Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 10846437
 • Kto Ty jestes? Polak mały!

  "Jest takie miejsce na mapie świata

  Gdzie mieszka mama, ja no i tata

  Gdzie płynie Wisła, gdzie są Mazury

  U góry Bałtyk, na dole góry

   

  Tu swą wielkością wszystkich zachwyca

  Miasto Warszawa, nasza stolica

  a Orła zdobi złota korona

  Flaga powiewa, biało-czerwona"

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W uroczystej Mszy Świętej , która odbyła się z okazji Święta Niepodległości w kościele św. Teodora w Wojciechowie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza, aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość.

 • Do hymnu!

  Narodowe Święto Niepodległości

 • Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

  W dniu 8 listopada uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej przez Panie – Agnieszkę Bardzel, Małgorzatę Ceglarz – Chołody i Katarzynę Kędzierską w ramach akcji Narodowego Czytania. Na nasze zaproszenie odpowiedział także Pan Artur Markowski – wójt Gminy Wojciechów

  Głównym powodem, dla którego zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, była oczywiście akcja o nazwie NARODOWE CZYTANIE, którą w 2012 r. roku zainicjował Pan Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  W tym roku tekstem wybranym do prezentacji były niezapomniane utwory z cyklu „Ballady i romanse” napisane przez Adama Mickiewicza, które od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Dlaczego akurat utwory romantycznego wieszcza? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w słowach Pana Prezydenta Andrzeja Dudy:

  Kiedy Polski nie było na mapie Europy, to właśnie romantyzm uformował nasz patriotyzm, ocalił narodową tożsamość i duchowość, a także odkrył piękno naszej kultury ludowej. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa.

  Dziś, w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, wolnościowe idee romantyzmu znów są niezwykle aktualne. Zagrzewają do boju o suwerenność, wzmacniają odwagę i męstwo, kształtują postawę solidarności z uciskanymi. Za naszą wschodnią granicą dzieje się to, czego sami jako Polacy niejeden raz doświadczaliśmy w historii.

           Uczestnicy spotkania mogli poczuć ducha romantycznej literatury: obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 7, następnie zaprezentowano wybrane ballady Adama Mickiewicza. Czwartoklasiści przenieśli nas w świat ballady „Pani Twardowska”, pomógł im w tym Pan Artur Markowski, który doskonale poradził sobie z tym czytelniczym wyzwaniem, uczniowie klasy 6a wcielili się w bohaterów utworu pt. „Świtezianka”, następnie ósmoklasiści zaciekawili nas fragmentem ballady pt. „Lilije”, na finał przewidziano odczytanie tekstu „Powrót taty”. Z tym zadaniem radzili sobie uczniowie klasy 5.  Na zakończenie Pani Dyrektor Monika Kowalska – Ternes zaprezentowała i odczytała  zebranym podziękowanie, które nasza szkoła otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy także pamiątkowe wydanie „Ballad i romansów”.

           Uczestnicy spotkania mogli wziąć również udział w grze przygotowanej przez chłopców z klasy 5, która tym razem pozwalała na  legalne korzystanie z telefonów na terenie szkoły. Był to test wiedzy o Adamie Mickiewiczu i jego balladach  wykorzystujący kody QR. Sądząc po liczbie odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy, quiz się podobał i zainteresował wielu uczniów.

  Organizując to spotkanie, mieliśmy nadzieję, że wspólna lektura utworów narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wywoła refleksję nad naszą kulturą i historią. Patrząc na reakcję widowni podczas prezentacji tekstów, wiemy, że na tej lekcji języka polskiego i historii udało się zrealizować  zaplanowane cele. Uczniowie, jesteśmy z Was naprawdę DUMNI!

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Dzień Postaci z Bajek to chyba najbardziej lubiane przez nasze przedszkolaki święto. Tego dnia mogą wcielić się przeróżne postacie z bajek, zamienić się w księżniczki i superbohaterów. W tym roku świętowaliśmy nieco inaczej, ponieważ Panie postanowiły przygotować dla przedszkolaków niespodziankę w postaci przedstawienia. Dzieci doskonale znały bajkę o „Czerwonym Kapturku” , dlatego ostrzegały główną postać przed skradającym się wilkiem. Zabawy było co nie miara, zarówno dla dzieci jak i dla Pań.

  Lubimy tak z Wami spędzać czas!  Wasze roześmiane buzie to najlepsza nagroda :)

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Nasze przedszkolaki są najdzielniejsze na świecie!

  4 listopada odbyło się Pasowanie na przedszkolaka.

  Dzieciaki pięknie zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wierszyki.

  Jesteśmy z Was dumni! Witamy Was w naszym gronie! :)

 • Październik miesiącem różańca.

  Weźmy więc Maryję za rękę !

  Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli różne materiały i wykonali różańce. Oto ich prace!

 • Jesienny konkurs przedszkolny

  W październiku, dzieci z oddziałów przedszkolnych, wraz ze swoimi rodzicami, wzięły udział w konkursie : „Jesienny wianek z darów natury”. Jak widać na przygotowanej  wystawie,  inwencja twórcza uczestników nie miała granic! :-)  Wielkie brawa dla wszystkich!

  P.S. Wyniki konkursu już wkrótce :-)

 • Przedszkolaki na zajęciach w Wieży Ariańskiej

  Dzięki uprzejmości GOK w Wojciechowie przedszkolaki z grup 5 i 6-latków mogły uczestniczyć w zajęciach w Wieży Ariańskiej. Pani ciekawie opowiedziała nam historię powstania tego miejsca. Dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty w Muzeum Kowalstwa oraz zapoznały się z ekspozycją w Muzeum Regionalnym.

 • Wyniki konkursu fotograficznego "Najpiękniejsze drzewo mojej okolicy"

   Konkurs zorganizowano z okazji Dnia Drzewa, który przypada na 10 X i Dnia Krajobrazu – 20 X.

  Przesłane przez uczniów zdjęcia odzwierciedlają piękno drzew, które promują walory przyrodnicze naszego regionu. Kolekcja zdjęć została zaprezentowana na tablicy SU. Chętni uczniowie wzięli udział
  w głosowaniu.

   

  Wyniki konkursu:

  Laureatem konkursu jest – Dąb bezszypułkowy – autor zdjęcia: Emilia Dmitruk,  kl. 5

  Wyróżnienie I – Dąb czerwony –  Marlena Gugała, kl. 4

                        II – Brzoza drobnolistna – Iga Mirosław, kl. 4

                        III – Grab pospolity –  Katarzyna Iwaniak kl. 6 a

   

  W kategorii ,, Drzewo rodzinne ’’
   Wyróżnienie I – Kasztanowiec pospolity – autor zdjęcia Dominik Rybacki, kl. 4
                        II – Orzech włoski – Mateusz Stec – kl. 8

  Wyróżnienie w kategorii ,, W grupie raźniej’’ – Klon pospolity - Katarzyna Gorgol, kl. 8

  Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!  

  Dziękujemy: uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia, aktywnym za oddany głos oraz wszystkim, którzy dostrzegli piękno drzew –  naturalny element krajobrazu.


  Organizatorem konkursu była nauczycielka geografii i przyrody - EK

 • Jesienne wyjście na cmentarz...

  ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...’’

                                                                                   ks. Jan Twardowski

   

    Szkoła Podstawowa w Wojciechowie  przystąpiła kolejny raz do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”( #SzkołaPamięta ), której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.

   Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy VI b z A. Chmielewskim, E.Kwiatkowską  porządkowali  na cmentarzu w Wojciechowie groby  żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej  oraz  teren wokół  pomników, które łączy wspólna idea walki o wolność ojczyzny:  żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej z terenu Gminy Wojciechów i Tadeusza Kościuszki. Uczniowie klasy 1-3  z wychowawcami złożyli  pod pomnikami  chryzantemy i zapalili znicze .

    Delegacje klas 4-8 pod opieką p. E.Kwiatkowskiej i p. J. Madej udały się na  miejscowy cmentarz, aby  również złożyć kwiaty i  zapalić znicze na grobach pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej, właścicieli Wojciechowa, księży służących w Parafii św. Teodora w Wojciechowie  oraz zmarłych nauczycieli-dyrektorów uczących w naszej szkole.

    Jesiennemu wyjściu na cmentarz towarzyszyła  uczniowska zaduma i refleksja  wszystkich na temat ważności upamiętniania ważnych rocznic ,świąt i postaci . Uczniowie zrozumieli  jak istotna jest pamięć dla przyszłych pokoleń o poległych  żołnierzach  i osobach zasłużonych dla naszego lokalnego środowiska.

     To była ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

   

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  Cóż tu powiedzieć - egzamin zdany!
  Takich pierwszaków chętnie witamy!
  Sporo już wiecie, sporo umiecie,
  dalej się tutaj kształcić będziecie!

      

        W dniu 27 października 2022 roku, zgodnie z tradycją  naszej szkoły, odbyła się  uroczystość  ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS  PIERWSZYCH. Był to  niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej.  Dzieci ubrane w galowe stroje  wyglądały odświętnie,a  biało - czerwone kotyliony sprawiły, że nastrój stał się  podniosły i uroczysty. 

  Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Po występie, Pani dyrektor  Monika Kowalska-Ternes dokonała aktu pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia czerwonym ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

  Na zakończenie, aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie  wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice i uczniowie klasy II obdarowali „nowo upieczonych”  uczniów prezentami. Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek.

  Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

    

 • Dzień Dyni

  Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Tego dnia w naszej szkole było bardzo pomarańczowo :)

  Nasi najmłodni uczniowie świętowali aktywnie. Nauka połączona z doskonałą zabawą, bieg z przeszkodami, rzucanie do celu i dyniowe gąsiennice, czyli po prostu świetna zabawa!

 • Pamiętamy

  #szkołapamięta

  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposob wspominamy zmarłych. Klasa II i III odwiedziła pomniki znajdujące się w naszej miejscowości i zapalili przy nich znicze.

 • Konkurs matematyczny

  Uczniowie klasy II i III wzięli udział w Konkursie Matematycznym Leon. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy oraz sprawdzenie ich umiejętności z danego obszaru.

 • Zielnik

  Praca w grupach ma wiele zalet. Uczniowie klasy III wiedzą o tym doskonalne i rozwijając swoje zainteresowania przyrodnicze stworzyli zielnik.

 • Czytające Przedszkolaki

  W bieżącym roku szkolnym, najstarsze grupy przedszkolne (5-latki i 6-latki) biorą udział w innowacji pedagogicznej, prowadzonej we współpracy z biblioteką szkolną. Jej głównym celem jest zachęcanie dzieci do czytania książek – w domu z rodzicami i rodzeństwem, w przedszkolu – podczas zajęć z wychowawcą, a także do podejmowania swoich pierwszych prób samodzielnej lektury. Przedszkolaki zapoznały się już z księgozbiorem przygotowanym specjalnie dla nich, uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, a także otrzymały swoje pierwsze „ szkolne dokumenty” – karty biblioteczne, dzięki którym mogą regularnie wypożyczać wybrane książeczki do domu. Patrząc na  zapał najmłodszych czytelników, stwierdzamy, że jest to strzał w dziesiątkę!  :-)

 • Motylarnia

  24 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze z Motylarnią Lublin. Dzieci miały okazję poznać motyle z bardzo bliska, poznały fazy rozwoju motyla oraz usłyszały wiele ciekawostek. Było też małe laboratorium,a w nim obserwacje przyrodnicze z użyciem mikroskopów. Nie zabrakło też świetnej zabawy z nagrodami. Na zakończenie każdy samodzielnie ozdobił własny magnes w kształcie motyla.

 • Zapraszamy do Biblioteki!

  Zapraszamy naszych czytelników do najnowszej półki z nowościami. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasz księgozbiór wzbogacony został o wiele ciekawych książek. Każdy znajdzie coś dla siebie :-)

   

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej Szkole

  Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiono wiele nowych pozycji. Wzbogacono księgozbiór biblioteki o lektury szkolne oraz o pięknie wydane, kolorowe nowości wydawnicze. W zakupach uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono książki pomagające dzieciom w nauce czytania, dostosowano liczbę zakupionych lektur do ilości uczniów, aby były dostępne dla wszystkich. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom miło spędzać czas, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, skłania do dyskusji na temat przeczytanych książek.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć