W naszej szkole

Realizowane Projekty

liczba odwiedzin: 9675088

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Rozkład dzwonków

Nr lekcji

Godzina

1 8:00 - 8:45
2 8:55 - 9:40
3 9:50 - 10:35
4      10:45 - 11:30    
5 11:45 - 12:30
6 12:50 - 13:35
7     13:45 - 14:30   
8 14:40 - 15:25

  

Dziennik Elektroniczny

Wtorek 25.01.2022

Programy w naszej szkole

Rekrutacja 2020/2021

Witamy na naszej stronie

 • Scenariusze zajęć przygotowane przez nasza szkołę, zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach” NBP.

  Konkurs adresowany był do szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych.

  Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza, a następnie realizacji zajęć w oparciu o nagrodzony scenariusz.

  W naszej szkole nagrodzono dwa scenariusze, jeden adresowany był do dzieci z oddziału "Zerowego" i zatytułowany był: "Po co człowiekowi praca?" - realizacja zajęć miała na celu docenianie wartości pracy i poznanie możliwości zaspokajania dzięki pracy licznych potrzeb. Dzieci w czasie zajęć 13.01.2022r. zastanawiały się i próbowały odpowiedzieć na pytania:
  Czy praca jest potrzebna człowiekowi?
  Co to jest wynagrodzenie? Co się dzieje z zarobionymi pieniędzmi?

 • Zerowiaki składają wszystkim dziadkom serdeczne życzenia, niech się Wam spełnią wszystkie marzenia!

 • „Mój SPE-cjalny bohater”Emilia Kruk- uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjno- Społecznym ,,Mój SPE-cjalny bohater”. Uczennica wykonała pracę plastyczną przedstawiając swoją ulubioną piosenkarkę -Monikę Kuszyńską. Inspiracją dla uczennicy były Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ pani Monika pomimo trudności i barier związanych ze swoją niepełnosprawnością osiągnęła wiele sukcesów, samorealizuje się, ma pasję i w związku z tym jest dla młodzieży autorytetem i osobą ważną w ich życiu.

 • Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Klub Wolontariatu działający w naszej szkole pamiętał o osobach samotnych. Nasi wolontariusze przygotowali kartki i słodkie upominki dla mieszkańców naszej gminy i dostarczyli je przed świętami.

 • Święta coraz bliżej :)

  Przedszkolaki wybrały się z kolędą po naszym Wojciechowie.

  Odwiedziliśmy Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy oraz Pocztę

  aby życzyć wszystkim

  Wesołych Świąt!

 • Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem, jesteście cudowni! <3

  Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane po powrocie do nauki stacjonarnej :)

  Wesołych Świąt!

 • W dniu 8 grudnia przedstawiciele naszej szkoły odebrali nagrodę za II miejsce w kategorii szkolnej w konkursie "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy". Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 2 tysięcy złotych oraz upominki dla wszystkich, którzy zaanagażowali się w tworzenie ogrodu przynosząc rośliny, skrzynki, palety, budując ule.

  Dzieciaki były przeszcześliwe z otrzymanych nagród

  Jesteśmy dumni z naszego ogródu. Postaramy się aby jeszcze długo cieszył nasze oczy.

 • Klasa II życzy wszystkim Wesołych Świąt!

 • Zakończyła się zbiórka słodyczy, kawy, herbaty dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie przy ul. Kosmonautów. Łącznie zebrano 87,2 kg słodyczy.

  Dziękujemy!

 • Wiecie co?

  Tak utalentowanych i kreatywnych rodziców i dzieci życzymy każdej szkole!♥️

  Zapraszamy wszystkich na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ!🎄🎄🎄

  Wszystkie prace są przepiękne i nie jesteśmy w stanie ich wycenić. Mamy nadzieję, że każdy z Was uczciwie oceni wkład pracy i zaangażowanie wykonawców.

  Pieniążki wrzucamy do skarbonki obok choinki💸

  Będą one przekazane na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie.

  DZIĘKUJEMY! ♥️🎄

 • Stan Wojenny w Polsce(1981-1983)

  40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

  13 grudnia 1981- 13 grudnia 2021r.

  13 grudnia 1981 wprowadzono niezgodnie z konstytucją na terenie całego kraju stan wojenny (wówczas PRL Polska Rzeczpospolita Ludowa) .

  Internowano ponad 10 tysięcy działaczy związanych z ,,Solidarnością”. Zginęło około 40 osób w tym 9 górników z Kopalni ,,Wujek”. O wprowadzeniu stanu wojennego poinformował generał Wojciech Jaruzelski podczas przemówienia w Polskim Radiu i Telewizji.

 • W związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981) głównym hasłem i znakiem, który symbolizować ma tegoroczne obchody będzie ŚWIATŁO WOLNOŚCI - świeczka zapalona w oknie w godzinach wieczornych.

  https://www.youtube.com/watch?v=mhBm91jqBFg&t=4s

 • "6 grudnia, jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie...

  Dziś grzeczne dziecko prezent dostanie!"

 • Zapraszamy do udziału!🎄

 • 29 listopada w grupach przedszkolnych i klasach I-III Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

  Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych przygotowywali się do tego ważnego dnia biorąc udział w konkursie na „Misiowy plakat”. Konkurs cieszył się tak dużą popularnością jak nigdy dotąd, bo wpłynęło blisko 100 prac. „Galerię Misiów” można było podziwiać w sali gimnastycznej, a na dzieci czekały liczne nagrody.

 • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców włączyli się do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji.

  Uczniowie z wielkim entuzjazmem zareagowali na apel organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Niepodległość i Lubelskiej Kurator Oświaty. Wykonaliśmy łącznie 81 kartek i laurek o charakterze patriotycznym.

 • 21 listopada obchodzono Światowy Dzień Życzliwości, Klub Wolontariusza w naszej szkole zachęcał do tego by odbył się on w naszej szkole dziś (29.11.2021) i odbywał się każdego dnia.

  Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…

  Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach np. przekazanie choremu koledze czy koleżance pracy domowej, otwarcie komuś drzwi do sklepu, podzielenie się czymś czy pożyczenie czegoś to mało, a zarazem tak wiele.

 • "Kiedy wieczór andrzejkowy

  rzuci na nas swoje czary,

  wróżbie wierzyć jest gotowy,

  każdy nawet niedowiarek.

  W ostatnich dniach listopada,

  powróżyć sobie wypada,

  powróżyć czymkolwiek, warto;

  wyciągniętą z talii kartą,

  butami, stopionym woskiem,

  by przyszłość poznać choć troszkę.

  Wyśmienita jest zabawa,

  Andrzejkowa we wróżenie,

  trzeba jednak ją traktować

  z lekkim oka przymrużeniem."

 • Podziel się tym, co masz!

  Już wkrótce święta Bożego Narodzenia – radosny czas w roku, obfitujący w liczne podarki i prezenty. Ale czy dla wszystkich? Jak co roku pragniemy zwrócić uwagę naszych uczniów na sytuację osób wymagających pomocy.

  Klasy 1-3 i Klub Wolontariatu organizują świąteczną zbiórkę słodyczy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie ul. Kosmonautów 78. Zapraszamy do wsparcia naszej akcji nauczycieli i uczniów klas starszych. Słodycze, herbatkę czy kawę prosimy przynosić do wychowawców klas młodszych i pedagoga szkolnego do dnia 10 grudnia 2021r.

 • Rozpoczynamy wielką kampanię promowania postaw szacunku i akceptacji dla odmienności.

  Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji.

  ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

 • Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Bronisława Pietraka. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Patronat nad konkursem objęła Lubelska Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk. Mimo pandemii w zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z klas 4-8 z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Krojańska z kl. 4, Milena Twardowska z kl. 5a, Aleksandra Cybula z kl. 8a, Zuzanna Twardowska z kl. 8a. Recytatorki stanęły na wysokości zadania i pięknie powiedziały niełatwe teksty ludowego poety z Garbowa, o czym możemy się przekonać, czytając jeden z jego wierszy:

 • MISIOWY KONKURS

  KONKURS NA MISIOWY PLAKAT

  Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I, II i III Szkoły Podstawowej zapraszamy do zaprojektowania plakatu, którego bohaterem jest miś.

  Plakat należy wykonać do 26 listopada 2021r. i złożyć u wychowawczyni. Format pracy A5 i A4, technika wykonania dowolna.

  Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem i nazwą oddziału lub klasy.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć