W naszej szkole

Realizowane Projekty

liczba odwiedzin: 10158526

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Rozkład dzwonków

Nr lekcji

Godzina

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 9:50 - 10:35
4      10:45 - 11:30    
5 11:45 - 12:30
6 12:50 - 13:35
7     13:45 - 14:30   
8 14:40 - 15:25

  

Dziennik Elektroniczny

Czwartek 07.07.2022

Programy w naszej szkole

Rekrutacja 2022/2023

Witamy na naszej stronie

 • W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj wysyłania listów, pocztówek czy życzeń za pośrednictwem Poczty Polskiej. Głównym celem projektu było propagowanie wśród uczniów tradycyjnego sposobu przesyłania informacji jako sposobu na poznanie niektórych regionów Polski oraz kształtowanie postaw społecznych u uczniów z niepełnosprawnością. Uczniowie klasy VII SP w Wojciechowie ( klasy integracyjnej) pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Madej aktywnie zaangażowali i chętnie podjęli współprace w ramach akcji wymiany pocztówkowej pt. „ Śladami polskich miast i miasteczek”. Wyżej wymieniony projekt realizowany od X.2021-maja2022 miał charakter interdyscyplinarny, łączył wiedze i umiejętności które Emilka, Sebastian i Hubert zdobywali na lekcjach j.polskiego, historii, geografii i plastyki.

 • LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYDŁUŻONEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

  W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

  Grupa 3- latków

  1.Czajkowski Juliusz

  2 Iwaniak Hanna

  3.Szydłowski Stanisław Antoni

  4.Świrydo Jakub

  5.Tarkowski Fabian

  6.Twardowski Ignacy

  7.Węgorowska Emilia

  8.Hanna Stańska

  9.Jan Walczak

  10.Kowalczyk Zofia Antonina

  11.Mirosław Lena

  Grupa 4- latków

  1. Chęć Oliwia

  2. Franczak Antoni Sławomir

 • "Jeszcze nie tak dawno z ogromnym lękiem przekraczaliśmy progi przedszkola, a już czas się z nim żegnać"

  Czas płynie bardzo szybko, dopiero się poznawaliśmy, a już czas abyście stali się uczniami. Wiem, że bez kłopotu poradzicie sobie w I klasie, a nasza szkoła zyska kolejnych, wspaniałych uczniów.

  Pamiętajcie, że możecie osiągnać wszystko o czym marzycie, a pięknych marzeń macie wiele.

  Trzymam za Was kciuki!

  Udanych wakacji:)

  P. Karolina

 • W ciepły poranek 21 czerwca 2022r. klasy 1-3 wyruszyły na wycieczkę autokarową, aby poznawać ciekawe miejsca Polski. Przed południem uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Samoloty i teren jednostki wojskowej wywarły ogromne zaciekawienie. Z wielką uwagą słuchały pana przewodnika i poznawały historię wojska polskiego. Muzeum to wywołało wśród dzieci wielkie zainteresowanie historią kraju, budową maszyn lotniczych oraz lotnictwem. Kolejnym punktem wycieczki była Farma Iluzji – park edukacji i rozrywki. Iluzja została przez uczniów bliżej poznana i stała się jeszcze bardziej ciekawa. Czas spędzony w Farmie Iluzji upłynął szybko . W godzinach popołudniowych z uśmiechem i śpiewem dzieci dojechały do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice. Wspólnie spędzony czas zbliżył uczniów oraz pozwolił wzbogacić wiedzę . Przed nami kolejne miejsca Polski do odkrycia...

 • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Rodziców i uczniów na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się według poniższego harmonogramu:

  23 czerwca 2022

  - godzina 15.30 klasy VII oraz VIII uroczysta akademia na hali widowiskowo-sportowej w naszej szkole, następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

  24 czerwca 2022

  - godzina 8.00 msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Teodora w Wojciechowie;

  - godzina 9.00 oddziały przedszkolne z wychowawcami w salach;

 • Dnia 8 czerwca 2022 r w SP im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie odbyło się spotkanie uczniów klasy IV, V a i 5 b z p. Andrzejem Morozem - harcmistrzem Harcerskiej Organizacji Wychowawczo - Patriotycznej ,, Cichociemni z 7 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej ,, WATAHA im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. ,, Zapora.Pan Moroz w sposób ujmujący opowiadał o swojej działalności w harcerstwie, przypominając jednocześnie o historii i zasługach tej organizacji. Udzielał wskazówek na temat - jak zostać dobrym harcerzem.Uczniowie z entuzjazmem wsłuchiwali się w słowa harcmistrza. Bardzo zaciekawiły ich informacje dotyczące stroju harcerskiego, zbiórek, biwaków, rajdów i szeroko rozumianej współpracy z innymi organizacjami wychowawczo - patriotycznymi.Spotkanie zrodziło w sercach i umysłach uczniów harcerską letnią przygodę i chęć zapisania się do drużyny harcerskiej.

 • Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy zapamiętać jak najwięcej.
  Z wędrówki przywozimy coś cennego: wiedzę na temat miejsc, które zwiedziliśmy.
  Taki też cel postawili sobie wychowawcy klasy VIII a i VIII b organizując wycieczkę
  w Pieniny i Tatry. Była ona kontynuacją projektu pt.,, Zwiedzamy polskie parki narodowe ’’realizowanego przez uczniów od ich klasy IV ( z przerwą w czasie pandemii ).

  Trzydniowa wycieczka była okazją poznania Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie podziwiali piękno górskich krajobrazów. Największą atrakcją był dla uczestników spływ pontonami przełomem Dunajca. Tu aktywnie spędzaliśmy czas, podziwialiśmy malownicze krajobrazy jednej z najpiękniejszych rzek na granicy polsko – słowackiej, która wije się między wysokimi wapiennymi ścianami. Udział w spływie pozwolił młodzieży oswoić się z wodą, poprawić koordynację ruchową i współpracę w grupie. W Pieninach zwiedziliśmy Wąwóz Homole – najpiękniejszy kanion naszego kraju. Drugiego dnia przemierzyliśmy szlak, którego celem było Morskiego Oko - największe
  i najpiękniejsze jezioro w Tatrach. Widok, który przed nami się rozpostarł wynagrodził trudy naszej wędrówki: piękne jezioro o przejrzystej wodzie, otoczone lekko ośnieżonymi jeszcze górami.
  Słyszeliśmy huk wodospadu Wodogrzmoty Mickiewicza.
  W programie naszego wyjazdu była także
  Dolina Kościeliska – Naj.. bardziej popularna, znana, atrakcyjna i jedna z najliczniej odwiedzanych tatrzańskich dolin.

 • Nowa galeria Pieniny 2022 została dodana do albumu fotograficznego

  Wycieczka Kraków-Wieliczka-Pieniny klasa VI i VII.

  W dniach 6-8 czerwca 2022r. uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie uczestniczyli w trzydniowej wycieczce turystyczno-Krajobrazowej na trasie Karków –Pieniny. Opiekunami byli wychowawcy:. Jolanta Madej, Sławomir Nowakowski, i pani Elżbieta Mirosław.

  Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Kraków: Wzgórze Wawelskie, weszli do wnętrza Katedry na dziedziniec zamkowy. Spacerowali także uliczkami Starego Miasta, podziwiając Rynek, Sukiennice, Wieżę Ratuszową i Collegium Moius, okno Papieskie. Atrakcją dnia było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

 • 4 czerwca grupa 6 latków wzieła udział w Wojewódzkim Festiwalu Tańca "Taneczne Opowieści" w Karczmiskach.

  Dzieciaki zajęły II miejsce!

  Zatańczyły układ do utworu "Bratnie dusze". Ich taniec cechowała ogromna energia i radość, która docenili jurorzy. Gratulujemy!

 • 7 czerwca dziewczynki z grupy 6 latków w składzie Alicja Chojnacka, Nikola Mirosław, Paulina Pluta, Iga Kowalik oraz Aleksandra Dybała wzięły udział w Festiwalu Piosenki Turystycznej w Czółnach.

  Wyśpiewały sobie II miejsce!

  Grupa wykonała utwór "Na wędrówkę".

  Jesteśmy bardzo dumni! :)

 • U nas Dzień Dziecka trwa cały rok! :) W tym roku odwiedził nas czerwony Kangur ze swoją wesołą drużyną. Dzieciaki świetnie bawiły się skacząc na dmuchanym zamku oraz podczas zajęć sportowych. Czy dzień był udany? Uśmiech dzieci mówi sam za siebie :)

 • "Proszę Pana, będziemy gasić pożar?"

  Dziękujemy panu Stanisławowi Kameli za ciekawą lekcje dla naszych najstarszych przedszolaków, zapoznanie ze sprzętami i pracą strażaka.

 • 9 czerwca, nasze 5-latki, pod opieką nauczycieli i rodziców, wybrały się na wycieczkę do Parku Labiryntów i Alei Miniatur w Rąblowie. W świetnym humorze, dzieci dzielnie pokonywały wszystkie labirynty - nikt się nie zgubił;-)

  Zobaczcie sami:-)

 • 3 czerwca 2022r. Klasy I- III i dzieci z Ukrainy były na zorganizowanym przez rodziców i nauczycieli - Dniu Dziecka. Dzieci spacerkiem przeszły do Czerniecówki w Wojciechowie, a tam czekały na nich atrakcje : dmuchaniec, gry, zabawy, kiełbaska z grilla, pyszne lody. Pogoda dopisała, a dzieci wspaniale się bawiły.

 • Sukces Julii Czępińskiej w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim...

  XXII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się w kwietniu 2022 w Lublinie, zakończył się ogromnym sukcesem dla uczennicy

  Szkoły Podstawowej im. S. Marusarza w Wojciechowie.

  Julia Czępińska z kl. VIII otrzymała I Nagrodę. Uczennica pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel.

  Bogata i różnorodna twórczość Zbigniewa Herberta to kopalnia motywów, uniwersalnych wartości, przykładów postaw moralnych i ideałów. W tej edycji Festiwalu, którego organizatorem jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie tematem prac były Przedmioty jako nośniki pamięci w twórczości Zbigniewa Herberta”.

 • I Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny

  „Niezwykli, godni pamięci” rozstrzygnięty...

  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach zorganizowała konkurs o Niezwykłych postaciach, szerzej nieznanych, a godnych pamięci. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Lubelszczyzny historią najnowszą zapisaną w życiu i osiągnięciach osób związanych z naszym regionem. Osoby te znane są w małych środowiskach lokalnych, rodzinnych i zawodowych.

 • Dzień Dziecka to najlepsza okazja aby przypomnieć sobie, że każdym z nas jest jeszcze coś z malucha :)

 • Po wielu miesiącach oczekiwania i przekładania, w maju udało się wreszcie uczniom klas czwartej i piątej pojechać na planowaną wycieczkę do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. W programie biuro Tairon zaproponowało: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, przejście Trasą Podziemną, wizytę w Zbrojowni Rycerskiej, zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz zamkowych oraz wystaw czasowych w Baranowie Sandomierskim, a w trakcie licznych spacerów po wąwozach i rynku czas na sesje zdjęciowe, wypatrywanie księdza Mateusza i przystanki na podładowanie akumulatorów.

 • W ostatnim tygodniu maja zakończył się cykl spotkań uczniów klasy 5 a z wolontariuszami programu PROJEKTOR. W roku szkolnym 2021/22 piątoklasiści wspólnie z wychowawczynią – panią Małgorzatą Ceglarz – Chołody brali udział w projekcie WARSZTATY z WYZWANIEM, w ramach którego realizowali 4 wyzwania: Szczęśliwy Ja, Świadomość medialna, Ochrona planety oraz Aktywność obywatelska.

  Na warsztatach podejmowano między innymi tematykę bycia szczęśliwym – akceptacji, szacunku, świadomości swoich emocji, przyjaźni, zgłębiano temat ochrony planety oraz rozmawiano, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie ze środków masowego przekazu. Trzy spotkania odbywały się zdalnie, uczniowie pod opieką studentów z całej Polski zastanawiali się, jakie działania podjąć w każdym z omawianych obszarów.

 • Przywozy: wtorek, środa, czwartek ( VIIIa, VIIIb oraz 6-latki)

  Pierwszy kurs

  7.30 Szczuczki Kolonia, Góra

  7.35 Chmielnik

  7.38 Ignaców

  7.39 Olszynki

  7.40 Stasin

  745 Palikije biblioteka

  Drugi kurs

  7.55 Halinówka

  7.58 Cyganówka

  8.05 Stary Gaj

  8.10 Nowy gaj

  Odwozy

  Wtorek 24,05.22 12.45

  Środa 25.05.22 11. 55

  Czwartek 26.05.22 11.40

  Odwozy 6-latków

  wtorek 13.15

  środa 14.15

  czwartek 13.15

 • 20 maja 2022r. odbył się II etap 41 Małego Konkursu Recytatorskiego w Nałęczowie. Do kolejnego etapu przeszedł: Antoni Rasz. Wyróżnienia otrzymały: Ada Krojańska i Nikola Czerniec.

 • „W Królestwie Słowa i Obrazu”

  Relacja z siódmego międzyszkolnego konkursu pięknego czytania

  i konkursu plastycznego

  Tuż przed weekendem majowym nowoczesne pomieszczenie biblioteki w naszej szkole wypełniały prawdziwe tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz siódmy w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Już od godziny 9.00 zaproszeni goście - Pani Jolanta Duda - Dyrektor ZS w Wojciechowie, nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek, często wraz z rodzicami, oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o psach, kotach, niedźwiadkach, kanarkach, bobrach i wielu innych stworzeniach… W tym roku uczestnicy konkursu prezentowali bowiem fragmenty utworów literackich skupionych wokół tematu: ZWIERZĘTA MAŁE I DUŻE.

 • W marcu i kwietniu dzieci, świętowały nadejście wiosny na wiele różnych sposobów. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny na placu zabaw i boisku szkolnym. Wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce wiosennej. Włączyliśmy się w obchody Dnia Ziemi. W ramach projektu dzieci obejrzały prezentację, wykonały prace plastyczną oraz gazetkę na dolnym korytarzu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć