W naszej szkole

Realizowane Projekty

liczba odwiedzin: 7951399

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Rozkład dzwonków

Nr lekcji

Godzina

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 9:50 - 10:35
4      10:45 - 11:30    
5 11:45 - 12:30
6 12:50 - 13:35
7     13:45 - 14:30   
8 14:40 - 15:25

  

Dziennik Elektroniczny

Wtorek 20.04.2021

Programy w naszej szkole

Rekrutacja 2020/2021

Witamy na naszej stronie

 • Przygotowując się do Święta Ziemi, które będziemy obchodzić już za kilka dni, nasze 4-latki podjęły proekologiczne wyzwanie :-)
  Z pomocą rodziców, podczas zdalnego nauczania, zaprojektowały i wykonały modele zabawek z recyklingu. W ten sposób udowodniły, że można bawić się świetnie praktycznie wszystkim - sekret tkwi wyłącznie w wyobraźni!

  Wszystkie prace są niesamowite! Sprawdźcie sami:-)

  M.W.

 • Nowa galeria Jolanta Madej: Strona główna: Global week 2021 została dodana do albumu fotograficznego

  Światowy Tydzień Pieniądza GLOBAL MONEY WEEK 2021

  Przez cały tydzień od 25 marca do 29 marca 2021 roku odbywał się w naszej szkole Światowy Tydzień Pieniądza GLOBAL MONEY WEEK 2019 pod hasłem: „Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj”. Patronem akcji jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Wiedza i umiejętności w zakresie zagadnień finansowych to dziś kluczowe kompetencje, które pozwalają osiągnąć młodym ludziom samodzielność finansową w dorosłym życiu. Światowy Tydzień Pieniądza jest doskonałą okazją do podejmowania działań z obszaru edukacji finansowej.

 • Zgodnie z infrormacją ogłoszoną na konferencji przez Ministra Zdrowia od 19 kwietnia wznowiona zostaje praca przedszkola.

  Klasy I- III oraz IV-VIII pozostają nadal w trybie nauki zdalnej. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

 • Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

 • https://www.youtube.com/watch?v=QBVv7zMlksY

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.

  Źródło: IPN

 • Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

 • Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii przedłużono czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

  Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkoły.

 • W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji The Project Competition, międzynarodowego konkursu organizowanego cyklicznie przez wydawnictwo Oxford University Press. Do projektu przystąpili uczniowie dwóch klas siódmych – VII a oraz VII b- członkowie szkolnego English Club, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem.

  W tym roku organizatorzy postanowili nawiązać do obecnej sytuacji na świecie, czyli zdalnych spotkań, webinarów oraz nauki odbywającej się online. Zadaniem uczestników konkursu było opisanie spotkań internetowych, wideorozmów z wybraną osobą z dziedziny kultury, nauki lub historii. Pracując w 2 osobowych grupach uczniowie zastanawiali się, jakie pytania mogliby zadać swoim gościom oraz jak brzmiałyby odpowiedzi na nie. Oprócz tego należało nieco przybliżyć sylwetki czterech wybranych osobistości, wyraźnie zaznaczając czynniki stanowiące motywację takiego wyboru. Zaprezentowane propozycje pokazały cały wachlarz upodobań i zainteresowań uczniów od postaci z filmów Disneya po Królową Elżbietę II.

 • Po raz kolejny mogliśmy liczyć na naszych wolontariuszy. Mimo zdalnej nauki wolontariusze z klasy 8a i 8b wykonywali kartki z życzeniami świątecznymi, samodzielne przygotowywali słodkie upominki, pisanki wielkanocne i obdarowywali nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliższej okolicy.

  Dziękujemy Wam Drodzy Wolontariusze za działania i jak zawsze liczymy na jeszcze.

  Opiekunowie Klubu Wolontariusza

 • Wielkanoc tuż, tuż…

  Święta Wielkiej Nocy to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć. Jest to również okres robienia zakupów, porządków, a także dekorowania naszych mieszkań. Wraz z uczniami zaczęliśmy przygotowania do tych świąt na początku marca. Niestety pandemia, a z tym związane zamknięcie szkół przerwało nasze przygotowania. Mieliśmy również zajęcia dotyczące zbliżającej się wiosny. Rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny. Udało nam się wykonać wiosenne dekoracje oraz świąteczne gazetki. To co udało się nam zrobić, prezentuję poniżej.

 • Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do projektu SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. Realizacja projektu opierać się będzie na wspólnocie uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.W ramach realizacji projektu będziemy wspierać uczniów, rodziców i nauczycieli w odpowiedzialnym korzystaniu z mediów cyfrowych.

 • O tym, że język angielski może stać się ciekawszy, gdy nie trzymamy się sztywno ram podręcznika, dobrze wiedzą uczniowie klas 7a i 7b z naszej szkoły. Od ubiegłego roku szkolnego robimy wszystko by to udowodnić!

  Pierwszym zadaniem, w którym braliśmy udział był międzynarodowy projekt organizowany przez platformę e-twinning PEN PALS. Naszymi partnerami byli uczniowie z Włoch i Portugalii. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany i projekt nie został ukończony, ale pierwsze kontakty zdążyliśmy nawiązać!

 • Nasza by szkoła to jedna z 200 placówek, które w tym roku bezpłatnie skorzystają z jednego z trzech formatów zajęć online (e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus), organizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu. Zdalna forma lekcji wpływa na sposób prowadzenia zajęć z zastosowaniem eksperymentów: wymaga to zaprojektowania nowych rozwiązań dydaktycznych. Wprowadzono takie, które wzbudzają ciekowość uczniów i wspierają ich w nauce.

 • Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć. Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 • Święta Wielkanocne tuż, tuż…

  Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała konkurs, który był przeznaczony dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

  • przedszkole oraz kl.0 ,
  • klasy I-III ,
  • klasy IV-VIII

  Ze wszystkich kategorii wiekowych zostały zgłoszone 72 prace.

  CELE KONKURSU :

  - rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi,

  - doskonalenie sprawności manualnych u dzieci
  - propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych,
  - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów
  - rozwijanie wrażliwości estetycznej,

 • W poniedziałkowe przedpoludnie, piękne wiosenne słońce towarzyszyło przedszkolakom w tradycyjnym wiosennym spacerze z Marzanna. Dzieci z piosenka na ustach maszerowały by pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że odgonilismy ja na dobre ! :)

 • Szanowni Rodzice i Uczniowie klas VII i VIII,

  Przed Wami możliwość skorzystania z konsultacji z doradcą zawodowym przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zachęcamy do kontaktu (dane kontaktowe na zamieszczonym powyżej plakacie)

  Warto obejrzeć Informator o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022

  https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

  oraz jeszcze raz przeczytać informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2021/2022

  https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11090

 • Samorząd uczniowski publikuje prezentację

 • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły. W tym okresie, dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców. Oddziały wychowania przedszkolnego pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego zgodnie z obowiązującymi procedurami. Placówka nadal obejmuje na terenie szkoły zajęciami zdalnymi i stacjonarnymi uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Ponadto szkoła nadal może organizować uczniom klas ósmych konsultacje na dotychczasowych zasadach.

 • Brawa dla LAUREATA konkursu przedmiotowego

  W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty uczeń naszej szkoły Kacper Plewik kl. 8a uzyskał tytuł laureata z języka niemieckiego.

  GRATULUJEMY!!!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć