Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11512353
 • Sportowe Talenty w naszej szkole

  1 czerwca w naszej szkole odbywały się warsztaty w ramach programu SPORTOWE TALENTY. Jest to pilotażowa edycja projektu edukacyjno-sportowego wprowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowanego wspólnie z Ministerstwem edukacji i Nauki. Podczas warsztatów które prowadził były olimpijczyk Łukasz Drzewiński, nasi uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych i innowacyjnych ćwiczeń rozwijających aktywność fizyczną, oraz wysłuchać ciekawostek na temat najważniejszej imprezy sportowej. W ramach warsztatów odbył się pokaz jazdy na rowerze BMX w wykonaniu Maksymiliana Płuciennika. Niemalże wszyscy uczniowie pod okiem trenerów mieli możliwość sprawdzenia się w próbach które wykonywali w ramach programu. Te wspaniała imprezę otwierali zaproszeni goście, pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, pan Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów. W nagrodę nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy: Blazepod – rozwijający nasza reakcje i sprawność, tablet, stopery oraz wiele przyborów do gier i zabaw bardzo pomocnych w lekcjach wychowania fizycznego.

 • 1 czerwca 2023

 • Dzień Dziecka

  Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej a jednym z nich jest niewątpliwie Dzień Dziecka. 

  Zabawy i konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, bańki XXL i dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i barwne tatuaże były w tym dniu główną atrakcją.

  Dodatkowo mogliśmy podziwiać zbiór skał, zapoznać się z ich nazwą i wyglądem oraz poczęstować się czymś słodkim na przygotowanym przez klasę 5 kiermaszu.

  Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie , dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ten dzień i Warszatowni za wspólną zabawę.

 • Dzień Dziecka

 • Spotkanie z pracownikami Policji

  17.05.2023 nasza młodzież wzięła udział w spotkaniu z pracownikami policji p. Elżbietą Konowałek i dzielnicowym Cezarym Jurakiem. Spotkanie poświęcone było tematyce zagrożeń i konsekwencji związanych z cyberprzemocą oraz odpowiedzialnością karną nieletnich. Spotkanie zorganizowano dla klas 4-8. 

 • Wycieczka 6-latków do Młyna "Hipolit"

  24 maja, dzieci z obydwu grup 6-latków, pod opieką swych wychowawczyń, wybrały się na wycieczkę do Młyna „Hipolit” w Nowym Gaju. Podczas swej wizyty w Muzeum minerałów, skamieniałości i meteorytów, przedszkolaki poznały budowę geologiczną naszej planety oraz obejrzały zebrane w nim  przeróżne okazy skał i minerałów -niesamowite nie tylko ze względu na wygląd, ale też samo pochodzenie. Dzieci miały również świetną okazję, do powtórzenia wiadomości o kosmosie i Układzie Słonecznym, podczas warsztatów astronomicznych w planetarium. Po zajęciach muzealnych,  przyszedł czas na zajęcia praktyczne – wypłukiwanie złota! Z wielkim zaangażowaniem, wszyscy starali się znaleźć wśród ziaren piasku, „swoje złoto”. Trzeba przyznać, że w tej „gorączce złota”, każdemu dopisało szczęście - nawet PaniomJ Po małym odpoczynku, w specjalnie przygotowanej altanie, rozpoczęliśmy kolejny punkt naszej wyprawy – grę terenową w Krainie Lessowych Wąwozów, której celem było odnalezienie drogi do ukrytego skarbu. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością odczytywania mapy, pokonać leśną trasę, prowadzącą aż do jaskini, oraz udzielić właściwych odpowiedzi na pytania, zamieszczone przy skrzyni skarbów. Przedszkolaki sprawnie poradziły sobie ze wszystkim. Po otworzeniu skrzyni, każdy mógł zabrać swój kawałek skarbu na pamiątkę. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pysznymi kiełbaskami. Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! Zresztą- zobaczcie sami! J

 • Konkurs "Wiosenne drzewo"

  W ostatnim czasie przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym "Wiosenne drzewo" organizowanym przez SP w Łubkach.

  I miejsce zajęli Liliana Chyła z grupy 6 latków i Mikołaj Ochniak z grupy 4 latków.
  Wyróżnienie otrzymali Jan Kowalski (grupa 4 latków) i Mikołaj Łojewski (grupa 6 latków).

  Gratulujemy!

 • Laureatka konkursu przedmiotowego w roku szkolnym 2022/2023

  Zakończyły się już wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane w bieżącym roku szkolnym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wśród naszych uczniów mamy laureatkę konkursu z języka niemieckiego, którą została Julia Wolińska uczennica klasy ósmej. Gratulujemy Julii oraz Pani Magdalenie Szabat, naszej nauczycielce języka niemieckiego, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

 • X Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”

   

  W ostatni piątek czworo uczniów naszej placówki pod opieką pani Agnieszki Dmitruk uczestniczyło w Jubileuszowej Gali Rozdania Nagród w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Ada Krojańska i Lilly Wróblewska z klasy 5 zdobyły II miejsca w kategorii literackiej, Emilka Dmitruk z tej samej klasy -  wyróżnienie.

  Dziewczęta rywalizowały z 65 innymi osobami z całej Polski. Jury zauważyło szczególne walory ich prac na temat czytania książek. Oto ich fragmenty:

   

  Po powrocie do domu sięgnęłam po książkę do historii, żeby poczytać o księdzu Stanisławie Konarskim, którego spotkałam w pałacu. Dowiedziałam się, że był założycielem Collegium Nobilium, wielkim patriotą, wychowawcą młodzieży i wybitnym Polakiem. To on skutecznie przekonywał, że czytanie książek kształci ludzi. „Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników” – pisał. Postanowiłam skorzystać z tej rady i pierwszą rzeczą, którą zrobiłam następnego dnia, było udanie się do szkolnej biblioteki w poszukiwaniu  bajki, o której wspominał Ignacy Krasicki.              Lilly Wróblewska

   

  Moim zdaniem,  czytanie przyczynia się do tego, byśmy stawali się lepszymi ludźmi, a losy bohaterów mogą być dla nas życiową wskazówką. Książki to nasi najlepsi przyjaciele. Wisława Szymborska – poetka i Noblistka -  powiedziała kiedyś: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zgadzam się z nią i dlatego zamierzam być odważna, dużo czytać, by odróżniać dobro od zła, a przy okazji dobrze się bawić. Czytanie książek jest ważne w każdej epoce – ważne było w XVIII wielu, kiedy żył ksiądz Stanisław Konarski, ważne jest także dzisiaj, kiedy świat opanowały telefony komórkowe i komputery.

  Emilka Dmitruk

   

  Zatem, czy ks. Konarski nie miał racji, podkreślając zalety czytania książek?  Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Ja już wiem, że literatura od zawsze  kształtowała ludzką osobowość. Słowa mają ogromną moc. Odpowiednie opisy piękna czy obrzydliwości, dobra czy barbarzyństwa wywołują w nas gniew lub wewnętrzny spokój. Zdarza się, że jeden przeczytany utwór, zmienia nasze  spojrzenie na problem, z którym sami się stykamy. Mam więc nadzieję, że od dziś coraz częściej będziemy się spotykać między półkami w szkolnej bibliotece. W moim przypadku polowanie na kolejnych książkowych przyjaciół nie mija. Czytam coraz więcej i zachęcam innych, by stali się miłośnikami książek, które są naszymi przyjaciółmi, przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawodzą.

   Adrianna Krojańska

  Czwartym uczestnikiem uroczystości był Wiktor Michałek z klasy 6, który zajął III miejsce w kategorii – prezentacja multimedialna. Wiktor przygotował prezentację na temat: „Moja szkoła a idee ks. Stanisława Konarskiego” i z sukcesem rywalizował z 53 uczniami z całej Polski. Wszyscy nagrodzeni uczniowie zostali przygotowani przez panią Małgorzatę Ceglarz – Chołody. Serdecznie GRATULUJEMY!

   

 • Integracja międzypokoleniowa

  W dniu 11 maja 2023 klasa I b z wychowawczynią J. Madej gościła w Klubie Seniora w Wojciechowie na warsztatach plastycznych. Bardzo dziękujemy za integrację seniorów z pierwszoklasistami, miłą atmosferę oraz słodki poczęstunek.

 • Wyniki konkursu Galileo

  W marcu 16 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego „ Galileo.” Bardzo miło nam ogłosić, że:

  Laureatami konkursu zostały:

  Lilly Wróblewski kl. 5

  Julia Kamila kl. 6

  Magdalena Nafalska kl. 8

  Wyróżnienia otrzymali:

  Adrianna Krojańska kl. 5

  Blanka Wnuk kl. 6

  Oliwier Żelazo kl. 6

  Katarzyna Iwaniak kl. 6

  Lena Stachyra kl. 8

  Bardzo dobrze zaprezentowali się również:  Beata Czerniec, Michał Czepiński, Milena Twardowska, Nikola Kalicka, Kajetan Żurek, Maja Patrzyłas, Zuzanna Mirosław, Kacper Pałyga, Mateusz Stec.

  Wszystkim naszym uczniom gratulujemy sukcesów. 

   

   

   

 • Kangur Matematyczny - wyniki

  W marcu uczniwie naszej szkoły wzieli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur."​​​​​​

   

  Do konkursu przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły.

  Byli to:

  Klasa II:

  RYBACKI BARTOSZ

  MATYJASIK AMELIA

  KOWALCZYK MARTYNA

  MIROSŁAW SZYMON

  WĘGOROWSKI KRZYSZTOF

  Klasa III:

  ŻUREK TYMOTEUSZ

  WOJTASZKO OSKAR

  MASIAK MILENA

  MIROSŁAW LENA

  Klasa IV:

  TOMCZYK NIKOLA

  RYBACKI DOMINIK

  WĘGOROWSKI ADAM

  Klasa V:

  KROJAŃSKA ADRIANNA

  KIRAGA MIKOLAJ

  Klasy VI:

  WIŚNIEWSKI CEZARY

  WNUK BLANKA

  CHUDZIK PAWEŁ

  CZĘPINSKI MICHAŁ

  WOJTASZKO OLIWIER

  Wszyscy uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, a uczeń klasy II Rybacki Bartosz został wyróżniony.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom!!!

 • Sukces Teatru Mała Trema

  Finał Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Festiwal Najciekawszych Widowisk Teatralnych przyniósł młodym aktorom z Małej Tremy nagrodę a pani Agnieszce Bardzel wyróżnienie instruktorskie. Bardzo gratulujemy 🤩🎭🎬

 • Przygoda kl. 4 i 5 na Podlasiu i w Białowieży

  Wspaniały czas spędzili uczniowie klas czwartych i piątych na wycieczce na Podlasiu i w Białowieży. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jedyną na świecie Cerkiew Neounicką pw. św. Nikity, ruiny Twierdzy Brzeskiej, Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” i Rezerwat Szwajcaria Podlaska. Odwiedziliśmy Stadninę Koni w Janowie Podlaskim gdzie oglądaliśmy piękne konie oraz poznaliśmy bardzo ciekawą historię tego miejsca. Bardzo dużo emocji wzbudziła gra terenowa, która przeniosła nas w czasy II wojny światowej. Wcielaliśmy się bowiem w kurierów- partyzantów transortujących rakietę V-2. Grę zakończyliśmy ogniskiem i zabawami na świeżym powietrzu. 
  Kolejny dzień spędziliśmy w najstarszej puszczy w Europie - Puszczy Białowieskiej. Przeszliśmy Ścieżkę Żebra Żubra i dotarliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów - Leśne ZOO, w którym mieszkają: ryś, wilki, żubry, żubronie, łosie, sarny, dziki, jelenie i koniki polskie. Następnie oglądaliśmy multimedialne ekspozycje w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego PN, podziwialiśmy widoki na Park Pałacowy z wieży widokowej muzeum. Po pysznym obiedzie wracamy do domu. 
  Dziękujemy Tairon Wycieczki za wspaniałą organizację, panu pilotowi Wojtkowi Kowalikowi za ogrom przekazanej wiedzy, cierpliwość oraz firmie Adventure TAG za przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej.

 • Konkurs "Dziecięce poezje"

  10 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Dziecięce poezje" w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach.
  Nasi podopieczni świetnie poradzili sobie z opanowaniem tekstu wierszy oraz z ich recytacją.
  𝕀 𝕄𝕀𝔼𝕁𝕊ℂ𝔼 zajęli 𝙋𝙖𝙬𝙚ł 𝙋𝙧𝙪𝙘𝙝𝙣𝙞𝙚𝙬𝙞𝙘𝙯 z grupy 6 latków i 𝙄𝙜𝙖 𝙃𝙤ł𝙤𝙬𝙞𝙚𝙣𝙞𝙚𝙘 z grupy 5 latków.
  𝕎𝕐ℝ𝕆́ℤ̇ℕ𝕀𝔼ℕ𝕀𝔼 dostali 𝙈𝙞𝙠𝙤𝙡𝙖𝙟 𝙊𝙘𝙝𝙣𝙞𝙖𝙠 z grupy 4 latków i 𝙕𝙤𝙨𝙞𝙖 𝙆𝙤𝙬𝙖𝙡𝙘𝙯𝙮𝙠 z grupy 3 latków.

  Gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni !
   

 • NIEBIESKIE IGRZYSKA

  Sportowym duchem rozpoczęliśmy szkolny dzień w dniu 27.04.2023r.

  Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

   Światowy Dzień Autyzmu - 2 kwietnia - został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

  Organizatorem akcji Niebieskich Igrzysk jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

  Ma ono charakter edukacyjny i sportowo - integracyjny.

  Również nasza szkoła przystąpiła do tego projektu.

  Wzięły w nich udział wszystkie dzieci od przedszkola do klas 3 oraz Klub Wolontariusza.

   Pokazaliśmy, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces w miarę swoich możliwości.

  W tym dniu ubraliśmy również się na niebiesko w akcie solidarności z osobami zmagającymi się z Autyzmem.

                                                                                                       Jolanta Madej, Edyta Kania, Piotr Nowakowski

   

 • Matematyczne Escape Roomy uczniów klas ósmych

  Nasi ósmoklasiści nie tylko przygotowują się teraz bardzo solidnie do egzaminów. Znaleźli też czas, żeby połączyć naukę z zabawą i zapraszają wszystkich chętnych do udziału w matematycznych Escape Roomach.​​​​​​​​

  ​​​​​​​​​​

  ​​​​​​​​​​

  Powyższą pracę wykonały Laura Woś oraz Milena Juszczak z klasy 8. Kliknij tutaj aby zagrać!

  Tutaj można rozwiązywać zagadki przygotowane przez Nikodema Kamelę oraz Mateusza Steca z klasy 8.

  A na koniec prawdziwie mroczna ucieczka z matematycznie nawiedzonego domu w wykonaniu Wiktorii Gorgol i Julii Wolińskiej z klasy 8.

   

  Życzymy dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że uda Wam się rozwiązać wszystkie zadania i zdobyć nagrodę!

  Powodzenia!

 • Nasi Uczniowie świadomie na rzecz planety

  W tym roku w ramach obchodów Dnia Ziemi Nasi Uczniowie wzięli udział w szeregu działań mających na celu zwiększenie świadomości dotyczącej ochrony planety.

  Były to:

  ESCAPE ROOM ,, Ratujmy Ziemię’’ – opracowany przez Szymona Matyjasika i Mikołaja Mirosława z klasy 7 uczniów pod kierunkiem p. Katarzyny Kędzierskiej.

  ESCAPE  - aktywna edukacyjna forma była do rozwiązania przez uczniów klas IV – VIII na godzinach wychowawczych w sali komputerowej do końca kwietnia. Chłopcy, którzy przygotowali Escape Room prowadzili swoich młodszych i starszych kolegów aby dowiedzili się jak najwięcej na temat zagrożeń dla Ziemi i ekologii.

  Zachęcamy do zabawy! Wystarczy kliknąć tutaj!

  Udział w akcji  ,, Sprzątamy dla Polski ’’ – prace porządkowe posesji  i miejsc
   w najbliższej okolicy - udział uczniów 21 i 22 kwietnia

  Zbieramy zużyte baterie / konkurs indywidualny dla uczniów i na najaktywniejszą klasę -  od 18 kwietnia do 10 maja                                                                                  

  Zgłaszamy hasło ekologiczne – dla wszystkich chętnych uczniów. Uczniowie klasy czwartej wybrali najciekawsze hasła i przygotowali MiniPlakaty na drzwi szkolne. Następnie hasła wykorzystano na języku angielskim. Uczniowie mieli bardzo ciekawą możliwośći ch przetłumaczenia, pracy ze słownikiem.

  Przygotowanie gazetki  - klasa V przygotowała gazetkę tematyczną. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Przygotowali projekt i wymyślili hasło. 
   

  Inne zadania  zrealizowane w naszej szkole.

  • Kolorowy wiosenny ogród szkolny – Rada Rodziców.  
  • Akcja wolontariatu szkolnego – prace porządkowe wokół szkoły.
  • Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym.
  • Akcja ,,Godzina dla Ziemi’’

  Wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz planety bardzo dziekujemy :)

 • Kiermasz charytatywny

  Przez kilka dni w tym tygodniu Klub Wolontariatu prowadził kiermasz, z którego całkowity dochód wyniósł 683,56 zł. Kwota została wpłacona na rzecz chorej Basi Szamicz. Dziękujemy za wsparcie zbiórki i wszystkie podarowane na kiermasz przedmioty.

  Potwierdzenie wpłaty:

  https://www.siepomaga.pl/wplata/axSn89Be

 • Dzień Ziemi

  Nasza szkoła stara się dbać o planetę, dlatego przedszkolaki i uczniowie wraz z nauczycielami chętnie włączyli się w akcje sprzątania świata.

  Dbajmy o Ziemię na codzień, nie tylko raz w roku!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć