W naszej szkole

liczba odwiedzin: 2308706
 • Rozkład jazdy busów w dniu 19 grudnia

  Przywozy rano

  Tak jak w ciągu roku szkolnego

  Odwozy

  I Tura -  11.40   ( po 4 lekcjach)

  - Uczniowie kl. I, II, III a, III b, IV, V

  We wszystkich kierunkach

             II Tura   ok. 12.40 ( po apelu)

  - Uczniowie kl. VI a i b, VII a i b, VIII a, b oraz 06

  We wszystkich kierunkach

 • ,,Dżungla przyjaźni"- tańcobajka z przesłaniem

  10 grudnia przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków wzięły udział w tańcobajce pt. ,,Dżungla przyjaźni". Wszystkie tańcobajki które do tej pory oglądaliśmy niosły ważne przesłanie. Tym razem nie było inaczej. Dowiedzieliśmy się, że czasami coś czego szukamy daleko od siebie jest tuż obok nas, wystarczy sie tylko rozejrzeć. Dodatkową atrakcją która ucieszyła dzieci było spotkanie z Mikołajem oraz drobne upominki dla wszystkich przedszkolaków.    

                                                                                                                

                                                                                                           

 • Św. Mikołaj w grupie 5-latków

   6 grudnia  jak co roku odwiedził nas gość specjalny – Święty Mikołaj, który po całorocznych obserwacjach stwierdził, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na podarunki. Dzieci z przejęciem przyjęły miłego gościa, a w podziękowaniu zaśpiewały dla Niego piosenkę. Prezenty podarowane przez Mikołaja  podobały się wszystkim. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny, bo przecież kolejna wizyta dopiero za rok. ;-) 

 • Mikołajki w klasie II

                  Mikołajki w klasie II

  Jak co roku 6 grudnia uczniowie klasy II otrzymali upominki od Św. Mikołaja. Niestety Mikołaj  miał tak dużo  pracy , że prezenty zostawił nocą pod klasową choinką. Dzieci były bardzo zaskoczone. W tym dniu poranek  przepełniony był  usmiechem  i zadowoleniem . Upominki sprawiły wielką radość i wprowadziły w nastrój świąteczny! To dzień pełen dobrych chwil !

 • Zajęcia w ramach projektu #SuperKoderzy

  W każdą środę na zajęciach z kreatywności uczniowie klas VI naszej szkoły realizującą zajęcia z programu #SuperKoderzy w ramach ścieżki „RoboMatematycy.”  

  Są to:

  z klasy IVA:

  Paulina Dmitruk, Ada Dmitruk, Zuzanna Twardowska, Aleksandra Wieczorek, Nikola Gwarda, Kinga Komorowska, Martyna Sikora, Bartłomiej Mirosław, Szymon Czyżewski, Dominik Pluta, Aleksandra Cybula, Julia Czępińska, Emilia Komsta, Kacper Kręgiel.

  z klasy VIB:

   Patrycja Kamińska, Natalia Mirosław, Monika Czerniec, Maria Wrótniak.

  Za pieniądze otrzymane od Fundacji Orange na realizację projektu zostały zakupione roboty edukacyjne typu mBoot. Do nich dokupiono też dodatki typu: światło i dźwięk oraz zestaw serwo. Dzięki temu nasze roboty będą bardziej interaktywne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do konstruowania robotów.  Czytali instrukcję montażu w języku angielskim. Łączyli krok po kroku kolejne elementy robota: silniki, płytę główną, koła, czujniki ruchu, czujniki trakcji. Ostatecznie stworzyli mBoota i testowali jego działanie. Na kolejnych zajęciach będziemy programować roboty na tabletach.

 • Sukces Patryka Bartoszcze w konkursie ogólnopolskim

  W październiku został ogłoszony  Ogólnopolski Konkurs „Mistrzowie i patrioci”.

   Fundacja Instytut Łukasiewicza przygotowała kampanię promującą wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju. Projekt „Mistrzowie i patrioci” był realizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i służył przypomnieniu sylwetek polskich sportowców – narodowych bohaterów. 

  Inicjatywa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

  Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej.  Na konkurs wpłynęło niemal 1,2 tys. prac z kilkuset szkół z całej Polski! Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury. Zasiedli w nim min.:  Ryszard Czarnecki – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Dariusz Buza – Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Maciej Zdziarski – prezes Instytutu Łukasiewicza.       Jury wyłoniło laureatów konkursu, a na liście nagrodzonych znalazł się uczeń z klasy VII a - Patryk Bartoszcze, który napisał pracę pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel o naszym patronie – Stanisławie Marusarzu. Patryk zdobył WYRÓŻNIENIE I STOPNIA. Nagrodzeni uczniowie wraz z dyrektorami i nauczycielami zostali zaproszeni do PAŁACU PREZYDENCKIEGO. Uroczysta gala wręczenia nagród z udziałem PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY będzie miała miejsce 10 grudnia 2019r.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.  Właśnie dlatego już po raz ósmy w naszej szkole 28.11.2019r. obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia’’. W obchodach Święta Pluszowego Misia brały udział przedszkolaki i uczniowie klas I-III.  Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną pluszową zabawkę. Przeważały misie. Oglądaliśmy misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, z oklapniętym uszkiem, stare i wiele razy przytulane… 


  Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczennice należące do koła bibliotecznego z klasy VI a, pt. ,,Bajka o misiu – niezłym rozbójnisiu’’ oraz wysłuchały  informacji o historii powstania pluszowego misia, przygotowanych przez uczennice reprezentujące klasy I-III.

  Po pokazie talentów aktorskich, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,Miś ze skarpety’’. Nagrodzono 19 prac. Wszyscy obecni mieli możliwość obejrzenia wystawki  prac uczniów, a było ich  31.

  Później dzieci brały udział w wielu  konkurencjach i zabawach m.in. tańcach z misiami, mierzeniu misia, misiowych zagadkach.

  Uroczystość Dnia Pluszowego Misia połączono z zabawą Andrzejkową.
  Nad całością czuwały  p. B. Wielowińska, p. A. Dmitruk, p. Katarzyna Kalicka i p. Monika Łoszak oraz uczniowie kl. VIII, należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

  Spotkanie z Pluszowym Misiem przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze.

  A. Dmitruk      

  Święto Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Wojciechowie

 • Ślubowanie klas pierwszych

 • Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim - Chmielnik 2019

  W poniedziałek, 25 listopada 2019, uczennice naszej szkoły Zuzanna Kwiatkowska, Agata Piróg, Natalia Jędrej oraz Gabriela Iwaniak wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Chmielniku.

  W tegorocznym konkursie brały udział 4 szkoły: SP w Chmielniku, SP w Wojciechowie, SP w Krzu oraz SP w Bełżycach. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczestników.

  Nasze uczennice z klasy 6 – Zuza, Natalia i Agata wykonały utwór „How far I’ll go” z filmu Vaiana. Natomiast Gabrysia z klasy 7, zaśpiewała piosenkę Lady Gagi „I’ll never love again”.

  Mimo przyjaznej atmosfery i kameralnych warunków trema towarzyszyła wszystkim uczestnikom. Na szczęście tegoroczne występy okazały się godne braw i podziwu.

  Gabrysia Iwaniak zajęła  II miejsce!

  Gratulujemy !!!

 • Sukces naszej uczennicy na konkursie piosenki patriotycznej

  Dnia 22 listopada 2019r w Nałęczowie odbywał się V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W konkursie brało udział dziewiętnaście zespołów i solistów głównie z powiatu puławskiego. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Iwaniak uczennica klasy VIIB. W kategorii solistów Gabrysia zajęła II miejsce. Jej wykonaniu towarzyszył akompaniament klarnetu i akordeonu, co wyróżniło jej występ na tle innych prezentacji konkursowych. Uczennica wykonała dwie pieśni  „Ułani, ułani” oraz „Czerwone maki na Monte Cassino.” 

  Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 • Sukcesy recytatorów z naszej szkoły

  Z radością informuję, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali swoje mocne strony – talent recytatorski oraz zamiłowanie do literatury, a konkretnie do poezji.

  22 listopada 2019 roku reprezentantki naszej placówki uczestniczyły w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Bronisław Pietrak - chłopski piewca Lubelszczyzny.” Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie, zaś gospodarzem i fundatorem nagród Gminna Biblioteka Publiczna. Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Garbów i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Czerniec – z klasy VI b, Dorota Piróg – z klasy VII a (uczennice przygotowała pani Agnieszka Bardzel) oraz Natalia Iwaniak – z klasa VIII b (przygotowana przez panią Małgorzatę Ceglarz – Chołody). Wszystkie uczennice zaprezentowały się fantastycznie i wszystkie otrzymały nagrody!  Nikola Czerniec zajęła drugie miejsce w kategorii klas IV – VI. Natalia Iwaniak także drugie miejsce, ale w kategorii klas VII – VIII, zaś Dorota Piróg - wyróżnienie w kategorii klas VII- VIII. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

  A wszystkim tym, którzy nie są miłośnikami poezji, zacytuję słowa ks. Jana Twardowskiego: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.”

   

                                                                                                                Małgorzata Ceglarz - Chołody

 • Nie pal przy mnie proszę!

  Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej ,,Czyste powietrze wokół nas"

  Dzieci z grupy 5 i 6 latków realizowały program przedszkolnej edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas". Celem programu było:

  - zwiększenie wiedzy na temat  szkodliwości i skutków palenia papierosów

  - wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach w których inne osoby palą obok nich

  - uświadomienie, jak ważna jest rola rodzica w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy 

  Realizację programu rozpoczęliśmy od spaceru po okolicy w celu obserwacji różnych zródeł dymu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na  osoby palące papierosy. Odbyło się wiele zajęć o tematyce antynikotynowej. Dzieci z zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywały powierzone im zadania.

  Odwiedziła nas mama Łucji, która jest pielęgniarką pracujacą w szpitalu. Wyjaśniła dzieciom jak bardzo szkodliwe jest palenie papierosów i jakie choroby powoduje. Zwróciła również uwagę na szkodliwość przebywania dzieci wśród osób palących. 

  W grupie 6-latków powstało wiele ciekawych prac plastycznych o tematyce antynikotynowej. Dzieci 5-letnie wspólnie z rodzicami stworzyły piękne wiersze zniechęcające do palenia papierosów. Na korytarzu przy sali 5- latków powstała tablica dotycząca programu.

  Na zakończenie projektu, zorganizowaliśmy ,,Przedszkolny Happening Antynikotynowy". Dzieci zaopatrzone w transparenty rozdawały ulotki napotkanym mieszkańcom Wojciechowa, skandowały hasła antynikotynowe, oraz nawoływały do rzucenia palenia. 

  Mamy nadzieję, że podjęte działania zostaną w pamięci naszych wychowanków i zniechęcą do sięgnięcia po papierosa w dorosłym życiu. 

                                                                                                                                       E.Mirosław, K.Wartacz

   

   

   

 • Sukces na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorsko - Krasomówczym

  18.10.2019r. odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „ W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej , lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

   Organizatorami Konkursu byli: Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” Oddział Muzeum Lubelskiego, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie.

  Konkurs honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica z  kl. VII a – Dorota Piróg , przygotowywana przez  Agnieszkę Bardzel.

  Uczennica zmierzyła się z trudną i wymagającą ( ze względu na tematykę) poezją Grażyny Chrostowskiej i prozą obozową Tadeusza Różewicza.

  Zajęła III zaszczytne miejsce w kategorii klas VII- VIII. Wręczenie nagród miało miejsce w historycznej Auli Klasztoru Dominikanów w Lublinie.

  Jak powiedziała przewodnicząca jury  p. Alicja Jachiewicz-Schmidt – aktorka filmowa i teatralna  - poziom konkursu był bardzo wysoki i wszystkim należą się wielkie gratulacje.

  Występom młodzieży towarzyszyło wzruszenie i zaduma, tym bardziej, że przysłuchiwali się recytacjom zaszczytni goście: rodzina Grażyny Chrostowskiej, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück i Związku Sybiraków. To była piękna lekcja historii …

  Szczegółowe informacje o przebiegu i wynikach konkursu wraz ze zdjęciami znajdują się tutaj.

 • „Znajdźmy wspólny język”, czyli Noc Bibliotek w naszej szkole

   

        8 listopada 2019 r. odbyła się po raz drugi w naszej szkolnej bibliotece Noc Bibliotek.  Dołączyliśmy do V ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział ponad 1750 tego typu placówek z całej Polski. Jej ideą było, aby „w niekonwencjonalny sposób zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji”.

       W tym roku do udziału w Nocy Bibliotek zaproszeni zostali uczniowie  klasy VII. Naszym celem była integracja, edukacja i dobra zabawa. W czasie spotkania młodzież z chęcią oraz dużym zaangażowaniem brała udział w przygotowanych zadaniach. W celu integracji grupy zostały przeprowadzone gry i zabawy literackie oraz plastyczne, takie jak: ,,Czy znasz swoją szkołę?”, ,, Literackie taboo”, „Pojedynek na pytania”, „Mały Książę i jego historia”, „Półka z książkami”. Spotkanie zakończone zostało urozmaiconym poczęstunkiem i  projekcją filmu familijnego. W tym roku była to adaptacja komiksu,, Ptyś i Bill’’. Każdy uczestnik otrzymał  też pamiątkową zakładkę do książki z logo tegorocznej akcji.       

  To wyjątkowe wydarzenie i program pełen niespodzianek przygotowały  nauczycielki języka polskiego  - Agnieszka Bardzel, Małgorzata Ceglarz – Chołody oraz pani bibliotekarka – Bożena Wielowińska. Uczestniczyła w nim także pani wicedyrektor Monika Kowalska – Ternes. Szukając pomysłów na przyciąganie czytelników do biblioteki, zapominamy o sprawdzonych już od lat metod, takich  jak bezpośredni   kontakt i   zwyczajne ,,pogadanie” w miłej atmosferze. Mamy więc nadzieję, że pogaduszki wśród książek i o książkach były udane, a uczestnicy tego spotkania bardziej przychylnym okiem spojrzą teraz na kartki pokryte czarnymi literami.

   

   

   

 • ,,Pieśń o Tej,co nie zginęła…’’

                                                                                                     ,, Nie oderwiemy się od przeszłości,

                                                                                                       Nie pozwolimy Jej sobie wyrwać z duszy’’

                                                                                                                                    Jan Paweł II

                                                                     

   

                            

      11 listopada 1918r.społeczeństwo polskie manifestowało swoją radość z odzyskania niepodległości. Entuzjazm był w pełni uzasadniony ,bowiem  Polacy nie oczekiwali biernie wolności. Walczyło o nią kilka pokoleń, pokoleń które nie pozwoliły światu zapomnieć o istnieniu narodu polskiego.

     Dziś patrzymy z refleksją na dzień 11 listopada. Pamiętamy o tych ,którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski i o tych, którzy w tej sprawie ,,na stos rzucili swój  życia los”.

     Z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się dnia 8. 11. 2019r.w  Szkole Podstawowej im.Stanisława Marusarza w Wojciechowie  uroczysta akademia z udziałem: p. dyrektor Jolanty Dudy, p. wicedyrektor Moniki Kowalskiej-Ternes, nauczycieli i uczniów . Uroczystość rozpoczęła    p.dyrektor Jolanta Duda powitaniem  zgromadzonych nauczycieli i uczniów. Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy i o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach akcji patriotycznej ,,Szkoła do Hymnu’’.

      Uczniowie z klas  siódmych i klasy trzeciej szkoły podstawowej  przedstawili wzruszający  program artystyczny pt.,, Pieśń o tej ,co nie zginęła…’’  poświęcony Ojczyźnie i jej drodze do  niepodległości. Piękne recytacje uczniowskie,muzyka i pieśni patriotyczne, szczególnie ta wyjątkowa pieśń ,, Rozkwitały  pąki  białych róż’’ w wykonaniu  uczniów klasy trzeciej na długo pozostaną w sercach i pamięci wszystkich uczestników akademii.  Scenariusz, oprawę  muzyczną i plastyczną przygotowali nauczyciele:  p.Anna Bednarczyk, p.Zofia Kotwicka, p. B. Wielowińska i p. Leszek Iwaniak.  

    W Święto Niepodległości uczniowski  Poczet Sztandarowy uczestniczył  we Mszy Św. w intencji Ojczyzny a także  w pochodzie patriotycznym pod pomniki: Tadeusza Kościuszki i Żołnierzy WP poległych w latach 1939-1945, złożono tam wieńce i zapalono znicze, oddając tym samym hołd walczącym za wolność Ojczyzny.

     11 listopada to dzień refleksji nad historią i współczesnością naszego kraju oraz niezapomniana  lekcja historii.

   

                                                                              Anna Bednarczyk

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  11 LISTOPADA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

       11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z panią Renatą Małachowską, przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

       W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości.

  Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.

        Świetlica szkolna zorganizowała również konkurs na najładniejszy kotylion. Konkurs był przeznaczony dla dzieci ze szkoły podstawowej. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w  konkursie. Powstało bardzo wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką.

   Komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

         Renata Małachowska


 • Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w województwie lubelskim

 • Bombkowy zawrót głowy !

  Bombkowy zawrót głowy !

       W oczekiwaniu na swięta bożonarodzeniowe uczniowie klas I - III wybrali sie do Nowej Dęby do fabryki ozdób choinkowych. W piękny słoneczny jesienny dzień mogli podziwiać jak powstaje bombka. Uczniowie obejrzeli ekspozycje charakterystyczne dla tradycji dekorowania drzewek świątecznych roznych krajów świata oraz poznali historię z tym związaną. Z bliska zobaczyli proces powstawania i ozdabiania bombek ,a następnie sami uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Końcowym punktem wycieczki były zakupy i wybór najpiękniejszych bombek dla  najblizszych . Róznorodność , kolorystyka , kształy i piękno tego miejsca doprowadzało do bombkowego zawrotu głowy ........ Zobaczcie i podziwiajcie !

  Dziękujemy Rodzicom za pomoc w opiece w czasie wyjazdu.

                                                                                                                                         Wychowawczynie

 • Wycieczka przedszkolaków

  17 października grupa 5 i 6 latków wybrała się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Multikino gdzie mogliśmy obejrzeć  wzruszajacą i pełną smiesznych epizodów bajkę pt. ,,O Yeti" . Po seansie udalismy się do pobliskiej Papugarni. Przed poznaniem świata papug zostaliśmy poinstruowani, jak mamy zachowywać się w ich domu oraz jak przygotować się do spotkania z nimi: ściągnęliśmy biżuterię, ozdoby, aby papugi nie zainteresowały się nimi. Kupiliśmy porcje pokarmu i tak przygotowani ruszyliśmy na poznanie papug. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to niezwykłe spotkanie z ptakami: latały nam nad głowami, chodziły po butach, jadły ziarenka z ręki, nierzadko siadały na ramieniu czy głowie. Wszyscy musieliśmy zachować ostrożność, aby nie zrobić krzywdy ptakom. Było to ciekawe doświadczenie wzbudzajace w niektórych tyle samo leku co i radosci :-) 

                                                                                                                                 E.Mirosław, K.Wartacz

 • Jesień w świetlicy szkolnej

  Jak co roku, jesienią dużo się dzieje w świetlicy szkolnej. Dzieci doceniły walory i piękno tej pory roku. Powstało wiele prac inspirowanych tą kolorową porą roku, które można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

  Jesień to niezwykle malownicza pora roku. Jesienne dary są inspiracją do wykonywania ciekawych prac plastycznych. Uczniowie umilając sobie czas spędzany w świetlicy, pod kierunkiem pań wychowawczyń, wykonali różnorodne tematycznie prace i ozdoby plastyczne.

  Jesienne miesiące pracy w świetlicy to również czas ciekawych zajęć np.:

  Dzień Kropki w świetlicy

  15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli kreatywnych działań dzieci. Z tej okazji uczniowie,  16 września w poniedziałek – wykonali szereg kropkowych zadań. Najpierw dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swój plastyczny talent i możliwości. Potem zabrały się do pracy. Uczniowie wykonali „Kropkowe” prace plastyczne z wykorzystaniem farb.

  Efekty wszelkich jesiennych działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

  Renata Małachowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć