Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11061356
 • Mikołaj w przedszkolu

  6 grudnia - jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie

  I każde dziecko prezent dostanie.

 • Mikołajki w naszej szkole

  Dziś do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Mikołajkowe czapki i gadżety świąteczne naszych uczniów wprowadziły nas w świateczny nastrój, a radosny uśmiech sprawi Dziękujemy za prezenty i przepyszne pierniczki. To był udany dzień!

 • Tydzień Tolerancji i Życzliwości w szkole

  W listopadzie w naszej szkole realizowane były zadania programu edukacyjnego Tydzień Tolerancji i Życzliwości, w ramach którego uczniowie brali udział w różnych akcjach i przedsięwzięciach. Uczniowie klasy VI a  - Wiktor, Igor oraz Kuba - odwiedzili na godzinach wychowawczych wszystkie klasy 4-8 i  przedstawili historię oraz znaczenie terminu tolerancja. Dla przypomnienia brzmi ona: „Tolerancja" (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Prezentacja zawierała także materiały filmowe oraz zadanie do wykonania online. Spotkanie zakończyła recytacja Ady z klasy 5, która zaprezentowała fragment prozy mówiący o braku tolerancji wśród uczniów.

                  Każdy zespól klasowy ozdobił drzwi swojej klasy napisami i materiałami związanymi z terminem TOLERANCJA. Efekty widać na zdjęciach. Uczniowie klas 1-3 wykonali z pomocą Amelii i Nikoli z VI a łańcuch życzliwości, który obecnie zdobi nasz szkolny korytarz. Został on utworzony z cytatów motywujących i  haseł promujących życzliwość i tolerancję. Ponadto uczniowie klas 5 - 7 namalowali w ramach konkursu wspaniałe plakaty w języku angielskim, sześcioro z nich zostało wyróżnionych i otrzymało nagrody i dyplomy. Efekty ich pracy także możemy podziwiać na korytarzu. Tam również możemy zobaczyć gazetkę wykonaną przez koleżanki i kolegów z Ukrainy, którzy w taki właśnie sposób opowiedzieli o różnicach między Polakami i Ukraińcami.

                  W akcję włączył się Samorząd Szkolny, który 21 listopada przypomniał nam wszystkim o Światowym Dniu Życzliwości. Życzliwość to mało kosztowna inwestycja, ale zyski, jakie niesie, mogą być naprawdę ogromne. To niezbędny element w budowaniu relacji międzyludzkich. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się życzliwością każdego dnia w roku. Sprawiajmy, by każdy dzień w naszej szkole był dniem wyjątkowym, pełnym uśmiechów, miłych słów, gestów , pozytywnych emocji i tolerancji.

                  O tolerancji rozmawiali także uczniowie klas VI a i VI b podczas warsztatów online prowadzonych przez pracowników Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Dzięki edukacji zdalnej takie internetowe lekcje nie są już dla nas czymś nowym. Szóstoklasiści uczestniczyli w spotkaniach -  Jak pięknie się różnić? (ważnym elementem tych warsztatów były trudności wynikające z nierówności i pomysły na budowanie solidarności społecznej) oraz Stukot kopyta i zapach chałki. Poznajemy dawne żydowskie miasteczko (uczniowie słyszeli harmider targu i śpiew z synagogi, poczuli zapachy dobywające się z kuchni i piekarni, wyobrazili sobie smak czulentu i świeżo pieczonego chleba).

                  Tydzień Tolerancji i Życzliwości w naszej szkole tak naprawdę trwał prawie trzy tygodnie. Działań było dużo, a efekty prac uczniów widać na korytarzach. Mamy nadzieję, że  ta akcja zagości na stałe w harmonogramie naszych imprez szkolnych. Na razie była to jej druga edycja. Dzięki  różnorodnym przedsięwzięciom zwracamy szczególną uwagę na to, jak ważne są to wartości i jak bardzo budują one pozytywną atmosferę w naszej szkolnej społeczności. A przecież każdy z nas chce się czuć tu dobrze i wyjątkowo.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Duże, małe, mięciutkie i śliczne- pluszowe misie odwiedziły naszą szkołę, aby bawić się, świętować i uczyć.

  A każdy był piękny i wyjątkowy.

  W dniu 30 listopada klasy I-III oraz przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

  Dziękujemy starszym uczniom za przygotowanie "misiowego" przedstawienia :)

 • Wieczornica

              „Wierzymy, że przyszłością narodu jest młody człowiek, ale to jego podstawą, wzorem, kamieniem węgielnym są ludzie dojrzali mądrością, wiedzą, doświadczeniem”

   

              „Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji, niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi” – tymi słowami Dyrektor Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie – Pani Monika Ternes – Kowalska powitała zebranych na Wieczornicy „Patriotyzm łączy pokolenia”:

  Pana Wójta Gminy – Artura Markowskiego, „Klub Seniora”, Rodziców, Nauczycieli i Uczniów.

              Wydarzenie to połączyło pokolenia. Uczniowie i przedstawiciele „Klubu Seniora” w montażach słowno – muzycznych przypomnieli piękną, choć trudną i bolesną historię naszego kraju. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze, skłaniającej do refleksji nad losami kraju. Niezwykły nastrój podkreślony blaskiem świec, udzielił się uczestnikom uroczystości podczas  recytacji wierszy, śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej.

 • Konkurs bożonarodzeniowy

  Zapraszamy do udziału!

 • Andrzejki u przedszkolaków

  "Zebrała się nasza gromada,gdy już wieczór zapada.

  Chętna do zabawy w andrzejkową noc,Bo dziś wróżb i magii moc.

  Która pierwsza za mąż wyjdzie?I do której szczęście przyjdzie?

  Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?A która swą miłość odnajdzie?

  Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,Ale na wyniki jeszcze poczekamy." :)

 • Zabawa andrzejkowa klas I-III

  Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb. 23 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Wspólny czas minął wszystkim miło i bardzo szybko. Dzieci mogły się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której nie zabrakło.

 • Mini Mundial 2022

  We środę w naszej szkole rozgrywany był Mini Mundial. Każda drużyna wylosowała kraj który reprezentowała w rozgrywkach. W grupie klas młodszych zwyciężyła Portugalia (kl.VI A), drugie miejsce zajęła Argentyna (kl. VI B) natomiast trzecie miejsce wywalczyła Holandia (kl. V) ale za to miała najgłośniejszych kibiców. W grupie klas starszych zwyciężyła Polska (kl. VIII B), drugie miejsce zajęła Brazylia (kl. VII) i podium uzupełniła Francja (kl. VIII A). Klasa VIII ze względu na duże możliwości wystawiła dwie reprezentacje. Na uwagę zasługuje wspaniały doping uczennic z klasy V, które bardzo żywiołowo dopingowały swoich kolegów.

 • Do boju Polska!

  Nasza szkoła trzyma kciuki za reprezentację!

  Kto wygra mecz?

  Polska!

 • Dzień Życzliwości

  Życzliwość ma moc! 21 listopada jest obchodzony Dzień Życzliwości. Przedszkolaki postanowiły wyjść ma ulicę Wojciechowa, aby życzyć wszystkim „MIŁEGO DNIA” i podarować słodki upominek.

   Pamiętajmy, że dzięki niewielkim gestom, uśmiechom i zwyczajnej ludzkiej życzliwości możemy sprawić komuś radość. Przedszkolaki wiedzą jakie to ważne, a ich uśmiechnięte buzie rozweselą nawet największego ponuraka 😊

  Dzielmy się na co dzień swoją pozytywną energią i pokazujmy, że życzliwość rzeczywiście ma moc!

 • Zajęcia w klasach I-III

  Zajęcia w klasie Ia "Polska moja Ojczyzna"

  Dzięki Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mogą ćwiczyć swoją sprawność manulną przy pomocy długopisów 3d.

  Zobaczcie jaka to świetna zabawa!

  Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszłości

 • Konkurs plastyczny

 • ,,Szkoła pamięta".

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości

  10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
  W montażu słowno – muzycznym uczniowie przypomnieli dzieje naszego narodu oraz okoliczności odzyskania niepodległości. 

 • 11 LISTOPADA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

       11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z panią Renatą Małachowską oraz innymi nauczycielami,  przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

       W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości.

  Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.

        Świetlica szkolna zorganizowała również konkurs pt. ,,Flaga Polski”. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w  konkursie. Powstało bardzo wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką.  Komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję.

         Renata Małachowska

   

 • Kto Ty jestes? Polak mały!

  "Jest takie miejsce na mapie świata

  Gdzie mieszka mama, ja no i tata

  Gdzie płynie Wisła, gdzie są Mazury

  U góry Bałtyk, na dole góry

   

  Tu swą wielkością wszystkich zachwyca

  Miasto Warszawa, nasza stolica

  a Orła zdobi złota korona

  Flaga powiewa, biało-czerwona"

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W uroczystej Mszy Świętej , która odbyła się z okazji Święta Niepodległości w kościele św. Teodora w Wojciechowie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza, aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość.

 • Do hymnu!

  Narodowe Święto Niepodległości

 • Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza

  W dniu 8 listopada uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej przez Panie – Agnieszkę Bardzel, Małgorzatę Ceglarz – Chołody i Katarzynę Kędzierską w ramach akcji Narodowego Czytania. Na nasze zaproszenie odpowiedział także Pan Artur Markowski – wójt Gminy Wojciechów

  Głównym powodem, dla którego zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, była oczywiście akcja o nazwie NARODOWE CZYTANIE, którą w 2012 r. roku zainicjował Pan Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  W tym roku tekstem wybranym do prezentacji były niezapomniane utwory z cyklu „Ballady i romanse” napisane przez Adama Mickiewicza, które od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Dlaczego akurat utwory romantycznego wieszcza? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w słowach Pana Prezydenta Andrzeja Dudy:

  Kiedy Polski nie było na mapie Europy, to właśnie romantyzm uformował nasz patriotyzm, ocalił narodową tożsamość i duchowość, a także odkrył piękno naszej kultury ludowej. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa.

  Dziś, w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, wolnościowe idee romantyzmu znów są niezwykle aktualne. Zagrzewają do boju o suwerenność, wzmacniają odwagę i męstwo, kształtują postawę solidarności z uciskanymi. Za naszą wschodnią granicą dzieje się to, czego sami jako Polacy niejeden raz doświadczaliśmy w historii.

           Uczestnicy spotkania mogli poczuć ducha romantycznej literatury: obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 7, następnie zaprezentowano wybrane ballady Adama Mickiewicza. Czwartoklasiści przenieśli nas w świat ballady „Pani Twardowska”, pomógł im w tym Pan Artur Markowski, który doskonale poradził sobie z tym czytelniczym wyzwaniem, uczniowie klasy 6a wcielili się w bohaterów utworu pt. „Świtezianka”, następnie ósmoklasiści zaciekawili nas fragmentem ballady pt. „Lilije”, na finał przewidziano odczytanie tekstu „Powrót taty”. Z tym zadaniem radzili sobie uczniowie klasy 5.  Na zakończenie Pani Dyrektor Monika Kowalska – Ternes zaprezentowała i odczytała  zebranym podziękowanie, które nasza szkoła otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy także pamiątkowe wydanie „Ballad i romansów”.

           Uczestnicy spotkania mogli wziąć również udział w grze przygotowanej przez chłopców z klasy 5, która tym razem pozwalała na  legalne korzystanie z telefonów na terenie szkoły. Był to test wiedzy o Adamie Mickiewiczu i jego balladach  wykorzystujący kody QR. Sądząc po liczbie odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy, quiz się podobał i zainteresował wielu uczniów.

  Organizując to spotkanie, mieliśmy nadzieję, że wspólna lektura utworów narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wywoła refleksję nad naszą kulturą i historią. Patrząc na reakcję widowni podczas prezentacji tekstów, wiemy, że na tej lekcji języka polskiego i historii udało się zrealizować  zaplanowane cele. Uczniowie, jesteśmy z Was naprawdę DUMNI!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć