń i emocji otwiera nam oczy na otaczającą rzeczywistość, jest doskonalą formą przekazywania wiedzy o świecie.

      Nasz Gość podkreślał , że ,, Wiedza – to przyszłość’’, a opowiedziane ciekawostki sprawiły, że była to niezwykła lekcja geografii oraz lekcja marzeń o podróżach.
   

   Za organizację spotkania odpowiedzialna była nauczycielka geografii – p. Elżbieta Kwiatkowska

 • 160 Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego 1863-2023

   

                                         Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć.

                                                                         Jan Paweł II

      22 stycznia 2023 roku przypada 160  rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego zrywu  niepodległościowego ,po rozbiorach, skierowanego przeciwko rosyjskiemu zaborcy.

  Powstanie Styczniowe rozpoczęło się 22 stycznia 1863r. od ogłoszenia Manifestu, wydanego przez Centralny Komitet Narodowy, który powołał powstańczy Tymczasowy Rząd Narodowy. Bezpośrednią przyczyną wybuchu powstania była branka do ciężkiej i długoletniej armii rosyjskiej, przeprowadzona niespodziewanie w Królestwie Polskim w połowie stycznia, aby uniemożliwić wybuch powstania.

     Od 22 stycznia 1863 roku do jesieni 1864 roku powstańcy stoczyli około 1200 bitew i potyczek. Wojna partyzancka ogarnęła  tereny przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, sięgając Litwy, Białorusi i Ukrainy.  Mimo początkowych sukcesów i ogromnego bohaterstwa oddziały powstańcze nie były w stanie pokonać przeważających sił armii carskiej. W walkach zginęło blisko 20 tysięcy powstańców. Polacy doświadczyli  represji. Tysiące uczestników wyemigrowało z kraju.

  Klęska powstania nie przekreśliła szans na odzyskanie wolności. Zaborcom nie udało się złamać ducha narodu.

  A przesłanie „Gloria victis! – Chwała zwyciężonym!” krzepiło serca, budziło ducha, dodawało sił, aby wierzyć, że „jeszcze Polska nie zginęła”. Przypominało o powstańczym dążeniu do wolności i patriotyźmie Polaków.

   Powstanie Styczniowe stało się dla następnych pokoleń bodźcem do dalszej walki o wolność, czego skutkiem było odzyskanie niepodległości po I wojnie światowej w 1918roku.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w im. Stanisława Marusarza  Wojciechowie nie zapomnieli o tym ważnym wydarzeniu .  Martyna Kępka  z klasy 5 oraz Nikola Kalicka i Szymon Matyjasikz klasy7,  pod kierunkiem p. Anny Bednarczyk ,wzięli udział w konkursie historycznym,,Sylwetki Przywódców Powstania Styczniowego’’zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach oraz Towarzystwo Regionalne Bełżyc.  Wspomnieni  uczniowie poradzili sobie z  trudną tematyką , wykonali prezentacje multimedialne i prace plastyczne, a 16 stycznia zostali zaproszeni na podsumowanie konkursu i  sesję historyczną przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Bełżycach. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pani Elżbiety Kaszlikowskiej przy udziale pana Grzegorza Zagajewskiego i pana Adama Skraińskiego. W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie z  Bełżyc, Krza i Niedrzwicy Dużej. Uczniowie obejrzeli prezentacje poświęcone przywódcom powstania, roli kobiet w powstaniu oraz historii Bełżyc w epoce powstań narodowych. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wystąpienie pana Roberta Gostkowskiego, pasjonata historii i regionalisty, który przedstawił postać swojego pradziadka, powstańca styczniowego oraz omówił typowe elementy stroju i uzbrojenia uczestników insurekcji sprzed 160 lat. Na zakończenie  sesji odbył się konkurs online dla uczestników spotkania oraz uroczyste wręczenie nagród dla osób biorących udział w szkolnych konkursach historycznych poświęconych patronom ulic w Bełżycach oraz przywódcom powstania 1863 r.

    Nasi uczniowie również zostali nagrodzeni-II miejsce-Nikola Kalicka, III miejsce Szymon Matyjasik-otrzymali również  dyplomy i kody podarunkowe ,,Google Play’’ w wysokości 50 zł . Martyna Kępka z kl.5 została wyróżniona jako najmłodsza uczestniczka konkursu, wywalczyła dyplom i upominek rzeczowy.

    Uczniowie i rodzice byli  bardzo zadowoleni i pełni podziwu dla zaangażowania organizatorów, poczęstunku oraz ciepłego przyjęcia  uczestników sympozjum. Tego dnia nasi uczniowie jeszcze bardziej wzbogacili swoją wiedzę na temat powstania styczniowego , postaci przywódców i historii regionalnej. 

    Z niecierpliwością czekają na kolejne potyczki historyczne.

                                                                             Anna Bednarczyk-nauczycielka historii

   

                                         

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 6-latków

  W ubiegły piątek, 17 lutego, 6-latki świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, specjalnie dla zaproszonych gości, dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej, przedszkolaki złożyły życzenia swoim Babciom i Dziadkom, ofiarowały własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły do wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera, pełna radości dzieci oraz wzruszeń Babć i Dziadków. Zobaczcie sami :-)

 • Dzień Kota u przedszkolaków

  Nasze przedszkolaki również pamiętały o święcie swoich pupili :)

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 3 i 4 latków

  17 lutego dwie najmłodsze grupy przedszkolaków zaprosiły do szkoły wyjątkowych gości- Babcię i Dziadka Przedszkolaki zaśpiewały, zatańczyły i wierszykami złożyły ukochanym dziadkom życzenia.

  Cieszymy się, że tak licznie przybyli Państwo na naszą uroczystość.

  Było bardzo miło nam Państwa gościć.

  Do zobaczenia za rok!

 • Dzień Kota

  17 lutego jest Dniem Kota

  My również mamy swoich miauczących ulubieńców :)

  Miłej soboty!

   

  PS. Dziękujemy za zdjęcia :)

 • Lekcja otwarta z biologii

  Dzielenie się wiedzą – lekcja otwarta z biologii
       Dnia 6 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza  odbyła się lekcja otwarta z biologii. W ramach realizacji podstawy programowej ,,Różnorodność i jedność świata zwierząt – ryby”.
       W zajęciach przeprowadzonych w klasie VIB przez panią Renatę Małachowską uczestniczyli                  p. Dyrektor Monika Kowalska oraz inni nauczyciele. Temat lekcji : Ryby- kręgowce środowisk wodnych”. Celem lekcji było wykazanie sposobów przystosowania się ryb do życia w wodzie, określanie środowiska życia ryb  i cech ich budowy. Zrozumienie pojęcia zmiennocieplność oraz poznanie sposobu rozmnażania się ryb.
  Chcąc uatrakcyjnić lekcję o rybach zastosowano m. in. metodę eksponującą – obserwację naturalnych okazów ryb z Gospodarstwa Rybnego w Opolu Lubelskim, a także różnorodne formy pracy (indywidualną, grupową, zespołową) . Wykorzystano  niezastąpione środki dydaktyczne: tablicę interaktywną ( Platformy  Learning Apps, Wordwall ), karty pracy, piosenkę- ,,Ryba – chyb, chyba…”, filmik edukacyjny ,,Odwrócona lekcja – ryby”.
  Lekcja otwarta przyniosła korzyści nie tylko uczniom, ale również nauczycielom, którzy mogli wzbogacić swój warsztat metodyczny, podzielić się wiedzą i osobistymi doświadczeniami. Ponadto mogli uzyskać wymierne korzyści w postaci nowych pomysłów na prowadzenie zajęć.
  Tego dnia uczniowie klasy VIB ,, Czuli się jak ryby w wodzie”.
    

 • Walentynkowe zabawy

  Walentynki w klasie I-III

 • Walentynkowe piosenki

  Walentynkowe piosenki w wykonaniu klasy V i VII

 • Walentynkowe przedszkolaki

  Walentynki to również idealna okazja do świętowania przyjaźni i zwyklej przyjacielskiej sympatii. Fotografię potrafią zatrzymać najpiękniejsze momenty. Chcemy umilić Państwu ten dzień i wywołać usmiech na Państwa twarzy, dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych najmłodszych, wykonanych dzięki sprzętowi z #laboratoriaprzyszłości.

  Życzymy dużo pięknych chwil!

  Dostęp do wszystkich zdjęć z możliwością ich pobrania uzyskają Państwo klikając w link:

  https://drive.google.com/drive/folders/1s00PqqclwzdLfrTALSnkIk6NV8XSwGau?usp=share_linkhttps://drive.google.com/drive/folders/1s00PqqclwzdLfrTALSnkIk6NV8XSwGau?usp=share_link

 • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

 • Dyplom za udział w konkursie plastycznym ,,Kierunek-Bezpieczeństwo".

 • Dzień Pizzy

  Przedszkolaki świętowały dziś Dzień Pizzy w baardzo smakowity sposób! 🍕🍕🍕

  Grupa 5 latków swoje pizzę przygotowała samodzielnie. Jaka to była smaczna zabawa! 🥰

 • Laureaci konkursu "Bożonarodzeniowe Cuda"

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasz świąteczny konkurs.
  Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za udział w Bożonarodzeniowym Kiermaszu, dzięki Wam udało nagrodzić się wszystkich uczestników :) 

 • Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

 • Zawody w układaniu kostki Rubika na czas

  ​​​Razem z Polskim Stowarzyszeniem Speedcubingu serdecznie zapaszamy do kibicowania.

  05.02.2023r na hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły odbędą się zawody układania kostki Rubika na czas. Zawody rozpoczynają się o  godzinie 11:00, wręczenie nagród zwycięzcom przewidziano na 17:30. 

  https://cube4fun.pl/competition/cube4fun-double-weekend-wojciechow-2023

 • BookCrossing w naszej Szkole!

  Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole

   

              W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Wędrująca książka, czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole stolik bookcrossingowy z książkami znajduje się przy bibliotece szkolnej. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.  Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

   

  PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE! UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!

   

                                                                                                Organizator: Biblioteka szkolna

   

   

   

  REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

   

  Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.

  Akcja jest bezpłatna.

  Własną książkę, którą - za zgodą rodziców - chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym znajdującym się na korytarzu szkolnym przy bibliotece lub przekazać bibliotekarce.

  Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.

  Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu, korzystając z naszego kącika czytelniczego – foteli i ławeczki dla zaczytanych.

  Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.

  Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.

  Szanuj uwolnioną książkę.

  Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

 • Christmas Song Contest

  Christmas Song Contest

  We wtorek 10 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się wznowiony po długiej przerwie, a mający długoletną tradycję, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej. W tegorocznym konkursie, oprócz uczniów naszej szkoły utwory zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bełżycach oraz z Miłocina. Do rywalizacji przystąpiło 20 ucznów. Uczestnicy śpiewali wybrane utwory w języku angielskim w dwóch grupach wiekowych. Konkurs profesjonalnie  poprowadziły uczennice klasy V: Adrianna Krojańska i Lilly Wróblewski.

  W kategorii dzieci młodszych, klasy I-IV wyróżnienie zdobyły nasze trzecioklasistki: Lena Mirosław i Milena Masiak. Zaśpiewały "Snowflake". W starszych klasach, kategoria klasy V-VIII, Zuzanna Mirosław z klasy VIII otrzymała nagrodę za I miejsce wykonując utwór "Silent Night". Wyróżnienie, natomiast zdobyli nasi uczniowie z klasy VIa. Bardzo spodobał się utwór "Merry Christmas Everyone" zaśpiewany i wytańczony przez Igora Mirońskiego, Kubę Piroga, Oliwiera Żelazo i Aleksandra Filipiaka. Wystąpili również uczniowie z klasy VIb: Sylwester Jędrej i Paweł Chudzik.

  Może to początek kariery?

  Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów!

 • Zabawa Choinkowa

  Ferie rozpoczęliśmy balem karnawałowym. Zabawę dla przedszkola i klas I-IV prowadzili panowie z Projekt Wodzirej. Nad oprawą muzyczną imprezy dla klas V-VIII czuwał DJ Tomo.

  Wszyscy bawili się wyśmienicie- zarówno dzieci jak i ich rodzice.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia- przepięknych dekoracji, kącika dla Mikołaja oraz pysznego poczęstunku!

  Tego dnia atmosfera była tak cudowna, że dzieciaki nie chciały wracać do domów.

  Dziękujemy!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć