W naszej szkole

Realizowane Projekty

 

liczba odwiedzin: 12221488

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Rozkład dzwonków

Nr lekcji

Godzina

1 8:00 - 8:45
2 8:50 - 9:35
3 9:40 - 10:25
4      10:30 - 11:15    
5 11:30 - 12:15
6 12:30 - 13:15
7     13:20 - 14:05   
8 14:10 - 14:55

  

Sobota 20.04.2024

Programy w naszej szkole

Rekrutacja 2023/2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Witamy na naszej stronie

 • Kolejna edycja konkuru za nami.

  Dnia 19 kwietnia 2024 odbył się w naszej Szkole konkurs literowania w języku angielskim.

  Do konkursu przystąpiło siedemnastu uczestników ze szkół z gminy Wojciechów i Bełżyce.

  W szranki stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie. Szkoły Podstawowej w Palikijach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, oraz gospodarze – Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie.

 • 11 kwietnia 2024 roku pomieszczenia biblioteki w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wypełniały tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz 10. w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Już od godziny 9.00 zaproszeni goście - nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek z klas 1-6 - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o wartościach bliskich każdemu z nas. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „I śmiech niekiedy być nauką może”.

 • Dziękujemy pani Danucie Wojtaszko, pani Anecie Patrzylas i pani Małgorzacie Sumińskiej za posadzenie roślin na skarpie przy szkole.

  Dzięki Wam drodzy rodzice, nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!

 • W dniu 11 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  W czasie trwania uroczystości wręczono nagrody finalistom Konkursu Plastycznego z dnia 5 lutego 2024 r. w którym udział brało 57 prac z terenu powiatu lubelskiego.

  Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:

  *Szkoły podstawowe klasy I-IV- Natan Wit, kl. II – Aleksander Suchodolski, kl. II

 • Będziemy to powtarzać do znudzenia- MAMY NAJLEPSZYCH RODZICÓW NA ŚWIECIE!

  Z całego serca chcemy podziękować tym, którzy znaleźli czas, aby pomóc w uporządkowaniu skarpy przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy:

  Państwu Danucie i Mirosławowi Wojtaszkom, Małgorzacie i Michałowi Sumińskim, Państwu Annie i Rafałowi Żelazo, naszemu uczniowi klasy 7a Oliwierowi Żelazo, Pani Anecie Tarkowskiej i jej synkowi Fabianowi (dzielny 4 latek! ), Pani Annie Śmigielskiej, Pani Oldze Kozak, Panu Kazimierzowi Mirosławowi.

 • Uczniowie klas od 4 do 8 w dniach 20, 26 marca i 9 kwietnia 2024 mieli możliwość uczestniczenia w nieco innych lekcjach. Spotkali się z radcami prawnymi z Fundacji Znam Prawo. W czasie spotkań poznali m.in. zakres odpowiedzialności nieletnich ze szczególnym uwzględnieniem czynów o charakterze cyberprzemocy.

 • Dlaczego nie warto sięgać po używki, jakie konsekwencje niosą ze sobą uzależnienia to tematyka spotkania profilaktycznego dla uczniów klasy IV-VIII. 3 kwietnia 2024 co do szkodliwego wpływu na organizm napoi energetycznych i e-papierosów, naszych uczniów próbowały przekonać panie Ewa Zagulska i Renata Trzaskowska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie.

 • "Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
  I wstał tak lekko z grobu,
  że na twarzach straży
  Nie było widać lęku i zdumienia
  Może nie zobaczyli nawet,
  że się świat odmienia"

  Ernest Bryll

 • Wielkanocne śniadanie w klasie III

 • 15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!

 • Wiosenne śniadanie i wielkanocne ozdoby w klasach I-III :)

 • Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz zdobyli nagrody na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Tegoroczny finał Konkursu odbył się 23 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich – w Woli Osowińskiej oraz Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury-Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 • 22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw Nasza Chatka, do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • 22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw "Nasza Chatka", do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)

  Było suuuper!

 • Grupa 4 latków zabierając ze sobą wiosenny nastrój z poprzedniego dnia, wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Coolki".

  Ogrom atrakcji + pyszna pizza= świetna zabawa!

 • Dzień Wiosny w klasach I-III

 • Pierwszy Dzień Wiosny przywitał nas przepięknym słońcem. Przedszkolaki wybrały się na tradycyjny spacer z Marzanną, aby pożegnać zimę.

  WITAJ WIOSNO!

 • Tańcobajki to zawsze świetna zabawa. Tym razem zaprosiliśmy do naszej szkoły "Kota w butach", który nie tylko nas rozbawił ale również rozruszał :)

 • 14 marca w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr".

  Jest to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotyczasowe wyniki w nauce.

 • Szkolne Igrzyska klas 1-3 to element edukacji zdrowotnej. W naszej szkole odbyły się one 12 marca 2024r. jako druga część obchodów Dnia Patrona Szkoły. Igrzyska poprowadził pan Sławomir Nowakowski. Na wstępie uczniowie utrwalili sobie najważniejsze wiadomości o patronie Stanisławie Marusarzu – wielokrotnym olimpijczyku. Wychowanie poprzez sport to ważne uzupełnianie edukacji młodego człowieka. Wspólna rozgrzewka, stacje zadaniowe i sparingi towarzyszyły uczniom klas 1-3 podczas sportowych zmagań. Na twarzach uczniów gościł uśmiech, radość , zadowolenie i większa wiara w swoje możliwości. Na najlepszych czekały medale.

 • Za nami już styczeń i luty w Nowym Roku- 2024!

  Nie próżnujemy! Świetliczaki wykazują się swoją kreatywnością, energią ( czasami aż nadto😁) i chęcią zabawy w różnej postaci. Hucznie przywitaliśmy Nowy Rok, dzieci wykonały piękne upominki dla najkochańszych dziadków, karnawałowe maski, prezenciki od Walentego czy kalendarz z autorskimi pracami , który podarowały w prezencie Pani Dyrektor. Nie zabrakło zabaw z klockami, zabaw ruchowych, konstrukcyjnych budowli, eksperymentowania, zajęć w ramach "Labolatorium przyszłości" i wiele innych świetlicowych działań. Zapraszamy do obejrzenia świetlicowej fotorelacji😍

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć