Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 10288377
 • Apel Wielkanocny

  Wesołych, spokojnych Świąt!

 • Wielkanoc

  Jakże nam tego brakowało! Po tak długim czasie, mogliśmy w końcu zebrać się razem i wspólnie poczuć nastrój  świątecznych dni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedstawienie.

  Wszystkim życzymy wesołych i spokojnych Świąt Wielkiejnocy!

 • Życzenia świąteczne

 • Wycieczka

  W minioną środę grupy przedszkolne wybrały się do teatru na spektakl "Proszę słonia" na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Barwne kostiumy, ciekawa scenografia i rekwizyty przykuły uwagę naszych najmłodszych uczniów. Z uśmiechem na twarzy patrzyli jak słoń robił się coraz większy i większy, aż w końcu... zmalał, by móc zostać ze swoim przyjacielem.Wyjazd uważamy za bardzo udany!

 • Informacja

 • Nasi uczniowie uczestnikami w turnieju szachowym.

  Dwóch naszych uczniów: Jakub Chęć i Igor Miroński dnia 1 kwietnia 2022 roku rozegrają partie w turnieju szachowym o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty na platformie lichess.org. Turniej zgromadził 207 uczestników. Życzymy chłopcom łatwych przeciwników i sukcesów w grze.
  Opiekun: Adam Tomicki

   

 • Warsztat uczniowski w ramach projektu "Złote szkoły NBP"

  W ramach realizacji projektu „Złote szkoły NBP” uczniowie klasy siódmej przygotowali warsztat uczniowski na temat „Podstawowe zasady bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej.”

  W ramach realizacji zadań opracowali notatki wizualne tzw. Skechnotki w oparciu o udostępnione materiały. Zaprezentowali je młodszym kolegom oraz poprowadzili dyskusję na te tematy. Dodatkowo grupa trzech uczniów opracowała Kodeks bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej. Na koniec przygotowali gazetkę na głównym korytarzu szkoły obrazującą efekty swojej pracy.

 • Udział klasy 7 w zajęciach edukacyjnych w ramach programu Złote Szkoły NBP

   16.03.2022 uczniowie klasy 7 zdobywali wiedzę na temat  sposobów bezpiecznego przechowywania pieniędzy.
  Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji  przygotowanej przez nauczycielkę - panią Agnieszkę Dmitruk. Prezentacja przedstawiała między innymi treści związane z przechowywaniem i gwarancjami depozytów bankowych. Zwrócono w niej uwagę na ważną kwestię, którą jest bezpieczeństwo środków finansowych powierzanych bankom. Uczniowie w czasie prezentacji dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat, im znanych form gromadzenia środków finansowych. 
  Kolejnym elementem zajęć było utrwalenie poruszanych w czasie prezentacji treści - uczniowie mieli za zadnie w kilkuosobowych grupach ułożyć otrzymane w pociętych puzzlach zdania związane z bezpieczeństwem przechowywania finansów. Następnie odczytywali je głośno reszcie klasy i odpowiadali na pytanie związane z popieraniem bądź negowaniem ułożonego zdania.
  Gra przybliżająca nazewnictwo związane ze środkami finansowymi była następnym etapem zajęć. 
  Podsumowaniem zajęć było podjęcie decyzji przez uczniów, związanej z omówionymi i przedstawionymi przez członków drużyny na planszach formami bezpiecznego lokowania pieniędzy.  Uczniowie dokonywali wyboru stając przy członku drużyny, który trzymał planszę. W działaniu wykorzystano plansze z narysowanymi przez uczniów: bankiem, skarbonką i skarpetą. Najwięcej uczniów chciało odkładać pieniądze w banku, zdecydowanie mniej w skarbonce, a skarpeta nie cieszyła się w ogóle zainteresowaniem.
  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Bardzo chętnie dzielili się oni swoimi spostrzeżeniami w zakresie bezpiecznego przechowywania środków finansowych. 

 • Złote Szkoły NBP - debata w kl. 7 z udziałem eksperta

  Debata w Szkole Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie odbyła się 9 marca 2022 r. Do udziału w debacie, uczniowie należący do zgłoszonej w programie drużyny, zaprosili pracownika miejscowego banku pana Kamila Chyłę.

  Uczniowie przy okazji spotkania z ekspertem mieli możliwość poznania zawodu. We wstępie swojego wystąpienia pan krótko opowiedział o swojej pracy i różnych stanowiskach występujących w sektorze bankowym, a także o ścieżce kształcenia. Następnie uczniowie rozpoczęli debatę od serii pytań do eksperta, wprowadzających w jej tematykę. Były to pytania przygotowane przez członków drużyny, ale padło również wiele pytań spontanicznie zadawanych przez pozostałych uczniów. 
  Następnie poruszono dwa tematy: jeden z nich dotyczył bezpieczeństwa usług bankowości elektronicznej i zagrożeń z nimi związanych, nad nim pracowały dwie grupy. Drugi dotyczył szybkich pożyczek i do niego również przydzielono dwie grupy. 
  W czasie pracy grupy mogły korzystać z wiedzy i opinii eksperta. Wnioski grup zostały zapisane na plakatach i zaprezentowane klasie, a następnie przyklejone na tablicy w trakcie prezentacji stanowisk zespołów. W czasie debaty uczniowie mieli możliwość prezentacji przeciwstawnych argumentów. Następnie drużyny opracowujące ten sam temat, wybierały z argumentów przedstawianych przez swoich przeciwników chociaż jeden, który mogłaby zaakceptować.

  Powyżej przedstawiamy relację filmowo-fotograficzną z wydarzenia.

 • Projekt

  Nasza Szkoła brała udział w projekcie  pt "Opracowanie i upowszechnianie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolnosci poznawczych dzieci i młodzieży".

 • Wiosna!

  Takim pięknym słońcem mogła nas przywitać tylko wiosna! Przedszkolaki dla pewności, że z nami zostanie, zgodnie z tradycją, wyruszyły na spacer z Marzanna, aby już na 100% odgonić zimę. Ciekawe czy nam się udało

 • Oznaki Wiosny

  Na zajęciach świetlicowych w pracowni komputerowej nasi uczniowie wykonali prace przedstawiajace pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny

 • Rekrutacja 2022/23

  Zapraszamy do naszej szkoły :)

 • Dzień Kobiet

  Dla mamy, pani, dla dziewczynek,

  w domu i w szkole, na wycieczce,

  każdego dnia dobry uczynek -

  to jest od chłopców drobny upominek.

 • Laureaci w konkursie

  Nasza Szkoła została laureatem w Konkursie na scenariusz i realizację zadań edukacyjnych pt. "Zanim wydam... O finansach w przedszkolach i szkołach".

 • Wszystkiego najlepszego...

 • Solidarni z Ukrainą!

  Szkoła Podstawowa w Wojciechowie organizuje zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

  Zbieramy:

  -artykuły higieniczne: pampersy, chusteczki, kosmetyki dla dzieci i dorosłych, szczoteczki, pasty do zębów;

  -żywność: makarony, kasze, sosy w słoikach, zupy, konserwy, kawa, herbata, woda mineralna itp.; 

  -żywność dla dzieci: mleko modyfikowane, żywność w słoiczkach, kaszki,przeciery itp.; czyste koce, pościel i ręczniki; smoczki, butelki, zabawki i akcesoria dla dzieci.

  Dary można będzie przynosić do szkoły od poniedziałku. Z góry dziękujemy za pomoc.

 • Ferie

  Wolny czas to czas zabawy! :)

 • Rekrutacja

 • Bal karnawałowy w przedszkolu

  W piatek przedszkole zamieniło się w barwny świat kolorowych postaci. Tańce, zabawy i słodki poczęstunek towarzyszyły nam caly dzień, a na twarzy dzieciaków gościł uśmiech. Zobaczcie jak się bawiliśmy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć